Pkrycie dachowe - altana

Witam
Jestem tu pierwszy raz i jesli z pytaniem zle trafiłem to prosze moderatora o przeniesienie do własciwej grupy tematycznej.

Mam altane, ktora ma sciany z cegły (naturalne) a dach to deski ułozone na krokwiach. To wszystko zostało pokryte papa. Mam problem ktory polega na tym, że papa sie juz rwie. Mus w tym roku zrobic dach. Nie ma na działce pradu aby podłaczyc wiertarke czy wkretarke aby przymocowac blache.
Myslałem o tym aby to zasmołowac ale mi to odradzaja. Moge na dzialce rozpalic ognisko podgrzac smołe i kupic pape i polozyć na tej starej papie.

W necie wyczytałem ze sa rozne rodzaje papy. Prosze o wyjasnienie, zwrocenie uwagi i poradę - jak pape najlepiej kupic połozyc, czy zrywac starą - kłasc nowa, czy tez na stara kłaść nową.

Przyznam sie bez bicia ze ze jestem poczoatkujacy w tym temacie i jakakolwiek rada bedzie dla mnie cenna.

Na codzień zajmuje sie zupełnie innymi rzeczami takze jestem oferma jesli idzie o ten temat zycia. majster klepka ze mnie zaden. Mocno sie stram to zmienic

Pozdrawiam
Grandziuch - Robert


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
brak prądu nie jest problemem są tzw."aku" a dla papy termozgrzewalnej używa się palnika gazowego na propan


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Zeby przymocować opierzenia blacharskie na dachu drewnianym wystarczy młotek i papiaki nożyce do blachy. Prawidłowo zamocować blache (pasy nadrynnowe ,wiatrownice)pozostaw dla blacharza dekarza .Nie znam twoich zdolności praktycznych,ale uważam że takie prace powinien wykonywać człowiek który zna fach.Jeżeli czujesz się na siłach to spróbuj.Co do papy najłatwiej położyć pape termozgrzewalną.Nie musisz podgrzewać lepiku co zajmie pare godzin.W tym czasie można zrobić cały remont dachu. Koszt papy asfaltowej +lepiku na gorąco jest minimalnie tańszy od najtańszej papy termozgrzewalnej v60s 37.Jednak jeżeli rozlożysz to w dłuższym okresie czasu to koszt pokrycia na lepiku na gorąco już jest wyższy.Wynika to z tego że zwykłą pape asfaltową np w 400/ 1200 trzeba konserwować co kilka lat lub częściej .Konserwacja dachu to kilka zł za metr + czas.Nie mogę Tobie doradzić co najlepiej zastosować ponieważ nie wiem w jakim stanie jest ta papa.Może trzeba ją usunąć ? Jeszcze jedno..prace te należy wykonywać w temp dodatnich .Pozdrawiam.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz

E-dach

  • SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj...

    SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj najlepszych dekarzy w Polsce

    Jak wybrać dobrego dekarza? Nad tym zastanawia się wielu inwestorów. Od siedmiu lat trwa również cykliczny konkurs na SUPERDEKARZA ROKU.

E-ogródek

  • Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Do wiosny niby jeszcze zostało trochę czasu, ale przyroda już się do niej zaczyna szykować. Dlatego o budce lęgowej dla ptaków warto pomyśleć już...

E-mieszkanie

Urządzone.pl

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter