izolacje termiczne od wewnatrz

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ecovario
izolacje termiczne od wewnatrz

autor: ecovario » 20 sty 2005, 9:57

Jezeli niemozliwe lub utrudnione jest polozenie izolacji termicznej od zewnatrz (n.p. piwnica lub zabytkowa fasada), istnieje mozliwosc docieplenia pomieszczen od wewnatrz plyta klimatyczna CALSITHERM KLIMAPLATTE, ktora w Polsce jest dostepna w firmie ECOVARIO adres: ecovario.pl . Prospekt z opisem tej plyty mozna otrzymac w PDF-ie mailem lub poczta.

Gość

autor: Gość » 21 sty 2005, 8:41

Tak się składa, że widziałem prospekty opisujące ten system i wygląda to chyba sensownie. Wydaje mi się, że to bardziej sensowne rozwiązanie od płyt gipsowych i znacznie solidniejsze.

ecovario

autor: ecovario » 21 sty 2005, 10:58

Płyta Calsitherm ma 2,5 cm grubości i może być przyklejana bezpośrednio na wszelkie rodzaje bloczków (Silka, Gazobeton, cegła itd.). Zastępuje ona w ten sposób tynk. Płyty gipsowe wymagają dodatkowej (ocieplonej) konstrukcji, za którą bardzo często pojawia się grzyb. Dzięki takiej konstrukcji pojawia się zagrożenie dla zdrowia i pomniejsza się powierzchnie mieszkalną lub użytkową.

BDB

autor: BDB » 26 sty 2005, 15:43

Zawsze należy dążyć do ocieplania od zewnątrz !!!
Jeżeli już zachodzi konieczność od wewnątrz, to potrzebna jest konsultacja u specjalisty. Samo zastosowanie cudownych płyt nie wystarcza, niestety!
Polecamy się:
BIURO DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB

Tomasz

autor: Tomasz » 02 lut 2005, 16:36

Zawsze należy dążyć do docieplenia od zewnątrz, ale z uzyciem nowoczesnej, wcale nie cudownej płyty, jak ją nazywa ironicznie BDB, można wykonać także izolację od wewnątrz bez obawy o zawilgocenie ściany. Radzimy najpierw zapoznać się z technologią Ecovario, a dopiero później kwestionowac zasadność polecanego rozwiązania.

Gość
Re: izolacje termiczne od wewnatrz

autor: Gość » 09 mar 2005, 23:57

Witam czy mogłabym sie dowiedzieć jaki jest koszt ocieplenia i od jakiego czasu ta technologia jest stosowana w Polsce i na świecie

Dziekuje

Gość
Re: izolacje termiczne od wewnatrz

autor: Gość » 10 mar 2005, 0:00

czy ocieplenie jest porównywalne z ociepleniem zewnetrznym, chodzi mi o temperature w pomieszczeniu

Przepraszam za "niefachowy" język gdyz jestem laikiem w tych sprawach,

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 10 mar 2005, 17:49

Zawsze należy dążyć do izolowania od wewnątrz. Przy warunkach komfortowych punkt rosy zawsze będzie w ścianie, a przegrody termiczne powinny być syche. Dach zabezpieczasz wełną z folią od środka, podobnie domy szkieletowe i niczym fizyka w domu murowanym się nie różni. Nie obawiaj się przemarzniętych ścian ja k są suche, zadzwoń do Ytonga czy Silki i też Ci potwirdzą, że ich materiały wahań temperaturu się nie boją.
Kolejna sprawa, to wszyscy teraz robią sterowalne systemy ogrzewania, masa ściany stojącej na fundamencie będzi zaprzeczeniem sterowalności. (jak chcesz sie napić herbaty nie gotuj beczki z wodą)
Oddychanie zostaw wentylacji najlepiej z odzyskiem ciepła. Jak masz pytanie to dzwon 0225591081

W.M.

autor: W.M. » 01 maja 2005, 16:42

Jestem architektem i projektuję od ponad 15 lat, ale takiej głupoty jeszcze nie widzałem. Brednie które wypisuje Brzeczkowski nadaja się do kabaretu!
Zawsze należy dążyć do ocieplania z zewnątrz. Ocieplanie od środka jest możliwe, ale rzeczywiście wymaga specjalnych obliczeń cieplno-wilgotnościowych, żeby uniknąc wykraplania w ścianie.
Swoją drogą ocieplanie płytą grubości 2,5 cm to żadne ocieplenie.
W.M. - architekt

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 02 maja 2005, 8:11

Witam
W dyskusji o "Docieplenie Ytonga - czy warto?" jest opisany sposub ocieplania polecam to bardzo ciekawe i wiele może wyjaśnić.
pozdrawiam

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 02 maja 2005, 9:48

Panie WM to raczej Pan robi kabaret zapraszam 022 5591081 czy woli pan tel do arch. izolujących od środka. Przekroje są też na nie-co.pl no chyba że ISOVER to też kabaret. I 40 kWh/m2/rok tez kabaret.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 09 maja 2005, 9:47

Witam
Panie T. Brzęczkowski ja chciałem telefon stacjonarny do architekta od Pana jakoś go nie dostałem!
pozdrawiam

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 09 maja 2005, 10:45

Panie WM nie przedaza Pan z tym architektem? Moze tylko ma Pan dyplom?

BDB

autor: BDB » 29 cze 2005, 14:14

Do Pana Tomasza i Ecovario.
Zapoznałem się z Waszą stroną internetową i produktami, które oferujecie. Szumna nazwa "jedyne Centrum kompetencji do walki z wilgocią i zagrzybieniem" przypomina mi znanego oszołoma na tym forum, który także ogłasza się jako "jedyny" znawca w technice ociepleń. W Polsce jest wielu poza mną specjalistów, którzy od lat walczą skutecznie z wilgocią i zagrzybieniem, więc "jedyne" czy "Centrum" to zbyt szumne i nieprawdziwe, nieprawdaż? Tyle zarzutów.

Teraz o samym produkcie: płyta Calsitherm Klimaplatte.
Istotnie, jest to rozwiązanie bardzo trafne technicznie! Szkoda, że tak mało opisane w prasie technicznej (Murator? Do kogo głoszona? Do Kowalskiego? A czy ten produkt to dla każdego?).
Cechy fizyczne tej płyty są poprawne i zgodne z przeciwdziałaniem skraplania się pary wodnej wewnątrz ocieplanej przegrody. Nie prawdą jest co podał autor wpisu na forum, iż mają grubość 2,5 cm, bowiem mają też 3 i 5 cm. Jest to istotne, bowiem przy współczynniku przewodzenia ciepła ok. 0,06 W/mK raczej te większe grubości mają znaczenie energetyczne.
Szkoda tylko, że w opisie w internecie brak jest istotnych danych co do montażu i wykończenia tej płyty. Brak jest także informacji o atestach i certyfikatach w Polsce i wynikających stąd ograniczeń stosowania tej płyty!
Płyta stawia bardzo mały opór dyfuzyjny, co jest wielką jej zaletą.Klej stosowany do mocowania tych płyt musi mieć parametry fizyczne zbliżone do samej płyty. Niestety, nie ujawniacie danych technicznych kleju - to błąd!
Podobnie, wyprawa płyty. Musi być pokryta masą szpachlową, ale jaką?
Reasumując, produkt wyśmienity, ale przedstawiony mało apetycznie - dla specjalistów.

Muszę wyraźnie zaznaczyć, że w mojej poprzedniej odpowiedzi nie było ironii o "cudownej" płycie. Chodzi o to, że każdy przypadek musi być poprzedzony specjalinymi obliczeniami cieplno-wilgotnościowymi, z których wyniknie grubość i rodzaj ocieplenia od wewnątrz - możliwe, że z zastosowaniem tej płyty. Będą przypadki, że z ograniczeniami itd. Z obliczeń wyniknie także rodzaj wewnętrznej wyprawy na płycie.
Inaczej mówiąc, bez amatorszczyzny w rodzaju: na każdy przypadek stosujcie płyty ..... Tak odebrałem post Tomasza! A wtedy właśnie mamy do czynienia z "cudownym" wynalazkiem.

Zawsze należy dążyć do ocieplania od zewnątrz, zaś w przypadkach koniecznych i uzasadnionych od wewnątrz, ale zawsze z obliczeniami kontrolnymi nie tylko w warunkach stacjonarnych, ale przede wszystkim nie stacjonarnych.

Jeżeli Wasza firma poprzedza każdorazowo stosowanie tych płyt analizą cieplno-wilgotnościową, to chylę czoła, jeżeli jest "na skróty", to ani "centrum", ani "kompetencji" - a już napewno nie "jedyne".

Teraz do Pana Brzęczkowskiego.
Jak już może Pan zauważył, intencje firmy produkującej płyty Calsitherm Klimaplatte wynikły ze znajomości fizyki budowli (nie mojej) przez producenta. Są one całkowicie odmienne od Pana teorii. Może to da Panu do myślenia, skoro moje dotychczasowe uwagi do Pana odbijają się jak przysłowiowy groch od ściany?

Z poważaniem,
Jerzy Zembrowski BIURO DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB bdb.com.pl

ecovario

autor: ecovario » 30 cze 2005, 10:44

Szanowni Państwo!

Z ramienia zarządu firmy Ecovario pragnę ustosunkować się do dyskusji (częsciowo bardzo nieprofesjonalnej), która prowadzona jest na łamach forum.
Proszę skoncentrować się na istocie sprawy, a nie na nieprzyjemnym „dogryzaniu” sobie. To fachowcom nie wypada! Spierajmy się o argumenty!
Rozumiem jednak sceptycyzm związany z nową technologią na rynku polskim, dlatego zamieszczam tu mój komentarz.

Serdecznie dziękuję panu Jerzemu Zembrowskiemu za dobre podejście do problematyki wilgoci i zagrzybienia oraz krytyczne uwagi (w pozytywnym słowa tego znaczeniu). Widać, zasady fizyki dobrze mu są znane i słusznie zauważa, że płyta klimatyczna to nie czarna magia, tylko wykorzystanie zasad i reguł fizyki budowlanej. Poza tym ma Pan rację, że wszędzie tam, gdzie tylko to możliwe należy ocieplać budynki od zewnątrz. W naszych rozmowach ze spółdzielniami mieszkaniowymi oraz innymi inwestorami zawsze to podkreślamy. Jednakże jest wiele budynków z ukrytymi wadami konstrukcyjnymi, gdzie docieplenie od zewnątrz byłoby bardziej kosztowne od termoizolacji płytą klimatyczną.
W obiektach zabytkowych, gdzie konserwator zabytków nie wyraża zgody na naruszenie fasady, lub w suterenach czy piwnicach niemożliwe jest docieplenie od zewnatrz. Tu stosuje się Calsitherm Klimaplatten. Przy okazji wspomnę też, że otrzymaliśmy na Europejskiej Giełdzie Informacji Renowacyjnej 2005 w Krakowie na Wawelu nagrodę wyróżnienia za płytę klimatyczną właśnie „za wysoki stopień przydatności do prac renowacyjnych”. Dowody znajdują się na naszej stronie internetowej ecovario.pl

Gromadzenie się nadmiernej wilgoci w pomieszczeniach oraz jej następstwa w postaci zagrzybienia spowodowane jest często błędami konstrukcyjnymi (tzw. mostki termiczne), zastosowaniem nieprawidłowych materiałów budowlanych, niewłaściwym wykorzystywaniem pomieszczeń (np. piwnic lub suteren), jak też nieprawidłowym wietrzeniem itd.
Zastosowanie płyt klimatycznych w pierwszym rzędzie ma na celu zlikwidowanie tych problemów. Dodatkowym efektem wynikajacym ze struktury budowy płyt klimatycznych jest docieplenie ścian, na których zostały one zastosowane. Kryształki powstajace przy produkcji płyt w procesie autoklawizacji (para wodna 220 °C; ciśnienie 17 atmosfer; czas 24 godziny) stanowią konstrukcję nośną tej płyty. Pomiędzy nimi znajduje się bardzo dobry a zarazem tani izolator termiczny – powietrze! Każdy kto widział zdjęcie naszej płyty pod mikroskopem elektronowym, wie o czym piszę. Kto nie widział, a chce zobaczyć niech nam poda swój adres mailowy abyśmy mogli mu to zdjęcie dostarczyć.
Krystaliczna budowa płyty sprawia, że jest ona stabilna, lekka i jednocześnie zachowuje bardzo dobre właściwości paroprzepuszczalne. Użycie do produkcji ekologicznych surowców (piasek, wapń, woda i celuloza), umożliwia jej zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach, w których przebywaja ludzie.
Proszę wybaczyć, ale nie chciałbym na łamach forum pisać nudnych wywodów na temat chemii i fizyki budowlanej. Nie znaczy to jednak, że wszystkim zainteresowanym nie dostarczymy szczegółowych informacji na temat naszych produktów. Uważam jednakże, że przeciętnego Kowalskiego i Nowaka nie interesują szczegóły techniczne związane ze składem chemicznym i procesami technologicznymi materiałów budowlanych. Ci przykładowi użytkownicy pragną rozwiązać swoje problemy i to raz na zawsze! Dla zainteresowanych posiadamy i dostarczamy na CD-ROM krótkie filmy o produkcji i montażu naszych płyt wyjaśniające istotę technologii i zastosowania płyt Calsitherm Klimaplatte.
Krótki opis płyt Calsitherm Klimaplatte znajduje się na pierwszych stronach majowego wydania „Muratora”. Jest to tylko krótka wzmianka informacyjna na temat jej właściwości i zastosowania. Nasze produkty to nie styropian czy płyty kartonowo-gipsowe, lecz produkt specjalistyczny, wymagajacy porady specjalisty (np. Biura Doradztwa Budowlanego). Mówimy tu o całym systemie komponentow takich jak: płyta, środek gruntujący, klej, gładź szpachlowa, czy tynk strukturalny, które są do siebie w ten sposób dopasowane, aby stworzyć jednolitą, paroprzepuszczalną konstrukcję. W przeprowadzanych przez nas każdorazowo poradach z klientem korzystamy z programów komputerowych COND lub DELPHIN 4 stworzonych przez Institut für Bauklimatik Technische Universität in Dresden specjalnie na nasze potrzeby, który umożliwia symulacje przebiegu temperatur i wilgotności ścian w przekroju 2D i 3D przed i po zastosowaniu płyt. Do pomiaru własciwości ścian używamy instrumentów TROTEC.

Płyta dostępna jest standardowo w grubościach 2,5 cm, 3 cm i 5 cm. Nie znaczy to jednak, że nie jesteśmy w stanie wyprodukować jej w innych grubościach np. 10 cm. Wręcz przeciwnie – na potrzeby rynku niemieckiego firma produkuje nawet elementy sztukaterii w tolerancji 0,5 mm, lub też formy do odlewów aluminiowych w tolerancji mikronów.
Co do certyfikatów pragnę poinformować, że od 20 lat posiadamy niemieckie (i inne) certyfikaty zgodności z normami panującymi w „starych” krajach UE, a od 22 lutego znajdujemy się w trakcie przyznawania certyfikatu CE przez Berlinski „ITB”.

Nie chcąc nadwyrężać cierpliwosci czytelników poprzestanę na tych informacjach i zapraszam do nawiązania bezpośredniego kontaktu z nami, w celu wyjaśnienia
(w profesjonalny sposób) wszelkich niejasności związanych z naszymi produktami.

Pozdrawiam,
z poważaniem

Artur Mettel


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów