Zobacz następny temat »
pompa do wody brudnej

Pompa głębinowa do studni kopanej

Witam,
Zastanawiam się czy można dać pompę głębinową do studni kompanej na 6m Czy jest to możliwe i rozsądne. Nie chciałbym mieć hydrofou w domu bo przyznam się że mam b. mało miejsca a piwnicy nie mam. Proszę o radę
pozdrawiam
Marek


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Istnieje hydrofor firmy "GRUNDFOS" w wersji z falownikiem ktory cisnienie reguluje poprzez zmiane predkosci obrotowej pompy i posiada tylko 5 l zbiornik wyrownawczy. Taki maly hyfrofor zmiesci sie w szafce pod zlewozmywakiem.
Pompa glebinowa i tak wymaga zbiornika, ta w wersji z falownikiem "pojdzie" z zbiornikiem 5l, taka "zwykla" potrzebuje zbiornika 20....100l (im wiekszy tym lepiej - pompa zadziej sie wlacza i wylacza co zmniejsza zuzycie energii (najwiekszy pobor jest przy rozruchu)i wydluza zywotnosc pompy i wylacznika cisnieniowego)
Pompa glebinowa moze byc uzyta w studni kopanej, bobrze jest studnie przed jej instalacja oczyscic i dac nowy filtr zwirowy na dnie. Pompe zawiesic ok. 1 m nad dnem studni.
Pompa glebinowa jest 2....4 razy drozsza niz hydrofor, nie warto kupowac takiej z marketu made in china gdyz taka ledwo przetrwa okres gwarancji.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Taki hydrofor głośno pracuje? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem jest też pompa głębinowa z falownikiem? żeby mieć mniejszy zbiornik?
pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Hydrofor troche halasu daje.
Sa tez pompy glebinowe z falownikiem, tylko sa one dosc drogie i raczej sprowadzaja na zamowienie.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Trochę żenujące pytanie ale 1 kubik tj 1 m3 i tj 1000 litrów tak?
pzdr.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
1 "kubik"=1m3=1000l


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
jakie jest lepsze rozwiązanie hydrofor umieszczony w studni ze zbiornikiem czy pompa głebinowa z małym zbiornikiem w kuchni?
pzdr


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Lepiej zastosowac pompe glebinowa z zbiornikiem w kuchni - urzadzenie w studni musi byc zanuzeniowe - hydrofor umieszczony na polce w studni szybko zostanie zniszczony - zbyt duza wilgotnosc, a sam hydrofor nie jest na tyle szczelny zeby para nie wykraplala sie w wylaczniku cisnieniowym i silniku.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Obawiam się, że nie ma w tym przypadku idealnego rozwiązania.
Hydrofor w kuchni będzie źródłem hałasu, a w studni kopanej szybciej ulegnie zniszczeniu. Proponuję jeszcze rozważyć wykonanie dodatkowej studni betonowej lub tworzywowej na odcinku od studni kopanej do domu i tam zamontować hydrofor (będzie tam mniejsza wilgotność niż w studni głębinowej). Niestety to rozwiązanie będzie najdroższe, ale też nie idealne. A może jest w pobliżu jakiś budynek gospodarczy (uwaga na mróz).


odpowiedz
Mam pytanie o fachowców. Gdzie dziś można znaleźć jakąś pewną firmę, która solidnie zrobi mi hydraulikę? Czy ktoś tu może korzystał z usług firm oferujących się w aukcjepracy.pl?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
a można umieścić zbiornik do pompy głębinowej na półce w studni?


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Mam podobny problem - zawsze miałem pompę pobierającą wodę ze studni kopanej. Była ona wkładana do studni tylko na czas pompowania wody, później wyciągana. Teraz się zepsuła i trzeba ją wymienić. Potrzebuję rady, jaką pompę należy zakupić. Uproszczony schemat instalacji zamieszczam poniżej:


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-ogródek

 • Czas na: budki lęgowe dla ptaków

  Czas na: budki lęgowe dla ptaków

  Do wiosny niby jeszcze zostało trochę czasu, ale przyroda już się do niej zaczyna szykować. Dlatego o budce lęgowej dla ptaków warto pomyśleć już...

E-dach

 • SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj...

  SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj najlepszych dekarzy w Polsce

  Jak wybrać dobrego dekarza? Nad tym zastanawia się wielu inwestorów. Od siedmiu lat trwa również cykliczny konkurs na SUPERDEKARZA ROKU.

E-instalacje

 • Na co zwrócić uwagę wybierając...

  Na co zwrócić uwagę wybierając kolektor próżniowy

  Kolektory próżniowe charakteryzują się wysoką wydajnością. Jednak między różnymi urządzeniami tego typu mogą występować znaczne różnice...

E-okna

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter