« Zobacz poprzedni temat
stare rury żeliwne
Zobacz następny temat »
Cuchnąca rura kanalizacyjna

Projekt studni chłonnej

Witam!
jestem studentką, która otrzymała zadanie zaprojektowania studni chłonnej. Niestety nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, jakich wzorów użyć i o co w tym wszystkim chodzi. Bardzo proszę o pomoc, bo sama sobie nie poradzę.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
A na wykładzie nie byłaś? Na pewno była o tym mowa.

Dostałaś jakieś założenia do projektu, czy masz wymyślić coś z powietrza?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Na to wygląda, że mam odpowiedzieć z powietrza. Wszystko byłoby fajnie ale nie wiem jakich wzorów mam użyć. Na wykłady chodzę, ale niestety tego typu zagadnień nie przerabiamy.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Świat schodzi na psy. Jak to możliwe, że ktoś egzekwuje od Ciebie wiedzę, której wcześniej nie wyłożył?

Skoro tak, to najpierw wymyśl sobie założenia. Bez tego nie ruszysz z projektem. Weź dowolny katalog projektów gotowych, wybierz jakiś dom jednorodzinny, następnie usytuuj go fikcyjnie na jakiejś działce, najlepiej blisko Ciebie. Będziesz potrzebować dane, choćby orientacyjne o rodzaju podłoża pod względem geotechnicznym, tzn. jakie są warstwy gruntu i o jakiej miąższości, dokąd sięga warstwa nieprzepuszczalna i na jakiej głębokości zaczynają się warstwy przepuszczalne, a także na jakiej głębokości występuje zwierciadło wód gruntowych.

Dobrze byłoby też dowiedzieć się, jaką na tym terenie przyjmuje się wartość miarodajnego natężenia deszczu. Jeżeli tego nie uzyskasz, przyjmij 130 dm3/(sxha) i czas trwania 10-15 minut.

Możesz sobie te dane oczywiście wymyślić, skoro to ma być jedynie projekt treningowy. Lepiej jednak, żebyś znalazła jakiegoś gotowca, w postaci opinii geotechnicznej, którego użyjesz jako podstawę do wykonania projektu studni chłonnej.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
jak to mówią, kto szuka nie błądzi. Dowiedziałam się dziś, że mam wykonać obliczenia wydatku studni i leja depresji. To już coś! Poza tym jak to się zwykle mówi student ma być dociekliwy i sam szukać odpowiedzi na nurtujące go pytania. Jeśli chodzi o rodzaj podłoża to posiadam mapkę, z której wynika, że znajdują się tu: margle (miąższość przekraczająca 94m), piaski i gliny (miąższość 58 i 22m), piaskowce tufowe, piaskowce kwarcowe i wapienie. Jest to mapka przykładowa, więc natężenie deszczu przyjmnę pewnie takie jakie podajesz. Usłyszałam dziś również od doktora z geoinżynierii, że ta studnia chłonna ma być przeznaczona do odprowadzenia wody z wyrobiska górniczego.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Z tego wynika, że temat jest zbyt obszerny, żebym mógł Ci pomóc na forum. Spróbuj poszukać poniższej publikacji:

Geologia inżynierska i hydrogeologia. Część III: Przewodnik do ćwiczeń laboratoryjnych
Praca zbiorowa pod redakcją Marii Plewy

Politechnika Krakowska / ISBN: 83-7242-011-4 / Wydanie 1 (1998)


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
OK! Poszukam. Ale i tak dzięki za poświęcony czas i zainteresowanie.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-łazienki

Urządzone.pl

E-izolacje

E-okna

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter