Dachówka bitumiczna IKO

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

ALFAAM
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2007, 16:21
Dachówka bitumiczna IKO

autor: ALFAAM » 22 maja 2007, 16:49

Witam
Mam pytanie do fachowców -praktyków co sączą o w/w goncie model cembridge.
Pozdrawaim Adam

roofer
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 24 lut 2006, 21:12
Lokalizacja: Krakow
cambridge

autor: roofer » 23 maja 2007, 21:08

jest najlepszą dachówką bitumiczną zarówno pod względem producenia, czyli takze jakości, oraz ze względu na jej specyficzną budowę - najwyższa żywotność.
Nie wymaga zachowania wzoru ponieważ nie uklada sie w żaden wzór. Konieczne jest tylko trzymanie poziomów. Bardzo ladna faktura na dachu. Należy pamiętać o dobrej wentylacji .
Mam 20 letnią praktykę w montażu dachówki bitumicznej. W roku 92 pokryłem tą dachówką muzeum Babiogorskie w Zawoi, dokładniej była to Tegola ale ten sam rodzaj. Do dziś nie bylo ani jednego telefonu, ze coś tam się dzieje, czyli test dla dachówki na 5.

Bras
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:14
Lokalizacja: z Bangladesz

autor: Bras » 24 maja 2007, 18:29

Jak można nazywać kolorową papę , dachówka ? :roll:
Na niczym się nie znam,niczego nie umiem,dlatego doradzam na forum

roofer
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 24 lut 2006, 21:12
Lokalizacja: Krakow

autor: roofer » 24 maja 2007, 19:31

Więcej jest zagadek. Jak można kawalek gliny nazwać dachówką albo kawalek metalu złotem, albo d... najpiękniejszą rzeczą na świecie, twarzy nie pokażą a to tylko ciągle.

ALFAAM
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2007, 16:21

autor: ALFAAM » 27 maja 2007, 8:39

Witam
Dzięki za info roofer, martwił mnie tylko rozmiar paska klejącego.
Pozdrawiam Adam

roofer
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 24 lut 2006, 21:12
Lokalizacja: Krakow
pasek

autor: roofer » 27 maja 2007, 10:58

Pasek jest w zupełności wystarczający. Dachówka i tak wulkanizuje się całą powierzchnią, kiedy dostanie wyższą temperaturę. Mam taką IKO Cambridge na swoim dachu. Zapewniam, nie oderwiesz ręką jednej od drugiej, rozerwiesz, ale nie oderwiesz. Możesz przyjechać to sprawdzić, przy okazji umówimy się na robotę.
Wiatr tej dachówki nie dotyczy. Blachy, ceramiki tak, ale tej nie, oczywiście tylko wtenczas, kiedy ja dach wykonuję, ponieważ na nie moją robotę nie daję gwarancji.

..:::BART:::...
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 28 maja 2007, 12:22
Lokalizacja: Poznań

autor: ..:::BART:::... » 28 maja 2007, 13:39

Witam! :D
1) Jaka jest różnica między CAMBRIDGE 30 a 50?
Chodzi mi o różnice w budowie,wadze,grubości itp.
2) jaki zastosować pas startowy inny niz zaleca producent? I czy warto?
3) wentylacja kalenic w dachu kopertowym,czy wszystkie kalenice,czy tylko pozioma?jak wykonać otwory wentylacyjne w skośnych kalenicach przy deskowaniu?
4) czy można kupić gwozdzie papowe w ocynku ogniowym,i gdzie?
5) jaki podkład pod te gonty (ok.27*),przy zastosowaniu deskowania?

roofer
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 24 lut 2006, 21:12
Lokalizacja: Krakow
cambridge

autor: roofer » 28 maja 2007, 18:13

Na te pytania uzyskasz doskonałą informację w punkcie dystrubucji.
Sprzedawcy są po specjalnych szkoleniach i doskonale się orientują, jaki material sprzedają.
Różnice w aged redwood AR(chodzi o żywotność) , dotyczą rodzaju i gramatury osnowy wzmacniajacej na m2. więcej, mniej, lepsza gorsza np. kompozyty poliestrowo szklane.

Pas startowy, jeśli nie jest oryginalny może być wykonany ze zwykłych dachówek bitumicznych z obciętymi łuskami , pasek kleju oczywiście na dole.
Wentylowane powinny być wszystkie przestrzenie między krokwiami. Przy dachu kopertowym można stosować różne patenty aby to było możliwe. Umieszczenie np. wywietrznika na krokwi, wtedy jeden wywietrznik wentyluje obie przestrzenia. Jakimś wyjściem jest też wykonanie otworów w krokwiach, ale nie polecam, niewiele to daje.
Wentylacja powinna być pobudzona wejściem dolnym dla powietrza.
Z gwożdziami nie ma co przesadzać. Dobre są jednak ze skrętem.
Podkład może być zwykłą papą izolacyjną, jeżeli już nie oryginalne membrany pod dachówke bitumiczną.

..:::BART:::...
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 28 maja 2007, 12:22
Lokalizacja: Poznań
cambridge cd wentylacja,montaż,fachowcy:)

autor: ..:::BART:::... » 28 maja 2007, 21:38

Dzięki, fajnie :D
Powiem tak :bardzo podoba mi się ten rodzaj pokrycia i chciałbym się jak najwięcej dowiedzieć na temat układania tego gontu.
Byli u mnie cieśle i zrobili konstrukcję ale jak skończyli i skasowali to i tak musiałem po nich poprawiać.Powiedzieli ,że bez sensu wentylacja kalenic i że za te pieniądze lepiej założyć dachówkę cementową(dachówka która mi się podoba kosztuje :shock: 2.5 x tyle co IKO CAMBRIDGE i nie jest cementowa,a za różnicę mam okna 8) )
Generalnie wychodzę z założenia,że jak mam brać kogoś kto mi spieprzy materiał,za który słono płace , :evil: a potem mam się jeszcze z nimi użerać :evil: wole to zrobić z kumplami :D (KLUB ESTETÓW)wzajemnie sobie pomagamy :D
Znalazłem w necie materiały odnośnie układania gontów iko ,ale nie cambridge,tzn instrukcję w pdf mam,lecz nie ma tam pokazane jak łączyć je na szerokość (Czy widać te połączenia?)

Jak łączyć na zakładkę czy na styk?

Mógłbyś wkleić jakieś foty twoich dachów pokrytych cambridge?

Jak wygląda temat mchu na tym goncie,czy łatwo go usunąć jeśli się pojawi i czym?

Powiedz mi proszę, czy widać łączenie papy podkładowej lub deskowanie na powierzchni iko cambridge(deskowanie i podkład będzie na bank)

Gont skręcanymi a deskowanie pierścieniowe czy skręcane(skręcane da się pewnie jeszcze wyciągnąć),które lepsze?

P.S.
Wywietrznik na poziomej krokwi ok. ale jak wykonuje się wylot powietrza na skośnej?
Myślałem,że możnaby wyciąć co 2 lub 3 deskę 2cm przed i połączyć je od spodu krótkimi łatami ustawionymi prostopadle do krawędzi dachu, co o tym myślisz ROOFER :twisted: diabelski pomysł,co?
POZDRAWIAM!!! :D

amc1
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 798
Rejestracja: 18 paź 2005, 18:00

autor: amc1 » 29 maja 2007, 5:08

Pewnie, że mieli rację z tą dachówką. Widzę, że kolega jest kolejnym przykładem ludzi nie znoszących tak bezczelnych ludzi jak usługodawcy, co to się na niczym nie znają, mają swoje pomysły i jeszcze o zgrozo - trzeba im za to płacić. Esteci. Ciekawe co będzie jak jeden z drugim esteta spadnie z dachu?

roofer
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 24 lut 2006, 21:12
Lokalizacja: Krakow
cambridge

autor: roofer » 29 maja 2007, 8:33

Jeśli przystawisz do siebie dwie takie dachówki to się domyślisz jak to się ze sobą łączy. To się jednak tylko wydaje proste. Ułożenie całego dachu, na którym są przecież jakieś okna, kominy i inne urozmaicenia, tyku kosz czy jaskółka /lukarna już takie proste nie jest. Wymaga specjalnej wiedzy, intuicji, doświadczenia w jeżdżeniu dachówka po dachu.
Jeśli deski to znowu osobny wykład na temat szerokości, układu słojów,szczelin, równania ostatecznego przed pokryciem podkładem.Poza tym jest jeszcze kwestia poruszania się po tego rodzaju pokryciu. Również jest to sposób specjalny.
Gwarancja podana w symbolu AR wskazuje na 30-50 lat. W Stanach byłem na dachu który miał 30 lat, jak mówil wlaściciel. To były prymitywne dachówki bitumiczne, a jednak mogły spokojnie dalej sobie leżeć. Przysmażyły się tylko trochę. Stąd wiem, że obecne produkty typu Cambridge spokojnie 100 lat. Jednak o tym decyduje nie tylko sam materiał ale w 50% jakość wykonania, detaliczne kwestie dekarskie. Jeżeli tak, to nie klub estetów, tylko estetyczny fachowiec typu 889 770 026 ew.przez GG 7189148 mogę przesłać jakieś fotki, lub mailem.

:?

Bras
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:14
Lokalizacja: z Bangladesz

autor: Bras » 30 maja 2007, 16:08

Roofer nie chwal się, jak będzie ktoś zadowolony z Twojej pracy sam Ci zrobi reklamę na forum, na forum muratora też był taki jeden alfa i omega nawet stwierdzał za każdym razem , że dany inwestor przepłacił , bo on by to zrobił dużo taniej, aż wreszcie ktoś napisał jaki z niego fachura ( jak chcesz to sobie przeczytaj ) Ecik vel Remigiusz to jego ksywa, zresztą ogłoszenie jego wspólnika do dzisiaj lata na forum ogłoszeń e-dach, łatwo to sprawdzić. Z tego co piszesz , to pracy powinieneś mieć pod dostatkiem, pod warunkiem ,że jesteś bardzo dobrym fachowcem :wink:
Na niczym się nie znam,niczego nie umiem,dlatego doradzam na forum

roofer
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 24 lut 2006, 21:12
Lokalizacja: Krakow
ja, roofer

autor: roofer » 30 maja 2007, 17:31

Wiedziałem, że wcześniej, czy póżniej pojawi sie tu ktoś, to będzie chciał człowieka biednego popchnąć, już mnie tu ktoś nawet zdrowo walnął kiedyś. To już nie będę się wychwalał, tym bardziej, że forum słuzy do wymiany informacji a nie do darmowej reklamy.

Niestety z dachami bitumicznymi jest w Polsce dość rzadko. Lud powiada na to papa, bardzo duży błąd. To doskonałe pokrycie, wymagajace jednak spełnienia podstawowych kilku warunków aby trzymać doskonałość i wizualność. Inni specjaliści dekarze wręcz plują na ten materiał, co mnie strasznie denerwuje, ponieważ ja nie pluję na inne materiały gliniane i żelazne zardzewiałe. Wykonywalem wszelkie możliwe pokrycia, ale specjalizuję się w tym i przyzwoitość wymaga szacunku dla kogoś, kogo wykonywany zawód cieszy.

W kwestiach reklamacji, reklamy, przepraszam, dzwoniłem kiedyś do klientów tych najdawniejszych w Polsce, czy nie trzeba czegoś tam naprawić, poprawić, ponieważ była zima i brakowalo mnie pieniądzów. Niestety, wprawdzie cieszyli się, że dzwonię, ale nie było nic do poprawiania. Jak widać i czytać sam wracam do ludzi a nie żeby tam nie ktoś ścigał po Ojczyżnie.

Bras
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:14
Lokalizacja: z Bangladesz

autor: Bras » 30 maja 2007, 18:37

Absolutnie nie mam nic przeciwko Tobie , fajnie że jest ktoś którego wykonywana praca nadal cieszy pomimo upływu wielu lat jej wykonywania, chodziło mi tylko o to że potraktowałeś forum jak gazeta Anonse :wink: Pozdrawiam i życzę jeszcze wielu lat wykonywania dobrych usług
Na niczym się nie znam,niczego nie umiem,dlatego doradzam na forum

roofer
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 24 lut 2006, 21:12
Lokalizacja: Krakow
IKO

autor: roofer » 30 maja 2007, 19:07

Dziękuję, wzajemnie, powodzenia życzę.
IKO to inicjały twórcy tego światowego imperium pokryć dachowych -
Izydora Kosickiego, Polaka dla którego nie było miejsca w stalinowskiej powojennej Polsce z jego prywatnym biznesem. Człowiek więc pokrył dachówkami bitumicznymi kontynenty amerykańskie. Następnie przekazał biznes wnuczkom, jednemu zostawił Amerykę, drugiemi dał Europę.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów