Ile za instalację elektryczną?

Witam,
proszę o wskazanie mi orientacyjnych kosztów robocizny za wykonanie instalacji elektrycznej. Nie szukam wykonawcy tylko prawdopodobnie zostałem zrobiony w konia przez tzw. najlepszego przyjaciela (prawie jak rodzina, przynajmniej tak myślałem), który nie ma żadnej firmy, po prostu pracuje w zakładzie energetycznym no i zna się na tym. Napiszcie, jeśli możecie ile bierzecie za punkt, za podłączenie rozdzielni z bezpiecznikami, itd. dziękuję za informacje.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
to zależy z jakiego materiału są ściany (suporek, ceramika), jakim sposobem robiona jest instalacja ( w bruzdach, po ścianie, w rurkach), czy to instalacja robiona jako nowa czy modernizacja istniejącej. w regionie radomskim za punkt średnio bierze się 15-25pln za robociznę.
pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
zajrzyj do cennika z jednej firm np. elektro-projekt.pl/cennik1.html


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Sciany z suporeksu, instalacja po ścianie (bez bruzd), robiona jako nowa(budynek w stanie surowym zamkniętym). Ja sobie wyliczyłem, że jeżeli za podłączenie do skrzynki na granicy działki (sam kopałem pod kabel zasilający dom od skrzynki do ściany budynku) i podłączenie do skrzynki (rozdzielni) bezpieczników mój fachowiec wziął np. 400 zł to za punkt skasował mnie 60 zł. Z tego co się orientuję to nawet firmy z certyfikatami tyle nie biorą.
elektro-projekt.pl/cennik.html


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Cytat:
za podłączenie do skrzynki na granicy działki (sam kopałem pod kabel zasilający dom od skrzynki do ściany budynku) i podłączenie do skrzynki (rozdzielni) bezpieczników mój fachowiec wziął np. 400 zł to za punkt skasował mnie 60 zł

uważam, że nie masz już przyjaciela. jednak teraz zarządaj od niego dokonania pomiarów i sporządzenia protokołu odbioru instalacji elektrycznej.
w radomiu przy takiej instalacji zapłaciłbyś około 20pln za punkt.
pozdrawiam

p.s.
ceny na podanej stronie są obłędnie wysokie.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Sad cóż, smutne jest życie naiwnych. Nie interesowałem się cenami bo po co, kiedy się ma fachowca pod ręką.... . Na dodatek jestem... Confused , jakby to ująć, "szmaciarz ale honorowy", nic nie powiem, wierzę w sprawiedliwość autoteliczną, która sama się dzieje. Dziękuję za pomoc w upewnieniu się w moich podejrzeniach. Pozdrawiam.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
od dawna wiadomo, że interesów z najbliższymi się nie robi. a o pomiary i protokół zapytaj, bo do odbioru domu musisz to mieć.
pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Mi tak znajomy kafelki kładł.Wyszło 2 x drożej. Sad

adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
za punkt skasował mnie 60 zł

Witam, Very Happy
moim zdaniem, jeżeli nie płaciłeś za materiały tzn. kable i puszki to cena jest przyzwoita, wcale nie przepłaciłeś.
w mojej okolicy również pytam się o cenę za punkt i kwota 60zł, jest standardem.
Oczywiście nie martwię się o kable i puszki (to ostatnie akurat kosztuje grosze), doliczają tylko koszty montażu skrzynki rozdzielczej + wyposażenie, wykonanie uziemienia i ewentualne instalacja telefoniczna, telewizja itd.
Wszystkoi później zależy ile punktów wykona fachowiec, on oczywiście robi ich maxymalnie dużo przy minimalnych nakładach materiału (przewodów), dlatego ja mam zamiar zgodzić się od całości, nie od punktu, wcześniej ustalić co gdzie chcę i niech to wyceni "fachowiec".
Pozdrawiam.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Cytat:
moim zdaniem, jeżeli nie płaciłeś za materiały tzn. kable i puszki to cena jest przyzwoita, wcale nie przepłaciłeś.

robiłem w zeszłym roku koledze elektrykę w nowym domu. jeden z elektryków wycenił swoją robotę wraz z materiałami na 4500pln. wszystkich punktów było około 100. tak więc punkt miał wynosić 45pln. zrobiłem mu elektrykę po 13pln za punkt, materiały kosztowały go 1500pln. podsumowując punkt wyniósł 28pln i elektrykę ma zrobioną tak jak chciał, z bajerami które wymyśliła sobie jego żona. do tego należy dodać 300pln za pomiary, co podnosi koszt do 3100pln za cały dom. jak łatwo wyliczyć oszczędności wyniosły 1400pln. być może cena 60pln za punkt komuś wydaje się akceptowalna. wszystkim pozostałym polecam swoje usługi Smile
pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Niestety, materiały kupowaliśmy razem ale ja płaciłem. Embarassed


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
przy negocjowaniu ceny, warto zapytać ile czasu będą trwały wszelkie prace.

Czasem podejmowałem się podobnych prac z racji posiadanego doświadczenia zawodowego. Przyznam że wszelkie "roboty" wykonywane dla znajomych najgorzej wspominam.

Np przerabiałem kuchnię 40 m 2, w której klient zażyczył sobie ponad 12 punktów oświetleniowych w trzech grupach. Już nie mówię ile gniazd było...
kułem ok 15 godzin w czerwonej cegle. Potem rorzucenie przewodów, tynkowanie, szpachlowanie, połączenia i następnego dnia przeróbki bo "tu jest za nisko, a tu za wysoko". Całość trwała prawie 4 dni.

za instalacje wziąłem 450 zł bo dla znajomego przecież. Oczywiście od tego czasu się nie odzywamy bo "dorobiłem się na nim".


odpowiedz
na pewno kiedyś trafi na Ciebie i wtedy mu odrobisz, spotkałem się z takimi "cwaniakami" kilkakrotnie Laughing

leniowaty


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
darekb napisał:


Niestety, materiały kupowaliśmy razem ale ja płaciłem. Embarassed

co myślisz o inst w bloku z wielkiej płyty np 3 pokoje 64 m


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam was wszystkich!, jestem elektromonterem i zakładam ludziom instalacje elektryczne, w domkach jednorodzinnych i w wielu innych miejscach.
Bardzo zastanawiają mnie ceny kolegów którzy podali ceny za wykonane usługi.
według mnie nie są one wcale zawyżone, jest to nawet wręcz za darmo!
Podam przykładowy cennik za usługi elektryczne w domku jednorodzinnym budowanym od podstaw w woj. Opolskim w miejscowości kluczbork:

wyk. jednego punktu ośw. włącznik jednobiegunowy i lampa na suficie koszt 60zł włącznie z zał osprzętu elektrycznego po malowaniu
kolejnma lampa to 0,5 punktu więcej jak i włącznika dwu biegunowego.

wyk. gniazdka koszt 60zł razem z montażem osprzętu, jeżeli dochodzi kolejne gniazdko łączone to 0,5 punktu więcej

wyk. gniazda siłowego przykładowo w kuchni to koszt 2 punktów

rozdzielnia elektryczna, przerobienie , założenie nowej i podłączenie jest to koszt 3 punktów

Ostatnio wykonywałem instalację w podobnym domku jednorodzinnym systemem bez puszkowym tj. bez puszek łączeniowych nad gniazdkami i włącznikami ośw. i przewodami wpuszczanymi w peszle w posadzce. Domek o powiesrzchni około 230m2
Inwestorowi zaproponowałem kwote bazową za całość 7000zł, lecz w/w inwestor wskazuje mi ilość gniazdek i punktów ośw. bez ograniczeń i wszelkie dodatki.
W rezultacie końcowym w jednym z przykłądowych pokoji o powierzchni ok.20m2
znalazły się 3 kinkiwty ścienne, żyrandol z opcją podświetlania na trzy klawisze oraz 12 gniazdek przypodłogowych z czego niekture są łączone w 3 lub 4 sztuki.

Po zakończonej pracy i montażu wszelkich urządzeń i osprzętu elektrycznego, inwestor okazał ogromne zadowolenie.
Osobiście uważam że jest to w miarę tanio i nie za drogo, ponieważ są też firmy na naszym terenie które za punkt liczą sobie od 80zł do 120zł za punkt jest to cena przyrównywalna do Warszawy lub Opola.

Pomimo takich cen jakie utrzymują się w woj Opolskim niestety jestem zmuszony odmawiać niektótym klijętom, ponieważ mam wiele zleceń na instalację a roboty jest do wyboru.

Czy nadal myślicie że przepłaciliście, że ktoś się na was dorobił?? POZDRAWIAM !!

Elektryczek


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

Urządzone.pl

E-dach

E-instalacje

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter