« Zobacz poprzedni temat
Hdroizolacja posadzki na gruncie
Zobacz następny temat »
Izolacja piwnicy od wewnątrz

Iniekcja?? Czy to dobry wybór??

Myślę, że temat jest zbyt obszerny, aby odpowiedzieć jednoznacznie na forum.
Tam musi ktoś przyjść, sprawdzić i coenić.
I trzeba znaleść bardzo dobrego fachowce nie związanego z jakąś konkretną firmą (lub kilku). Cena 4000 zł wydaje się podeżanie niska jak za iniekcje.

Dr. Pieczyrak zawsze nam powtarzał:
"Jeśli źle zaizolowano fundamenty, najtańszym i najszybszym sposobem na ich uszczelnienie jest rozebranie budynku i postawienie od nowa!!!"

Być może jest to lekka przesada, ale woda w piwnicy może być bardzo szkodliwa i można na tym się nieźle przejechać.

Należy spytać dobrego specjalisty który kompleksowo wytłumaczy co i jak, zamiast siedzieć tutaj i czytać forum. Równie dobrze może być to niegroźna sprawa złej wentylacji jak i spieprzenie fundamentów.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
w konkurencyjności dla remmersa polecam

INIEKCJA KRYSTALICZNA /dużo szybciej niż w tydzień/

www.greenteam-burza.pl

usuwanie wilgoci, osuszanie budynków, odtwarzanie izolacji przeciwwilgociowej

600 96 99 21 /wieloletnia gwarancja/

biuro@greenteam-burza.pl


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
kolego
jaka jest wielkość tej piwnicy ?
4000 - 5000 to chyba 1 zaliczka
i musisz pamiętać że iniekcja tylko załatwia sprawę podsiąkania kapilarnego 2 rzędy iniektorów w odległości 20 cm na przemian, czyli odcięcie poziome , jeśli jest wada powyżej to woda i tak się wleje górą
jeśli wada jest w innym miejscu poniżej to woda wleje się podłogą
na działanie kompleksowe w w/w cenie przy budynku 10x10 x 1.5h pod ziemią -nie masz szans
pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
panie Szymon znowu spam ????
iniekcja oczywiście jest jedną z możliwości
czy najlepszą ?
to zależy od sytuacji
każdy preparat ma swoje ograniczenia
a spam prowadzi do bana , już jednego pan zarobił
więc odpowiadaj pan na zadane pytania rzeczowo i bez tych czerwonych dodatków
ostatecznie nie tylko pan tu jesteś aby swoje możliwości zaprezentować
pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
witam kolego MTW, jak już słusznie zauważyłeś, iniekcja to jedno rozwiązanie nie na każdy problem, zwalcza problem kapilarnego podsiąkania wody, nie wygra z tzw "wodą naporową" wiadomo, jeżeli woda przebija się tylko posadzką to są sposoby by zaizolować posadzkę również, i wtedy odciąć podsiąkanie kapilarne iniekcją, ceny różnie za 1 mb od 80-135 zł w zależności od różnych czynników,
co do spam-u to po prostu daję możliwość doczytania szczegółów innym, którzy nie biorą udziału w dyskusjach Smile bo iniekcja to bardzo obszerny temat /a szczegóły zawałem na moim www/

pozdrawiam Smile miłego popołudnia Smile


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Witam.

Nasza firma zajmuje się szeroko pojętym osuszaniem budynków.
Wykonujemy izolacje pionowe i poziome różnymi metodami. Także metodą iniekcji krystalicznej z której autorem współpracujemy od wielu lat.

Proszę zadzwonić, a dobierzemy najskuteczniejszą i najlepszą cenowo metode.

668 678 716
517 043 364

tel, 668678716


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
więcej informacji o INIEKCJA KRYSTALICZNEJ na

www.greenteam-burza.pl


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Sądzę, że w skład prac mających na celu osuszenie muru nie wchodzi sama iniekcja. Owszem, jest to główny cel ale razem z tym należy zabezpieczyć ścianę. Dość szczegółowo przeczytałem o tym na tej stronie
Są to informacje raczej fachowe. No i cena też ma z tym powiązanie, bo zależy która firma jak do tego podejdzie - jaką diagnozę wystawi - takiej metody użyje i materiałów. Od materiałów zależy koszt itd.

Jednym słowem- trzeba trafić na dobrego fachowca Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
iniekcja krystaliczna służy do odtworzenia izolacji przeciwwilgociowej, a jeżeli mówimy o osuszaniu kompleksowym to każdy przypadek jest odrębny z uwagi iż w niektórych przypadkach jest możliwość np wykonania drenażu działki w innych nie i wiele czynników na to wpływa zatem osuszając budynek /wszystko zależy od jakiej wilgoci/ trzeba do tego podejść każdorazowo indywidualnie

pozdrawiam

www.greenteam-burza.pl


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Witam,

Panowie przyglądałem się waszej dyskusji gdyż miałem ten sam problem z wilgocią w ścianach i zastanawiałem się co można z tym zrobić. Oczywiście jak większość laików czytałem rożne opinie na forach odnośnie rożnych metod rozwiązania tego problemu. Było chyba wszystko od smarowania jakimiś dysperbitami , malowanie gumami foliami w płynie itp. po iniekcje przepony i jakieś inne nieznane mi metody. Najpierw skontaktowałem się z ekipą która robiła u mnie wykończenie co mogą mi poradzić i tam królowała folia w płynie na ścianie, jednak na forach sporo jest opinii o tym że od takiej foli na ścianie to wszystko odpada tynk farba. Obdzwoniłem jeszcze kilku budowlańców i nie dowiedziałem się niczego mądrego( w mojej opinii). Zacząłem więc szukać kogoś kto ma o tym jakieś pojęcie. Zadzwoniłem do gościa który zajmuję się hydroizolacją, pogadałem powiedziałem jaki jest problem, facet przyjechał obejrzał zadał mi z pięćdziesiąt pytań dotyczących domu , ławy, ściany, z czego jak dlaczego co pomiędzy czy były badania jakieś tam od wody, jak głęboko woda itp. i zaczął mi tłumaczyć co trzeba zrobić jak to wygląda i ile może to kosztować. Po tej rozmowie doszedłem do wniosku że gość wie co robi i razem z żoną zdecydowaliśmy się na jego usługi nie było to najtańsze w porównaniu z folią w płynie ale skuteczne minęły ponad dwa miesiące gdzie padało i to sporo i jest spokój nic nie wyłazi ściany suche grzyba nie ma.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
czyli Panie Michale
pogratulować sukcesu i dobrze podjętej decyzji
to tak w zasadzie tytułem komentarza Smile


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
jak ktoś by chciał to mogę dać namiar na tego człowieka


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Mam nadzieję, że pozostanie Pan przy pozytywnej opinii czyli mam nadzieję, że wykonawca kształcony w tym kierunku i rozwiązał poprawnie. Pragnę jednak zwrócić uwagę, że skuteczność hydroizolacji należy oceniać po upływie przynajmniej pełnych 12 miesięcy. W tym czasie dojdzie do różnych powtarzalnych co roku obciążeń wilgocią oraz różnych obciążeń termicznych elementów domu i gruntu.
Z tą suchością ścian, to Pan przesadza, gdyż mokre ściany murowe przy już poprawionej hydroizolacji i usunięciu przyczyny zawilgoceń (a były silne, skoro był grzyb), wysychają w czasie zależnym od rodzaju materiału ścian, grubości, warstw przykrywających oraz zastosowanej hydroizolacji. Niemniej nigdy nie jest to czas krószy niż 4 lata, a zwykle 8 lat i więcej.

A swoją drogą, to może Pan opisać jak problem rozwiązał ten wykonawca?

Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Jeśli chodzi o iniekcję, ja polecam Ahydrosil K. Sam robiłem i sprawdza się rewelacyjnie od 2 lat mam spokój.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
To nie produkty się poleca, lecz specjalistów, którzy opracują technologię robót i dobiorą preparaty. Do każdego przypadku podchodzi się indywidualnie, gdyż preparatów do iniekcji na rynku jest kilkadziesiąt i każdy z nich ma swoje uwarunkowania.
Blokada iniekcyjna to tylko część prac naprawczych i ją opracowuje specjalista, zaś wykonawca ma sztywno się trzymać opracowania.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz

E-łazienki

  • Wybieramy drzwi do łazienki

    Wybieramy drzwi do łazienki

    Łazienka to specyficzne pomieszczenie – najczęściej niestety niezbyt duże, za to nieodzowne w każdym mieszkaniu i domu. Dlatego wybierając drzwi...

E-dach

E-mieszkanie

Urządzone.pl

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter