Przytkana rura?

Pomocy. Od pewnego czasu zauważyłem ,że woda wypływajaca z baterii w
łazience ma slabe ciśnienie( tylko zimna-mniej
uzywana).Podejrzewam,zakamienienie odcinka rury - pod kafelkami.Czy jest
coś aby usunąć kamień bez dewastowania kafelków?
Pzdr


odpowiedz
Sprawdź kolego najpierw czy przypadkiem nie masz zapchanego zaworu (odkręć baterię i sprawdź) zanieczyszczeniami z wody (różne piaski itp). Poza tym nie słyszałem o środkach odkamieniających do rur, z których płynie woda przeznaczona do picia.


odpowiedz
To właśnie może być przyczyna. Miałem to samo u siebie. Po remoncie instalacji w mieszkaniu wyżej spadło ciśnienei. Odkręciłem baterię, a tam było pełno jakiegoś osadu. No i baterja już długo nie pociągnęła bo sie chyba głowice popsuły od tego piachu.


odpowiedz
"Nie ma takiej rury na świecie, której nie można odetkać..."


odpowiedz
zgadzam się


odpowiedz
Witam

mam podobny problem ale niestety przeczyszczenie kranow nie pomoglo... podejrzewam trojnik ktory jest zaraz za zaworem glownym...ostatnio byl wymieniany i jakas gruda kamienia zatkala trojnik... albo kolano< nie wiadomo co tam jest> probowalem przedmuchac instalacje ...troche pomoglo bo woda jest ale o mniejszym cisnieniu< wczesniej nie leciala ani kropelka> nie ma zadnego zrodka ktory nie rozszczelniajac ukladu usunie kamień z rur?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Usuwanie wszelkich problemów z ciśnieniem należy zaczynać od końca,czyli od siateczki na końcu wylewki kranu.Potem trzeba zajrzeć do (jeśli jest) filterka w zaworku pod blatem.
A jak już tam jest ok,wtedy można rozkręcić baterie.
Wbrew powszechnemu przekonaniu te nowe baterie z wajchą są o wiele bardziej odporne na zanieczyszczenia,niż baterie grzybkowe.Potrafią funkcjonować kilkanaście lat.Ale,jak wszędzie zdarzają się wyjątki.
Pozostaje jeszcze siateczka przed wodomierzem.Tam często zatrzymują sie niezłe kęsy.
Jak dotąd nie słyszałem jeszcze o jakimś sposobie usuwania kamienia z rur.I bardzo dobrze,bo gdyby coś takiego zastosować ze starej rury zostało by tylko sito.Przecież ten kamień stanowi jednocześnie sporą część ścianki rury,i gdyby go usunąć woda tryskała by z niej jak z prysznica.

adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
rozkręć wodomierz, jeżeli jest ciśnienie przebij odwrotnie poprzez kran może wyleci kamyczek wędrowniczek, choć nie powinien bo sitko też ma wodomierz


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Nie wiem jak jest u ciebie, ale ja bym sprawdził czy przypadkiem wężyk między baterią a zaworkiem na ścianie nie jest skręcony. Oczywiście jeżeli masz tak łąćzone baterie.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
witam,

Niestety problem jest znacznie gorszy, bo o ile widać ten osad wapienny w łazience o tyle w innych miejscach on jest mniej widoczny. Jest jedna metoda uzdatniania wody która jest dosyć tania w utrzymaniu, bo kosztuje mniej niż włączony router do wifi. Niestety w Polsce na razie mało popularna choć przywożą i stosują ją zagraniczni inwestorzy, gdyż u nich jest ona na pierwszym miejscu. To jest technologia Hydropath. W Polsce blokowana przez lobby które woli tradycyjną metodę chemiczną. Dlaczego? A no z prostego powodu - na starej technologii można więcej zarobić, a tutaj wydatek jest jednorazowy i problem rozwiązany.

pozdrawiam
Przedstawiciel Hydropath na Polskę


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz

E-instalacje

E-łazienki

  • Wybieramy drzwi do łazienki

    Wybieramy drzwi do łazienki

    Łazienka to specyficzne pomieszczenie – najczęściej niestety niezbyt duże, za to nieodzowne w każdym mieszkaniu i domu. Dlatego wybierając drzwi...

E-ściany

E-mieszkanie

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter