Zabezpieczenie fundamentu przed wilgocią - czym i jak?

Witam. Kupiłem sobie domek, który ma prawie 60 lat. fundamenty są zrobione z kamieni zalewanych betonem. Nie wyglądają one źle, nie sypią się. Domek nie ma piwnicy. Postanowiłem te fundamenty zabezpieczyć przed wilgocią na kolejne lata. Czym i jak to zrobić? Wiadomo - trzeba odkopać fundamenty - jak głęboko i w jakim stopniu jest to niebezpieczne, że dom się przechyli czy coś takiego? Co po odkopaniu - trzeba czyms posmarować, czy od razu można zakładać jakąś izolację? No i jaka izolacja? Widziałem, że ludzie zakładają jakąś czarną folię - jak się nazywa i czy to dobre jest? I czym się to mocuje - klejem, czy jakimiś śrubami z podkładkami?
Przepraszam za brak fachowych terminów, ale nie znam się na tym, a chciałbym wiedzieć z czym to się je. Jakby ktoś mógł napisać jak się to robi krok po kroku i czym, to będę wdzięczny.


odpowiedz
przeciwwilgociowa czy przeciwwodna ???

instrukcja krok po kroku i tak na nie wiele się zda jeśli się nie ma pojęcia o tym
jaka jest zawartość chlorków i siarczanów w murze ??? podstawowe pytanie

ten ktoś też sam robił Laughing UTONĄŁ W KOSZTACH NAPRAWY I POPRAWY PO SOBIE I NA WŁASNE ŻYCZENIE


odpowiedz
IWUBE
Alberciczek napisał:
Postanowiłem te fundamenty zabezpieczyć przed wilgocią na kolejne lata.


Chyba jasne? I mam prośbę do IWUBE - jak masz tak odpisywać, to sobie daruj. Twoja odpowiedz nic nie wniosła do tematu ani w niczym nie pomogła. Jak dla mnie, to zabezpieczenie fundamentów pod względem roboty to dla mnie żaden problem jak się wie jak i czym. Żeby odkopać fundament to chyba nie trzeba brać do tego żadnej firmy i płacić za to, że wykopała dziurę w ziemi, bo to każdy umie jak tylko chce. Przymocować izolację do fundamentu to chyba tez żaden problem, przy odrobinie chęci? Więc jak kolego nie chcesz, albo nie umiesz pomóc, to poprostu nie pisz wogóle, bo twoje posty są zupełnie zbędne. Jak ktoś prosi o pomoc, to albo pomóż albo wogóle nie stukaj w klawiaturę. Będzie to korzystne rozwiązanie dla wszystkich.
Bardzo proszę o pomoc kogoś, kto się na tym zna - jak to zrobic? Jak głęboko mogę odkopać fundament, żeby nic się nie stało, czy trzeba ten fundament wcześniej czymś umyć, czy od razu czymś posmarować ( ewentualnie czym ) i co zastosować?
Chodzi mi o opis jak się to robi np. odkopujesz fundament do końca, myjesz tym i tym, czekasz aż wyschnie, kładziesz folie taką i taką, mocujesz ją tym i tym itd itd. Jak ktoś si.ę na tym zna, to opisać umie.


odpowiedz


i weź sobie to do serca dla własnego bezpieczeństwa i życia, za dużo już widziałem amatorów kopaczy których mur przygniótł i ziemia przysypała w wykopie bo się osunęła ... jeśli masz dzieciaki to o nich pomyśl a nie ile możesz zaoszczędzić

zawsze uważałem że nawet przy kopaniu trzeba myśleć ... a o hydroizolacji nie wspomnę


odpowiedz
Gdyby wszystko było takie proste nie potrzeba by było firm budowlanych. Dom to nie namiot i jak się
coś stanie, to mogą być ofiary. Ten kto udziela na forum informacji amatorom w takich sprawach jak zabezpieczanie fundamentów albo przy przebudowie ścian nośnych może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej w przypadku jakiegoś wypadku!
Oszczędzić kasę można zatrudniając kompetentną firmę, a nie majstrując samemu. Takie oszczędności niejednemu bokiem już wyszły!


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
ku przestrodze dla innych amatorów wykopów wąsko przestrzennych


odpowiedz
Nie odpisał... Obawiam się, że zaczął już kopać... Confused


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
niech kopie, co mi tam ja mam czyste sumienie Laughing


odpowiedz
No cóż, czyli, że na forum pomocy w zakresie informacji nie dostanę. trudno. Dzięki wszystkim za nie pomaganie.


odpowiedz
nie dostał info poszedł na muratora he he amator


odpowiedz
Alberciczek napisał:


Jak dla mnie, to zabezpieczenie fundamentów pod względem roboty to dla mnie żaden problem jak się wie jak i czym. Żeby odkopać fundament to chyba nie trzeba brać do tego żadnej firmy i płacić za to, że wykopała dziurę w ziemi, bo to każdy umie jak tylko chce. Przymocować izolację do fundamentu to chyba tez żaden problem, przy odrobinie chęci?


To po kiego grzyba pytasz skoro to takie proste ????
weź i zrób
przecież żeby nie wykonać bezproblemowej operacji to trzeba być co najmniej ułomnym

Alberciczek napisał:

Bardzo proszę o pomoc kogoś, kto się na tym zna - jak to zrobic? Jak głęboko mogę odkopać fundament, żeby nic się nie stało, czy trzeba ten fundament wcześniej czymś umyć, czy od razu czymś posmarować ( ewentualnie czym ) i co zastosować?
Chodzi mi o opis jak się to robi np. odkopujesz fundament do końca, myjesz tym i tym, czekasz aż wyschnie, kładziesz folie taką i taką, mocujesz ją tym i tym itd itd. Jak ktoś si.ę na tym zna, to opisać umie.kolego know-how to jak dla mnie wartość wymierna
jakaś jedynka i może z sześć zer przed przecinkiem - zobaczę wpływ na konto i nie ma problemu opiszę , a potem zmienię branżę Smile.


URUCHOM myślenie to nie boli


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
IWUBE napisał:
nie dostał info poszedł na muratora he he amator
nie amator tylko zwykły człowiek który szuka pomocy bo pewnie go nie stac na ekipę ale szlachta ze stolicy jak zawsze służy pomocą. Very Happy


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
spojrzałem na stronę www i rozumiem skąd ta irytacja "fahofców" prostym pytaniem. Pewnie mało zleceń skoro jest czas na pisanie głupot na forum Laughing


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
to zadzwoń i zarezerwuj pierwszy wolny termin Smile
na forum osobiście nie jestem po to by Ci łopatologicznie wytłumaczyć co i jak masz zrobić w jakiej kolejności i w jakich rygorach .
zaglądam tu bardziej po to by podpowiedzieć czego robić nie warto bo szkoda Twojej kasy ,
nie mojej bo ja za spa skudzoną izolację kosztów robocizny i materiałów nie poniosę .
Skoro uważasz że to mało to rób jak uważasz .
jak dla mnie to możesz i 7 warstw szajsu na ścianę położyć i dalej do piwnicy chodzić w kaloszach .
pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Fundament z kamieni i zaprawy to dość ogólne przedstawienie sprawy. Być może w ogóle nie musisz nic odkopywać. Zainteresuj się injekcją krystaliczną. Nie będę tu opisywał sprawy, bo informacje znajdziesz w wielu miejscach. W starszych budynkach, szczególnie jeżeli nie ma możliwości wykonania wykopu, ta metoda daje dobre rezultaty.

Jacek ZS


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-łazienki

E-okna

E-ogródek

E-mieszkanie

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter