Jak zrobić wentylację w łazience

Jako że jestem nowym użytkownikiem tego forum chciałbym wszystkich serdecznie pozdrowić.Mam problem z wentylacją w łazience.Kupiłem stary poniemiecki domek w zabudowie szeregowej.Poprzedni właściciel wykorzystał część podwórka i dobudował łazienkę ponieważ kiedyś wychodek był właśnie na podwórku.W ścianie zewnętrznej jest wykuty otwór w którym zamontowano kawałek rury 110 pcv wraz z wentylatorem wywiewnym.Na zewnątrz dołączony jest trójnik pcv110 i daszek wylotowy.Proszę o podpowiedż jak mógłbym zrobić przynajmniej namiastkę jakiejś wentylacji bo w tej chwili to tylko strasznie wieje z tego wentylatora do wewnątrz oczywiście jak jest wyłączony a włączam go na chwilę kiedy zaistnieje taka potrzeba.Chciałbym nadmienić,że nie ma możliwości podłączenia do komina bo stoi w kuchni dość daleko i jest z jednym kanałem wentylacyjnym jak to 100 lat temu.Bardzo proszę o pomoc bo zauważyłem delikatne plamki na ścianie mogące świadczyć o rozwoju jakiś ustroistw.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
jak kazdy komin czy to spalinowy czy wentylacyjny powinie wystawac nad kalenice. to jak jest "zbudowany" komin wentylacyjny w twojej lazience sobie wyobrazam bo mialem to samo z went w kuchnii zrobilem podobnie. dziala jak jasna cholera Very Happy
jak sie domyslam u ciebie komin jest za krotki

coś sie wymyśli!!


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Nie ma po wymianie okien czegoś takiego jak wentylacja łazienki, no chyba , że wychodek. Kanały w domu, to naczynia połaczone, tu wyciąga tam zasysa. Wentylacja to system, a skuteczna, zdrowa i zapewniająca komfort wentylacja, powinna być niezależna od pogody.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
nie wiem za bardzo czy doradziles cos "kaczy".
czy zawsze masz duzo do powiedzenia i dobze sie bawisz czyims kosztem??
jak na razie nie widzialem zebys cos doradzil zawsze negujesz a zadnych konkretow

coś sie wymyśli!!


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Dołączm się do dyskusji, bo jestem posiadaczem przedwojennej kamienicy i do tego zajmuję się profesjonalnie remontami. Kolega bardzo trafnie napisał, że wentylacja to system. System naczyń połączonych. Gdzieś musi powietrze się do domu dostać by gdzieś indziej mogło zużyte ujść. Najprościej na początek zamontować kratkę zamykaną. Gdy nie korzystamy z łazienki jest zamknięta a jak jesteśmy to otwieramy i włączamy wiatrak. To jednak jest rozwiązanie na chwilę. Jest zimno i trochę to załagodzi problem temperatury w łazience. W przyszłości radziłbym zrobić nawiew , który spowoduje naturalną wymianę powietrza. Tego zużytego na to świeże.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
można kratkę z zaworem zamontować.


odpowiedz
Witam wszystkich ponownie.Od mojego postu minęło sporo czasu ponieważ pracowałem za granicą.Właśnie biorę się za remont nadal nie wiem jak poradzić sobie z wentylacją w łazience.Pomyślałem o wyciągnięciu rury ocieplonej około metr nad okap dachu łazienki(dach prawie płaski)zdemontować wentylator który zakłóca pracę wentylacji gdy nie pracuje i zamontowanie na końcu rury jakiegos wywietrznika grawitacyjnego.Tyko czy ta wysokość rury wystarczy poza tym czytałem że te wywietrzniki wspomagają wentylacje tylko wtedy gdy wieje wiatr a u mnie z tyłu za budynkiem jest park z wysokimi drzewami.a może pomyśleć o jakimś systemie w obiegu zamkniętym całego budynku ok80 m.Jeśli tak to jaki system byście zaproponowali i jaki orientacyjny koszt takiej instalacji.Bardzo proszę o jaieś odpowiedzi bo na temat wentylacji naczytałem sie sporo i nie chcę doprowadzić do zagrzybienia szczegółnie łazienki w pozostałych pomieszczeniach problemu z wilgocią raczej nie ma .Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
I dalej nic się nie zmieniło ...wentylacja to system, zrób regulowaną, mechaniczną z odzyskiem ciepła.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz

E-ściany

E-dach

E-ogródek

E-instalacje

  • Bezpieczna instalacja elektryczna

    Bezpieczna instalacja elektryczna

    Instalacja elektryczna w budynkach mieszkalnych jest właściwie najważniejszą i często najbardziej intensywnie eksploatowaną instalacją...

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter