« Zobacz poprzedni temat
Pomoc Podwyzszenie Domu

Dokumentacja Powykonawcza

Witam
Mam pewien problem i nie umiem znaleźć rozwiązania.
Czy kierownik budowy podpisuje się na jakichś dokumentach w dokumentacji powykonawczej czy tylko na oświadczeniu, w którym stwierdza poprawność wykonania obiektów budowlanych?
Gdzie jest to uregulowane prawnie?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Sprecyzuj co masz na myśli pisząc "dokumentacja powykonawcza" i "podpisać się". Podpis może oznaczać różne rzeczy np. tylko przyjęcie do wiadomości i wykonania np. projektu wykonawczego czy jego części .


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Każda branża (konstrukcyjna, sanitarna...) w dokumentacji powykonawczej ma swoją część, i każdy z projektantów tych branż dołącza do dokumentacji powykonawczej rysunki, opisy techniczne itp. chodzi mi o to czy kierownik budowy ma się podpisać na tychże rysunkach, opisach itd (podpisać czyli potwierdzić, że tak faktycznie jest) ? czy podpisuje tylko oświadczenie, w którym stwierdza, że obiekt został wykonany zgodnie z projektami branżowymi ?
Proszę o jakieś poparcie prawne bo nie mogę się tego doszukać Sad


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Wszelkie rysunki, wg których wykonywany jest budynek i jego instalacje, muszą zostać podpisane tylko przez projektantów. W ten sposób powstaje projekt obiektu. Obowiązkiem kierownika jest tylko potwierdzenie zgodności wykonania, a więc wspomniane oświadczenie.
Podstawa prawna to Prawo Budowlane, w części prawa i obowiązki uczestników procesu budowlanego.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Bardzo dziękuję za pomoc!
Gdzie mogę to znaleźć żeby poprzeć się jakimś aktem prawnym?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ustawa z dnia 7 lipca 1994 Prawo Budowlane ( z późniejszymi zmianami): Rozdz. 2, 3 i 5. szczególnie atr.12 pkt2 (z tego wynika, że nawet nie wolno Ci podpisywać rysunków czyli projektów), art.22 pkt 8 i art57.
Ujednolicony tekst Prawa Budowlanego znajdziesz --> Tutaj, w dziale linki.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz

E-mieszkanie

E-izolacje

E-ogródek

  • Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Do wiosny niby jeszcze zostało trochę czasu, ale przyroda już się do niej zaczyna szykować. Dlatego o budce lęgowej dla ptaków warto pomyśleć już...

E-okna

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter