« Zobacz poprzedni temat
Jak składować blachę stalową
Zobacz następny temat »
Sposób na komin

Papowanie dachu o spadku 20 stopni tymczasowo (pod dachówkę)

Witam,
jestem na etapie budowy dachu. Więźba jest już prawie odeskowana (wiem, że lepiej płyta OSB, ale koszty przekraczają budżet). Dach jednospadowy o spadku 20 stopni. Po deskowaniu mam zamiar pokryć dach tymczasowo papą (na czas schnięcia desek i kładzenia instalacji wewnątrz domu - całe lato). Będzie to po części papa wierzchniego krycia, która została rodzicom po budowie (ma ok 30 lat - składowana w pionie, więc nie posklejała się, wizualnie wygląda ok, jednak łamie się przy zaginaniu w temp. ok 8 stopni), a częściowo tania papa Icopal W400.
Papę mam zamiar mocować wzdłuż krawędzi okapowej w taki sposób, że z 10cm wysunąć poza deskowanie i podwinąć pod spód, następnie przybić złożenie (2 warstwy papy) papiakami z podkładkami do boku deski co 15cm. Drugi brzeg papy mam zamiar przyłapać papiakami bez podkładek do desek co jakieś 50cm. Na to nasunąć kolejny pas papy, aby zachodził na poprzedni jakieś 10cm (przykrywając miejsce przybicia) i miejsce nachodzenia na siebie pap posmarować lepikiem na zimno (skleić je ze sobą) i podobnie z kolejnymi pasami.
Proszę o informację, czy taki montaż pierwszej warstwy papy będzie wystarczający. Oczywiście za jakieś 3 miesiące mam zamiar położyć na to drugą warstwę papy (już lepszej jakości i termozgrzewalnej), a na to dachówkę.
Czy lepik przyklei również papę do desek?
Wszelkie sugestie mile widziane.
Pozdrawiam.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Przyklei do desek. Możesz przykręcić kontrłaty . Masz wtedy pewność , że wiatr nie zerwie papy. Jan.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
MistrzJan napisał:
Przyklei do desek. Możesz przykręcić kontrłaty . Masz wtedy pewność , że wiatr nie zerwie papy. Jan.Dziękuję bardzo Janie za podpowiedź. Czyli rozumiem, że sposób, który opisałem jest akceptowalny? Rozumiem, że samo przyklejenie na lepik może nie wystarczyć aby uchronić papę przed letnim wiatrem. Czy w miejscach, w których podziurawię papę wkrętami przykręcając kontrłaty, nie będzie przesiąkać woda?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Podpowie ktoś coś? Będę wdzięczny.
Z tym klejeniem lepikiem 10cm zakładu i tej części pasa papy leżącej na deskowaniu do desek dać sobie spokój, czy tak się robi?
Gwoździe stosować z podkładkami? Czy nie będą te podkładki (wybrzuszenia) przeszkadzać na zakładach?
Nigdzie nie mogę znaleźć opisu jak najlepiej kłaść papę na deski. Jedni piszą, żeby przybijać, inni żeby kleić zamiast przybijać.
Ciekaw jestem co na ten temat myśli Mistrz Jan... Byłbym baaardzo wdzięczny za bardziej rozwiniętą odpowiedź.
Pozdrawiam!


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jeśli papiaki to bez podkładek i pod zakładem przyklejonym lepikiem. Generalnie; żadnego papiaka na wierzchu. Miejsce przykręcania kontrłaty można podkleić .Jan.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz

E-mieszkanie

Urządzone.pl

E-okna

E-ogródek

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter