« Zobacz poprzedni temat
Podłączenie płyty gazowej
Zobacz następny temat »
Rura z gazem w kotłowni węglowej

Jaki piecyk gazowy oszczędny i dobry?

Witam
Proszę o pomoc. Mam niewielkie mieszkanie (26 m. kw.). Piecyk gazowy potrzebuję do ogrzewania wody w kuchni i w łazience. Teraz mam niezbyt nowy piecyk Senseo C&M. Mieszkam tu nie tak dawno i jak dostałam roczne rozliczenie za gaz to lekko się przeraziłam. Nie znam się na takich piecykach, dlatego proszę o pomoc. Czy to normalne, że kiedy jest piecyk to jak puszcza się wodę to dłuższą chwilę musi potrwać zanim woda poleci w takiej temperaturze jaka powinna? (najpierw leci zimna, potem gorąca, potem... i dopiero po czasie się stabilizuje. A w tym czasie woda i gaz się zużywają... Sad. ) Pomyślałam, że muszę zmienić ten piecyk, ale nie mam pojęcia na jaki. Bardzo proszę o pomoc. jaki byłby dobry? Oczywiście w rozsądnej cenie (do 2 tyś., ale to już dla mnie bardzo dużo). Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Za 2 tys to już ze skomplikowanym montażem boshowskiego JUNKERSA pani kupi. Stare świeczkowe z płomieniem dyżurnym potrafią wypalić ok 1m3 gazu na dobę na sam płomyk. Kiedy ostatni raz ktoś serwisował pani termę? Palniki nieczyszczone nie spalają dobrze gazu a zapchane radiatory nie zagrzewają wody w odpowiednim czasie.
Junkers najtaniej na allegro WRDP 11-2B. Może być też jego stara tańsza wersja czyli NECAR. Są malutkie. Ja w mieszkaniu swój miałem przez 7lat bez problemu potem musiałem wsadzić jakieś 150zł za naprawę i działa dalej.
Jeżeli miejsca poboru wody są daleko od podgrzewacza warto założyć małe podgrzewacze elektryczne przy zlewie lub umywalce. Wyłączą się gdy woda dotrze ciepła z junkersa w dłuższym okresie czasu takie rozwiązanie może się zamortyzować.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Ten model powinnien byc dobry. DOMIPROJECT Z OTWARTĄ KOMORĄ SPALANIA - płynna modulacja mocy dla c.o. i c.w.u. 7,0 - 23,5 kW


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
WiktoriaK twoje posty śmierdzą reklamą tym bardziej że nic nie wnoszą w ten temat bo pani szuka przepływowego gazowego podgrzewacza wody a ty ruszasz post sprzed kilku miechów i wypisujesz bzdury byle się link do daremnej strony pokazał. To zwykłe handlarstwo a nie fachowe doradztwo.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz

E-izolacje

E-okna

E-instalacje

Urządzone.pl

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter