opinie o budownictwie gipsowym

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

wlodzimierzk
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
opinie o budownictwie gipsowym

autor: wlodzimierzk » 05 mar 2007, 23:50

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów z tej grupy.
Mam na imie Włodek i chciałbym anonsować swoje uczestnictwo na łamach tego forum.
Moja rodzinka (2+1) nabyła działke w Borzęcinie Dużym/k Warszawy i naszym zamiarem jest przenieść się w sezonie 2008 do nowego domu z obecnych okolic Bemowa.
Chciałbym zapytać czy ktoś z szanownych forumowiczów budował , lub ma jakąś popartą argumentami opinię na temat budownictwa gipsowego ( np strona www.polgips.com.pl ) i efektywności tego typu technologii energooszczędnego budowania.
Jesteśmy wspólnie z żoną zainteresowani tym tematem za przykładem naszego pacjenta (jesteśmy dentystami - stąd w miom profilu takie www) który od 3 lat mieszka w takim właśnie domu w technologii "R" (168m2,z użytkowym poddaszen, akumulacyjna podłogówka elektryczna - kable-,nagórze 2 piece akumulacujne , dynamiczne , bez solarów , z trzema ogrzewaczami pojemnościowymi -kuchnia +2 łazienki - , podłoga na gruncie 20 cm styropian (średnia gęstość), ściany z elementów gipsowo - stysopianowych "R"+tynk mineralny, strop w systemie 'R" - rodzaj monolitu, poddasze użytkowe , dach dwuspadzisty ( wschód,zachód) - 35 cm wełny + membrana wysokoparoprzepuszczalna + dachówka ceramiczna , okna PCV 1,4 ... czegoś (pzrepraszam za brak wiedzy), dzrzwi również dobre i ciepłe + koza dużej mocy w salonie wraz z kuchnią i jadalnią (52m2) z podłączeniem do rekuperatora pewnej szwedzkiej firmy (bez wymiennika gruntowego)).Oto właśnie dom który jest oceniany przez gospodarza za bardzo zdrowy i komfortowy z wysokością rachunków ze całkowite zuzycie energii elektrycznej ( też tej przeznaczonej na inne potrzeby) na pozionie 3500 PLN /rok.
Przyznam ,iż ze względu na plusy komportowego użytkowanie właśnie takiego typu ogrzewania niecentralnego jakim są kable grzejne elektryczne - wspólnie z żoną próbujemy znaleźdź potwierdzenie faktycznych kosztów całkowitego utrzymania takiego , lub podobnego domu. Faktem jest również iż mamy dylemat potrzeby lub nie - przyłącza gazowego , które przechodzi obok naszej działki w ul Kosmowskiej...
Uprzejmie prosimy biegłych w materii o wsparcie opiniami i uwagami.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 06 mar 2007, 10:40

Nareszcie normalne podejście, Izoluję tyle .... by płacić tyle... a nie najpierw coś wymuruję a potym czym będzie taniej węglem czy olejem???
Dyrektywy dotyczące zużycia energii to już i u nas 70kWh/m2 rocznie a w "cieplejszych " karajach 40kWh/m2 rocznie. Przy tej izolacji o jakiej piszesz , możesz to uzyskać przy wspomaganiu paleniem w kozie (kominy wcześniej czy później, jak w Anglii ... zapląbują), ale radziłbym zrobić izolację conajmniej taką jaką przewidują dyrektywy unijne. Np BBR 2006, RT2000 czy R 2000 czyli minimum 0.1 W/m2xK w podłodze ścianie i 0.08 W/m2xK w dachu.
Co do bydownictwa gipsowego. Wszystko można zrobić dobrze i źle. To materiał wykończeniowy, konstrukcyjny, nie izolacyjny!

JBZ

autor: JBZ » 06 lip 2007, 0:42

Dentysta wraz z żoną plombuje ząbki i chce
znaleźdź
rozwiązanie na dom, a nasz geniusz budownictwa spodziewa się że kominy nam
zapląbują


no no no :!: :?:

A kiedy nam TB zaplombują?
Zanim to nastąpi pozwolę sobie zacytować przepiękną mądrość, którą zamieścił właśnie na forum Pan Makowicz:
„Głupiec, który wie o swej głupocie, jest przynajmniej w tym mądry, lecz głupiec, który myśli, że jest mądry, dopiero jest głupcem.”

Jerzy Zembrowski

stakam
Aktywny
Aktywny
Posty: 239
Rejestracja: 16 lip 2007, 20:19
Lokalizacja: Śląsk

autor: stakam » 31 lip 2007, 17:58

Pozdrawiam panie Włodku i życzę sukcesów.
Co do gipsu - ma podstawową cechę -MUSI BYĆ SUCHY.
Jeżeli chodzi o izolacje (przeciwwilgociowe i termiczne) budynku to radze panu unikać szerokim łukiem rad pana TB (chyba, że da je na piśmie - ale to pismo to tylko na dowód w sądzie bo z racjonalnością nie ma nic wspólnego) Dla domu gipsowego dałbym osonbiscie izolacje termniczna na zewnątrz z wełny mineralnej - grubość wg projektu (do obliczenia)
stakam


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów