czy fundamenty monolityczne są dobre

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

tomekstan
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 81
Rejestracja: 31 paź 2006, 15:23
czy fundamenty monolityczne są dobre

autor: tomekstan » 05 gru 2006, 13:41

czy musi byc beton z gruszki dom bez piwnicy dach bedzie kryty dachówka dom z podaszem uzytkowym. monolityczny napewno bedzie tanszy. amoze lepiej ławe fundamentową prosze

paw_g_cio
Aktywny
Aktywny
Posty: 166
Rejestracja: 23 paź 2006, 21:19

autor: paw_g_cio » 05 gru 2006, 14:07

Witam
A jak masz w projekcie przewidziane?
Pozdrawiam

tomekstan
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 81
Rejestracja: 31 paź 2006, 15:23

autor: tomekstan » 05 gru 2006, 18:21

ławy ale bedzie to drozsze rozwiazanie

paw_g_cio
Aktywny
Aktywny
Posty: 166
Rejestracja: 23 paź 2006, 21:19

autor: paw_g_cio » 05 gru 2006, 22:56

Z tego co zrozumiałem z twojej wypowiedzi to masz w projekcie przewidziane ławy o pewnej szerokości, a na tych ławach stawiane są ściany fundamentowe, które szerokością są znacznie mniejsze od ław. Natomiast Ty chcesz to rozwiązanie zastąpić fundamentem o szerokości ścian fundamentowych. A nie pomyślałeś o tym że, bezpieczne przenoszenie obciążeń na grunt po przez fundamenty (ławy) zależy od pola powierzchni podstawy tych fundamentów. Prosty przykład kobieta w butach na szpilkach i ta sama kobieta w adidaskach na plaży - która bardziej zapadnie się w piasku????. Projektant przyjmując dane rozwiązanie musiał uwzględnić obciążania zebrane z dachu ścian itp i to nie tylko obciążenia stałe ale i zmienne. Na podstawie tych danych zaprojektował lub dobrał fundamenty. Dodatkowo jeszcze należałoby sprawdzić nośność tych fundamentów dla warunków gruntowych panujących na miejscu wznoszenia budynku. Ty natomiast chcesz coś zmieniać bo będzie taniej. Ale pamiętaj o tym że chytry dwa razy traci. Zaoszczędzisz na fundamencie a po postawieniu dachu zaczną Ci ściany pękać. Chcesz oszczędza c nie tma gdzie powinieneś. Napewno nie na konstrukcji budynku.

A tak dodatkowo co na to Twój kierownik budowy???? Jak się na to zapatruje???? Czy wykona Ci zmiany w projekcie uwzględniając waruki gruntowe i obciązenia i dodatkowo się pod tym podpisze????

Pozdrawiam


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów