« Zobacz poprzedni temat
ocieplanie od wewnatrz
Zobacz następny temat »
Docieplenie budynku gospodarczego

Ocieplenie starego domu

Witam,

nabyłam ostatnio stary dom i jestem w trakcie remontu. Praktycznie muszę zrobić całkowity remont. Zastanawiam się nad ociepleniem zewnętrznym, nie wiem jakie jest dobre. Dom ma ściany grubości ok 45 centymetrów, budowany był dziwną metodą, gdyż sprzedający poinformował mnie, że ściany są mieszaniną jakiegoś żwiru i czegoś tam jeszcze. Chciałabym szybko się wprowadzać, więc zależy mi na dobrych fachowcach i odpowiednim materiale. Nie mam pojęcia z czego to ocieplenie powinno być, by zatrzymywało jak najwięcej ciepła w domku.
Proszę o podpowiedź...

Pozdrawiam, Ewelas

Ewelas;-)


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Po pierwsze - ocieplenie domu, to nie to samo co ocielenie ścian. Kolejna kwestia - przyklejanie izolacji na zewnątrz mało skutecznie zatrzyma ciepło - zostanie ono odprowadzone do fundamentu i gruntu, ale skutecznie zatrzyma wilgoć. Izolację daje sie przed ścianą i z paroizolacją. Wszystkie działanie termomodernizacjne zaczynamy od zrobienia wentylacji mechanicznej.
rockwool http://www.aerowolle.de/
http://www.recticelinsulation.be/
film nr 3 http://www.isolationthermique.fr/Comment-isoler-un-mur/Pose-de-l-isolation-des-murs-par-l-interieur/Pose-d-une-ossature-metallique-et-d-un-isolant-thermique#video
http://www.superwand.pl/


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Dziękuję, ale nie wiem o czym Pan do mnie mówi Wink przepraszam, ale kompletnie się na tym nie znam i nie bardzo mam kogoś, kto mógłby mi w tym pomóc. Chciałabym coś wiedzieć zanim wynajmę jakąś ekipę, żeby nie wcisnęli mi czegoś, co nie spełni swojej roli. Od czego powinnam zacząć? Co i czym się ociepla, wiem, że będę musiała też dać jakieś ocieplenie w środku.

Mam również problem z wykonawcami, gdyż przeprowadziłam się tu z innego końca Polski. Nie znam nikogo, może mógłby mi ktoś polecić kogoś z okolic Kazimierza Dolnego, Puław...

Ewelas;-)


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
ewelas napisał:
Dziękuję, ale nie wiem o czym Pan do mnie mówi Wink przepraszam, ale kompletnie się na tym nie znam i nie bardzo mam kogoś, kto mógłby mi w tym pomóc.


TB również nie wie co "mówi" - to zwykły handlarz wentylacji mechanicznych który z budownictwem ma tyle wspólnego co z handlem marchewkami... Doradza wszystkim to samo bez względu na warunki, rodzaj budynku etc etc... taki chirurg-amator który "leczy" wszystkie przypadki amputacją Laughing

ewelas napisał:
Chciałabym coś wiedzieć zanim wynajmę jakąś ekipę, żeby nie wcisnęli mi czegoś, co nie spełni swojej roli. Od czego powinnam zacząć?


Zacznij od PROJEKTU, na jego podstawie zleć opracowanie kosztorysu inwestorskiego. Będziesz wiedzieć "JAK" oraz "ILE" co uchroni cię przed wszechwiedzącymi mądralami pokroju TB i oszustów wyciskających z nieświadomych inwestorów (brak kosztorysu) ostatnią złotówkę.

mgr inż budownictwa


odpowiedz
ewelas napisał:
Od czego powinnam zacząć? Co i czym się ociepla, wiem, że będę musiała też dać jakieś ocieplenie w środku.


Przed każdym ociepleniem od środka dobrze jest wykonać obliczenia cieplno-wilgotnościowe.

Zajrzyj na http://knaufinsulation.pl/pl/sciany-zewnetrzne-bezspoinowy-system-ocieplen
Niezależnie od wyboru materiału do termoizolacji, jeśli mury są stare, warto ocieplenie wykonać w systemie BSO.

Służę pomocą
e-Rzecznik KI


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Pani Katarzyno...
Cytat:
Przed każdym ociepleniem od środka dobrze jest wykonać obliczenia cieplno-wilgotnościowe.
Takie obliczenia nie mają sensu od wielu lat. Współczynnik przewodzenia ciepła - z definicji wyklucza wilgoć w przygrodzie powyżej 1% ( do 1% woda nie ma wpływu na lambdę materiałów. Wyklucza też RUCH POWIETRZA W PRZEGRODZIE! Takie badanie może więc robić ktoś kto nie zna podstawowej definicji - współczynnika przewodzenia ciepła!


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Ewelas wykonaj jednak te obliczenia cieplno-wilgotnościowe. Wbrew temu co pisze Przedmówca - taka analiza daje duże możliwości doboru odpowiedniego materiału i grubości ewentualnego ocieplenia oraz wykaże, czy przy danej przegrodzie budowlanej możliwe jest w ogóle ocieplenie od środka.

Służę pomocą
e-Rzecznik KI


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Dlaczego Pani się podpisuje Knauf - Knauf wyklucza ruch powietrza w wełnie!


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Na ocieplenie czylitermomodernizacje budynku składa się wiele czynników!!! Począwszy od fundamtow skończywszy nadachu. My zawsze docieplamy fundamenty scieny, wymieniamy stolarke otworowa, ocieplamyndach i oczywiście instalacje!!! Chcesz wiedzieć wiecej pisz.
Pozdrawiam pbd.biz.pl


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Cytat:
My zawsze docieplamy fundamenty
Jak Wam się to udaje? I po co to robić?


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz

E-izolacje

E-okna

E-ogródek

E-instalacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter