Zobacz następny temat »
Pomoc w doborze płytek

Alternatywa dla płytek w kuchni

Cześć
Jestem kobietą i mam 21 lat, więc nie do końca orientuję się w tematach budowlano-remontowych, dlatego mam wielką prośbę. Napiszę jak wygląda sytuacja i co chciałabym zrobić.

Stary, parterowy, niepodpiwniczony dom na podniesieniu (belki?), bez żadnej wylewki pod podłogą, która zrobiona jest z obecnie rozwalających się desek. W takim stanie jest mały przedsionek, kuchnia i pokój.
Ponieważ remont musi być szybki i jak najmniej kosztowny, chciałabym wyrównać obecną podłogę, uszczelnić/ocieplić i położyć na nią panele. Zależało mi na płytkach w przedpokoju i kuchni, ale ponieważ dowiedziałam się, że jest potrzebna do tego wylewka, którą trzeba zrobić 6 (?) tygodni przed wyłożeniem płytek, to zrezygnowałam z tego pomysłu i postawiłam na panele.
Ze względu na to, że wchodzi się tam w butach i często się coś może rozlać, zależy mi na panelach odpornych na wilgoć (żeby nie pęczniały i nie skakały).

Problemem jest to, że nie wiem od czego zacząć. Nie jestem z tym sama, bo mam pomoc wujka, ale on jest starej szkoły i jeśli ja mu nie powiem co ma być zrobione, to zrobi po swojemu i znając życie spieprzy sprawę. A chciałabym, żeby kilka lat posłużyło i wyglądało czysto i estetycznie.

Może macie inną propozycję rozwiązania takiej sytuacji?

Z góry dziękuję za odpowiedzi! Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Zapytać w "Poradach ekspertów" - "Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne" Temat trochę nie związany z treścią i problemem. Nie ten dział.

Nie po to izolujemy, by robić centralne


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Ja bym w ogóle płytek do kuchni nie dawała, chyba że na podłogę. Na ścianę - zmywalna tapetę, teraz są takie, które wyglądają dosłownie jak gumolit, są grube, solidne i bardzo odporne, można je swobodnie myć, szorować, wszystko schodzi. Ja mam w kuchni tapetę ścienną i na meblach okleinę. To jest naprawdę wygodne i stosunkowo tanie rozwiązanie. A wybór jest spory, w przeciwieństwie do kafelek, gdzie za jakiś modne i nowoczesne trzeba już trochę zapłacić:/. A tapety to najlepiej przez internet, bo w normalnych sklepach się przepłaci i wybór też mały.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam,

Można również zrobić fototapetę, wówczas wybór wzoru praktycznie nieograniczony.
Wcale nie jest dużo taniej w internecie, np. www.minddesign.pl robią różne dekoracje i fototapety, można do nich podjechać, pomacać i wybrać najlepsze rozwiązanie a ceny są internetowe.

pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Panie i panowie ! Koleżanka chciała pomocy przy podłodze, a nie przy ścianach.

Do autorki tematu:

Wychodzi na to, że wystarczy kilka zabiegów. Szybkich zabiegów i raczej nie najdroższych.
Na początek proszę dać wylewkę pierwszą, kolejne to styropianowe ocieplenie, dalej następna wylewka i można zakładać panele. Najtaniej i najszybciej.

Życzę powodzenia i pozdrawiam.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz

E-mieszkanie

E-łazienki

  • Wybieramy drzwi do łazienki

    Wybieramy drzwi do łazienki

    Łazienka to specyficzne pomieszczenie – najczęściej niestety niezbyt duże, za to nieodzowne w każdym mieszkaniu i domu. Dlatego wybierając drzwi...

E-instalacje

E-izolacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter