« Zobacz poprzedni temat
Prośba o opinie
Zobacz następny temat »
Cieknacy sufit

Budowa tarasu - taras od zera

potrzebuje wybudowac /dobudowac taras (bezposrednio do domu) bedzie ok 1 metra nad powierzchnia... jestem jak widac zielona:) z budownictwa generalnie wiec prosze o porade jak to zrobic aby nie musiec tego poprawiac ... jakie glebokie fundamenty? :roll: jak polaczyc z domem/odizolowac ? jakie warstwy i czego do srodka pod plyte betonowa? i cokolwiek co powinnam wiedziec czy na co zwrocic uwage... pomocy!!!


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
czy ktos moglby poswiecic kilka minut i odpowiedziec? Twisted Evil


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jak zabezpieczyć gotowy taras "wilgotnościowo", to można doradzić, ale z przy tak znikomym opisie zaprojektować wszystko od fudamentów i połączyć z domem , to chyba nikt się nie odważy.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Witam
Nie umiem w tej chwili dokładnie określić ale budowa tarasu (jeżeli mie jest w projekcie budynku) wymaga najprawdopodobniej albo pozwolenia na budowę albo zgłoszenia. W obu przypadkach będą wymagać projektu (czyli określenia gabarytów tarasu, przekrojów, głębokości posadowienia fundamentó, sposobu połączenia tarasu z budynkiem itp.).

Jeżeli taras ma być dobudowany do starego budynku to powinien być on oddylatowany od tego budynku (budynek prznosi większe obciążenia od tarasu, taras jest nowym elementem). Co do fundamentówtarasu to powinny być one posadowione poniżej strefy przemarzania gruntu (zależy od rejonu Polski) oraz powinny schodzić do głębokości fundamentów budynków (albo jednakowa głębokosc posadowinia na całym obwodzie, albo zastosowanie fundamentów schodkowych. Ściany tarasu murowane z materiałów o małej porowatości. Oczywiście ściany położone w gruncie muszą posiadać izolaję przciwwilgociową lub przeciwwodną. Co do wypełnienia to rózne metody się stosuje (od gruzu poprzez kruszywa o różnych frakcjach). Najważniejsze jest jednak to aby podkład był starannie i w odpowiednim stopniu zagęszczony (ubity). Warstwy wierzchnie natomiast to już jak w wielu książkach o tematyce budowlanej można znaleść. Warstwa wykończeniowa według własnego gustu.

Co do opracowania szczegółowego to jak porzednik wspomniał to za mało danych.

Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
dziekuje serdecznie za uwagi Wink

taras ma byc dobudowany do domu krory ma rok , powierzchnia tarasu 4metry na siedem ,,,
caly dom podchodzi pod samowolke budowlana,(w wyniku przerobek - dluga historia)
dlatego taras musze zaczac juz teraz aby przy odbiorze budynku cos tam juz bylo przynaj mniej fundamenty:)
z informacji jakie uzyskalam trzeba robic jakies dylatacje i poniewaz taras ma byc metr nad ziemia tuz przy budynku fundamenty osobne na 80-90 cm pod pow gruntu...+...
szalunki ok 80 +wylewka na zwir piasek i steripian ktorym trzeba to od srodka po kolei izolowac na to wylewka betonowa zbrojona polaczenie z domem to ta dyla... cos tam...
i na to plytki....

jest dobrze? czy jeszcze jakies uwagi?

tak?

nie?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Dylatacja to po prostu szczelina. Nie łączysz na stałę tarasu z domem bo i tak pęknie. Taras jest na zewnątrz domu więc nie ma żadnego uzasadnienia stosowanie styropianu. Beton, hudroizolacja na to jakaś, np Superflex 1Deitermanna. W narożu między zaizolowaną płytą tarasu a ścianą domu wklejasz taśmę izolacyjną i też zaciągasz masą do hyroizolacji bo to bardzo wrażliwe miejsce. Superflex1 ma taką zaletę, że można na niego od razu kleić płytki ceramiczne. Jak nie chcesz żeby ci płytki po dwóch latach odpadły od podłoża, muszą być mrozoodporne, przyklejone na zaprawę mrozoodporną, rozlożoną równomiernie, tak żeby pod płytkami nie było żadnych pustych miejsc, bo dostanie się tam przez fugi woda i jakzamarźnie to odpadną. I nie daj sobie wmówić, że fugi nie uszczą wody, bo nie ma takich fug, każda puszcza wodę.

Jeśli szerokośc płyty tarasu będzie większa niż trzy metry a taras od strony mocno nasłonecznionej, dobrze będzie płytę betonową i płytki rozdzielić w połowie szerokości dylatacją (szczeliną) o szerokości około 0,5 cm i wypełnić tą szczelinę jakąś masą do uszczelniania dylatacij. Można tam włożyć np styropian czy sznur poliuretanowy dla oparcia masy od dołu i z wierzchu dać tą masę do dylatacji.

miłego dnia


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Acha - jeszcze cokolik między ścianą a tarasem. Robotnik zrobi ci to tak, że przyklei płytki do ściany a narożnik między płytkami na ścianie i tarasie wypełni fugą. Tak nie wolno - fuga się wykruszy. W tamtym miejscu powinien być sylikon lub ta sama masa co do dylatacji

miłego dnia


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
jeżeli ktoś zainteresowany tarasem na balkon...... www.gumitaras.pl szybko i samemu, na stronie kalkulator:)

leo


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Indyjskie płyty naturalne bruk-bet świetnie prezentują się w trasie połączonym z ogrodem Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-izolacje

E-mieszkanie

E-okna

E-ogródek

  • Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Do wiosny niby jeszcze zostało trochę czasu, ale przyroda już się do niej zaczyna szykować. Dlatego o budce lęgowej dla ptaków warto pomyśleć już...

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter