Pęknięcia na łączeniach płyt GK

Witam serdecznie

Mam problem. Jeden na etapie remontu a mianowicie jego końcówce i pojawiły mi się pęknięcia na łączeniach płyt gk. Płyty położone były na suficie na stelażu z profili wzdłuż i wrzeż z zachowaniem małej przerwy między łączeniami. Następnie została przyklejona na łączenia płyt flielina przy użyciu kleju do tapet z włóknem szklanym. Po tej czynności zagruntowałem łączenia i położyłem gładź firmy Euro -mix. Pierwszy raz i pozostawiłem do wyschnięcia. Po kilku dniach po wyschnięciu i wciągnięciu głądzi sciagnąłem pacą nadmiary ( czyli jakies nierówności powstałe podczas kładzenia gładzi) i położyłem drugą warstwę. Po wyschnieciu wyszlifowałem wszystko do równa i położyłem na całość unigrut z domieszką białej farby. Łączenia pomiędzy scianą a sufitem wypełniłem akrylem. i pomalowałem ściany i sufit na 2 razy. Teraz zauważyłem że na łączeniach pojawiają się pęknięcia. Co było zle zrobione i co można zrobić aby to naprawić?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Musisz zerwać tam gdzie pęka i robić na nowo.
Na połączenia płyt taśma papierowa i gips wzmocniony włóknami.
Na ścianach "przekładka" miedzy tynkiem scian a płytami gipsowymi.
Ale zainteresował mnie ten Twój patent z naklejaniem taśmy z fizeliny na klej do tapet.
Pomijając fizelinę, która jest bardzo słabiutkim materiałem pierwszy raz spotykam się z klejeniem w ten sposób.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jeśli chodzi o flizelinę i sposób umocowani to tak mi polecono. Zastawiam się czy pomoże kiedy wyszlifuję w gladzi pasek i wkleję tam siatkę lub flizelinę drugi raz i zrobię gładzią. Czy to pomoże ?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Żeby było pewnie to trzeba użyć taśmy z włókna szklanego i do tego dla pewności gładzi też z włóknem, potem wszystko przetrzeć i zaciągnąć jeszcze raz finiszem, i nie ma problemu, pęknięcia powstają przez zastosowanie siatki, która słabo zbroi łączenia.

BUD-COM Jarosław Zgórka
tel. 662-199-529
http://www.docieplenia-lublin.pl


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Przyczyną takich pęknięć może być wadliwa konstrukcja. Również sama płyta pod zmianą wilgotności temp itp. się kurczy i rozszerza. Czasami precyzyjnie położona płyta siatka fizelina plus dobra szpachel nie pomoże. Jedynie co możesz teraz zrobić to spróbować dodać wkręty co wzmocni płytę i polecam położenie tapet z włókna szklanego na całości sufitu


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
W końcu ktoś wspomniał o konstrukcji:)

Dawid2304


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-mieszkanie

  • Jak kupować materac?

    Jak kupować materac?

    Zakup materaca to inwestycja w nasz dobry sen i dobre samopoczucie w ciągu dnia. Dobry materac to zdrowy kręgosłup, złagodzenie objawów alergii...

E-ściany

Urządzone.pl

E-okna

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter