Zobacz następny temat »
Drzwi Marco - stylowa geometria

Jak uszczelnić próg drzwi

witam! z 10 lat temu fachowiec od wszystkiego wymienił mi drzwi na koniec remontu domu. zapomniał uszczelnć progu drzwi albo nie chciało mu sie kombinować jak to zrobić. podczas ostatnich ulew po raz pierwszy od wymiany tych drzwi wiatr wiał z innego kierunku niż zawsze więc deszcz "zacina" mi przez tą szparę w progu. ostatnio musiałem zbierać szmatami wodę bo było jej kilka litrów. czym to usczelnić szpara szerokosci 1-1.5cm i tyle samo głęboka. czym to zrobić:silkon, pianka montażowa, jakieś usczelki na wymiar z marketu budowlanego?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Każda z wymienionych propozycji bezie dobra, może pianka montażowa najsłabiej wytrzyma,bo w końcu będzie to często uczęszczane miejsce,więc polecam sylikon.


odpowiedz
koleś co pracował w branży okna&drzwi zjechał na urlop z roboty na zachodzie więc zrobił mi to jak należy. wstawił nowy próg z uszczelkami wygięty na wymiar, płytki antypoślizgowe co zostały z innej roboty zamiast tej drewnianej brązowej płyty w progu. sprawdziłem drzwi, polewane od zewnątrz wodą nie przepuszczają jej. Laughing pozostało jeszcze wykończenie silikonem, zafugowanie itp. zamiast płytek przy ościeżnicy miał być orginalny tynk ale nie mogłem znaleźć resztki co miałem w zapasie.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Powiem Ci ,że to chyba nawet lepsze rozwiązanie- mowa o płytkach antypoślizgowych zamiast tej płyty jako próg. Na pewno lepiej się prezentuje,a co do solidności również nie ma się czego obawiać.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
ta drewniana płyta na pierwszym zdjęciu to była pozostałość po poprzednich drzwiach z ościerznicą robionych jeszcze w PRLu przez stolarza na wymiar. a że miał ten śp. stolarz niemieckie korzenie to drzwi były "pancerne" ciężkie i grube aż się na zawiasach odginały i szorowały po podłodze, poza tym zaczeły się rozklejać, łuszczyć itp.

niedługo napiszę temat+ fotka z prośbą o poradę jak odnowić drzwi łazienkowe białe PORTA też wstawione z 10 lat temu. biała farba sie złuszczyła przy klamce i jest brudna wkurzająca plama. moze ktoś coś doradzi


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Właśnie ja też mam z tym problem , bo nie wiem który sposób jest najlepszy na uszczelnienie progu drzwi . Ktoś coś poleci ?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Silikon do stosowania na zewnątrz. Najlepiej zrobić tak jak omówił to przedmówca.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-okna

E-mieszkanie

E-izolacje

E-instalacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter