wejście na poddasze

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

jetek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 01 paź 2013, 14:17
Lokalizacja: Warszawa
wejście na poddasze

autor: jetek » 04 lis 2013, 19:48

Witam mam na działce poddasze ostatnio zobaczyłem w gazetce castoramy "schody strychowe" za chyba niewielkie pieniądze i teraz moje pytania:
1. czy jest jakiś sens w takich schodach czy lepiej po prostu biegać z drabiną ?
2. czy jest w ogóle możliwość zamontowania takich schodów po budowie. czy jednak trzeba uwzględnić taki myk we wcześniejszych planach.

zdjęcie jak wyglądają http://www.castorama.pl/gazetka-promocyjna.html strona 13

Awatar użytkownika
kamita
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 10 paź 2013, 15:58
Lokalizacja: Śląskie
Kontaktowanie:
Re: wejście na poddasze

autor: kamita » 11 gru 2013, 12:19

Witam.
1.Nie ma rzeczy niemożliwych.
2.Jeśli wolisz chodzić po drabinie,po co Ci schody?
3.Praca na wysokości powyżej 1 m nad poziomem podłogi lub ziemi, zgodnie z § 105 ust. 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.) dalej r.b.h.p. jest traktowana jako praca na wysokości, a ta z kolei jest uznana za pracę szczególnie niebezpieczną (§ 80 ust. 1 r.b.h.p.).
Zgodnie z § 8b ust. 1 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 30 października 2002 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie użytkowania maszyn przez pracowników podczas pracy (Dz. U. Nr 191, poz. 1596 z późn. zm.) dalej r.m.w.u.m. drabiny jako stanowiska robocze mogą być wykorzystywane do krótkotrwałej pracy na wysokości w przypadku, gdy zastosowanie innego, bezpieczniejszego sprzętu nie jest uzasadnione z powodu niskiego poziomu ryzyka zawodowego.
Zgodnie z przepisami rozdziału 6 pkt "E" r.b.h.p. prace wykonywane m.in. za pomocą drabin na wysokości do 2 m nad poziomem podłogi lub ziemi powinny być tak organizowane i wykonywane, aby nie wymuszały na pracownikach wychylania się poza obrys drabiny, a same drabiny powinny być stabilne i zabezpieczone przed nieprzewidywaną zmianą położenia oraz posiadać odpowiednią wytrzymałość na przewidywane obciążenie.
Ponadto, zgodnie z wytycznymi § 8b ust. 2 r.m.w.u.m. drabiny:
1) muszą być tak ustawione, aby zapewnić ich stateczność w trakcie użytkowania;
2) przenośne muszą opierać się na stabilnym, trwałym, posiadającym odpowiednie wymiary, nieruchomym podłożu w taki sposób, aby szczeble pozostawały w pozycji poziomej oraz były zabezpieczone przed przemieszczaniem, zanim będą użytkowane;
3) zawieszane muszą być zaczepione w bezpieczny sposób, tak aby zapobiec, z wyjątkiem drabin linowych, ich przemieszczaniu lub bujaniu;
4) używane jako środki dostępu muszą być dostatecznie długie, tak aby wystarczająco wystawały ponad platformę dostępu, chyba że zostały zastosowane inne środki zapewniające pewne uchwycenie poręczy;
5) wieloczęściowe łączone lub wysuwane muszą być używane w taki sposób, aby zapobiec przemieszczaniu się ich różnych części względem siebie;
6) przejezdne przed ich użyciem muszą być pewnie unieruchomione.
Drabiny powinny być używane również w taki sposób, aby:
1) przez cały czas była zapewniona możliwość bezpiecznego uchwycenia poręczy i wsparcia pracowników;
2) w szczególności, jeśli ładunek ma zostać ręcznie przeniesiony na drabinie, nie może to przeszkadzać pracownikowi w bezpiecznym trzymaniu się poręczy.
Przenośne drabiny muszą być zabezpieczone przed przemieszczaniem się w trakcie ich użytkowania za pomocą urządzeń przeciwpoślizgowych przy górnych lub dolnych końcach podłużnic albo poprzez inne rozwiązania o równoważnej skuteczności.
Pracownik wykonujący pracę na wysokości do 3 m, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (Dz. U. Nr 69, poz. 332 z późn. zm) powinien przejść dodatkowe badania specjalistyczne, przeprowadzone w ramach badań profilaktycznych.

A tak na poważnie,napisz jaki masz strop,pomyślimy,jak wmontować schody.
Pozdrawiam
Zakład Remontowo-Budowlany KAMITA

ypsilon
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2013, 10:13
Re: wejście na poddasze

autor: ypsilon » 07 sty 2014, 20:22

Dokładnie, zastanów się czy aż z taką częstotliwością będziesz korzystać ze schodów na strych. Jeżeli nie, to można śmiało po drabinie wchodzić w razie potrzeby

Schody-Drewmet
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2014, 10:01
Lokalizacja: Regulice
Kontaktowanie:
Re: wejście na poddasze

autor: Schody-Drewmet » 14 lut 2014, 10:17

Schody można wykonać i zamontować wszędzie.Lecz czy będą wygodne czy nie to tylko zależy ile na to mamy miejsca.Jeżeli mało miejsca to czy brałaś pod uwagę schody kacze?
Najlepiej było by zobaczyć kilka zdjęć miejsca i kilka podstawowych wymiarów.


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 10 gości

Gotowe projekty domów