zbiornik zamknięty wyrównawczy

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

mar1712
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2013, 9:33
zbiornik zamknięty wyrównawczy

autor: mar1712 » 12 gru 2013, 9:50

Witam, jakiś czas temu hydraulik zainstalował zbiornik8 litrowy zamkniety, piec jest na miał już dość stary ale jeszcze jakos dobrze się sprawuje, tylko martwi mnie jedno że strasznie spada ciśnienie wody, z tego co mówil miało być coś w granicach 0,5 a nawet jak zaczynam dolewać wody to i tak na drugi dzień jest prawie zero, jak powinno to wygladac, jestem laikiem i nie znam się, słychac bardzo wyraznie plusk wody w grzejnikach, jakby było powietrze, na górze tego zbiornika jest zawór, taki wentyl samochodowy.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: zbiornik zamknięty wyrównawczy

autor: Bolas » 13 gru 2013, 3:31

Po pierwsze montaż zbiornika przeponowego zamkniętego zamiast otwartego naczynia wyrównawczego w instalacjach centralnego ogrzewania opartych na stałopalnym źródle ciepła powoduje niebezpieczeństwo wzrostu ciśnienia w instalacji. Rozwiązanie tego typu jest dopuszczalne od kilku lat po warunkiem zamontowania grupy bezpieczeństwa składającej się z zaworu bezpieczeństwa dobranego do wytrzymałości urządzeń w instalacji oraz zaworu który dopuści do instalacji zimnej wody gdy ta dojdzie do temp 90'C. W innym wypadku nieświadomy swojej głupoty i ryzyka na jakie pana naraził zamontował potencjalną bombę w pana piwnicy. Efekty takich rozwiązań można znaleźć w googlach: https://www.google.pl/search?q=wybuch+pieca+co&rlz=1C1BLWB_enPL511PL516&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=aHCqUo_5Fsbpswbp_YGoDQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1280&bih=922

Każdorazowy spadek ciśnienia w instalacji jest przyczyną ubytku czynnika grzewczego lub wolnego odpowietrzania się instalacji która powinna być odpowietrzona w momencie jej uruchomienia - w tym wypadku błąd w użytkowaniu i uruchomieniu instalacji.
Ten wentyl na zbiorniku służy do kontroli okresowych (które powinny być dokonywane co roku od 2 roku pracy zbiornika) i dostosowywaniu parametrów zbiornika do instalacji.

Volt-rom
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 12 maja 2013, 14:49
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: zbiornik zamknięty wyrównawczy

autor: Volt-rom » 05 sty 2014, 20:59

To co napisał kolega poprzednik jest prawdą. Ubytek wody wywołany jest nieszczelnością w układzie- trzeba szukać. Wentyl samochodowy w zbiorniku wyrównawczym zamkniętym służy do regulacji ciśnienia powietrza nad przeponą. Konieczna jest fachowa kontrola instalacji.

Grzegorz1969
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 03 lip 2013, 18:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:
Re: zbiornik zamknięty wyrównawczy

autor: Grzegorz1969 » 06 sty 2014, 0:49



99,9 % kotłów które "wybuchają" było zainstalowanych w instalacjach otwartych :!: - czyli bez naczynia przeponowego i grupy bezpieczeństwa.

Wybuchają dlatego, że były instalowane i/lub użytkowane przez ignorantów.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów