« Zobacz poprzedni temat
Dachówki na klamrę

Czym pomalowac dach z blachy ocynkowanej?

Witam.
Mam do pomalowania dach na moim domu. Dach jest z grubej blachy ocynkowanej. Pokryty z 25 lat temu. Kilka lat po pokryciu został pomalowany minom (cokolwiek to jest). Potem, w roku 2001 został pomalowany farbą Lowicyn brąz (na fakturze którą znalazłem jest też rozpuszczalnik chlorokauczukowy).
Na dzień dzisiejszy farba z 2001 roku złuszczyła się, jest na górze fali blachy a w korytkach się wytarła (jeśli mi się uda to będzie widać na zdjęciach niżej). Są też pasy rdzy. Dach jest z kominem dymnym więc jest też w tamtych okolicach troche osmolony. Minia raczej twardo siedzi i nic się z nią nie dzieje.

Pytania:
1) jakiej farby użyć do pomalowania tego dachu? W lokalnym sklepie proponują Radach. Tą farbą Radach malowałem rok temu inny dach z blachy ocynkowanej ale tamten jeszcze nigdy nie był malowany.
2) jak przygotować podłoże? Rok temu zrobiłem tak: najpierw wyczyściłem szczotką rdze potem ją zamalowałem podkładem na rdze), po 2 tygodniach wymyłem dach płynem odtłuszczającym, dokładnie zmyłem karcherem i 2x pomalowałem Radach uzyskując 70 mikronów grubości warstwy lakieru (podobno trzeba 90 ale nie chciało mi się już 3 raz malować).
3) czy mogę malować dużo ciemniejszą farbą niż teraz mam na dachu? Boje się, że za pare lat jak zacznie się coś dziać z tą nową powłoką będzie prześwitywała stara jasna farba.

zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/897d1c1511d4d506.html


Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Dodam jeszcze ze zaproponowano mi w lokalnym sklepie farbe Eko-Lowicyn. Czy to bedzie dobre rozwiązanie?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Cześć.
Tu znalazłem fajny artykuł na ten temat -> http://www.megatechnologie.pl/pomaluj-swoj-dach-na-nowo/. Powinien Ci wiele wyjaśnić i pomóc przy realizacji. Powodzenia. Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-łazienki

 • Łazienka w luksusowym stylu

  Łazienka w luksusowym stylu

  Jeżeli marzysz, aby twoja łazienka była zaaranżowana w luksusowym stylu, to płytki ceramiczne włoskiej firmy Petracer uł

E-dach

 • Remont komina

  Remont komina

  Komin może wymagać remontu z dwóch powodów. Należą do nich zły stan techniczny ścian kominowych oraz chęć zmiany...

E-mieszkanie

 • Kominek od zimy do lata

  Kominek od zimy do lata

  Gdy za oknem wieje jesienny wiatr, kominek staje się synonimem przyjemnego ciepła rozchodzącego się po pokoju.

E-ogródek

 • Jaka trawa do ogrodu

  Jaka trawa do ogrodu

  Wybór mieszanki traw na trawnik zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć, podłoża, miejsca w którym trawnik rośnie oraz...

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter