« Zobacz poprzedni temat
problem z centralnym ogrzewaniem
Zobacz następny temat »
ogrzewnie kominkowe z turbiną

Jaki rozdzielacz do podłogówki

Witam
Mam pewien problem a mianowicie jaki rozdzielacz wybrać i co dokupić do ogrzewania podłogowego (górna szafka na zdjeciu) do podłączenia mam 3 obwody grzejne kuchnia ok 100 m i przedpokoje ok 70 i 50 m dolna szfka ogrzewanie tradycyjne ok 7 grzejników aluminiowych. W tej chwili ogrzewanie domu pracuje na piecu 2 funkcyjnym Beretta 21 kw zasilanie rozdzielaczy fi 22 miedź do ogrzewania tego roku zamierzam zainstalować dodatkowo piec weglowy. Dodatkowo nie wiem , czy dobrze wyprowadziłem w górnej szafce zasilanie rozdzielacza od dołu. Poradzono mi że w podłogówce ma być odwrotnie dolna belka ciepła a górna zimna. Może ktoś poda linka co dokupić oraz jak w najlepszy i oczywiście nie drogi a zarazem funkcjonalny sposób mam uruchomić podłogówkę w moim domu , Dziękuję i pozdrawiam

fghdfh


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
http://www.kan.com.pl/index.php?Itemid=18&id=12&option=com_content&task=view

Ja mam taki jak na zdjęciu z pompą mieszającą. rozdzielacz dość fajny w obsłudze, pozwala na regulowanie przepływu w każdym obwodzie osobno.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Pierwszy raz słyszę że podłogówkę robi się na belkach odwrotnie. Co do rozdzielacza podłogowego to ten który przytoczył kolega powyżej to zwykły rozdzielacz podłogowy z układem mieszającym. Pokazany na zdjęciu rozdzielacz rzeczywiście ma dolną belkę zasilającą ale tylko dlatego że ma mieszacz a jak zauważysz przyłącze ciepłej wody jest na górze zimnej na dole Smile Jest to bardzo dobre rozwiązanie ponieważ mało kto dobiera grzejniki na zasilanie 45'C a taka maksymalna temperatura może trafić na podłogówkę.
Fajne do systemów mieszanych są rozdzielacze TECE grzejnikowo podłogowe (wadą jest to że ogólnie podłączone do niego grzejniki mogą mieć tylko 8000W)


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz

E-dach

E-łazienki

  • Wybieramy drzwi do łazienki

    Wybieramy drzwi do łazienki

    Łazienka to specyficzne pomieszczenie – najczęściej niestety niezbyt duże, za to nieodzowne w każdym mieszkaniu i domu. Dlatego wybierając drzwi...

Urządzone.pl

E-mieszkanie

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter