Czym najlepiej ocieplić poddasze?

Witam,zaczynam działać na poddaszu i mam kilka pytan odnośnie materiałow na ocieplenie tzn.dach jest pokryty blachą są łaty konrłaty i folia,krokwie około 12-13cm rozstaw 1.2m,ściana boczna jest z pustaków z tym że wyżej jest z pojedyńczego pustaka a niżej z podwójnego przez co jest nierówna,mam pytanie czy na bocznej ścianie w celu ocieplenia na pojedyńczy pustak położyć watę do zrównania grubości ściany i na to profile dodatkowo na całość cieńsza warstwa wełny(między profile)i na to płyty,czy np; styropianem wyrównać ścianę i na to profile wełna i płyty?dodatkowo chcę wykonać ściankę działową z drzwiani,czy wystarczy z profili, wełny i płyt( gubość ścianki.7cm),czy w miejscu mocowania futryny trzeba jakies dodatkowe wzmoocnienia?
Skosy dachu dochodzą do samej podłogi,czy ocieplać całe skosy czy robić przy końcu ściankę pionową a za nią już nie ocieplac,sufit mniej więcej ma mieć szerokości 1.2m(jedna płyta)czy dać wełnę tylko nad płytą czy poprostu cały szczyt ocieplać?jaką zastosować wełnę i o jakiej gr.i czy dodatkowo jest potrzebna folia,trochę dużo pytań na raz ale nie chcę zakładać kilku tematów,pozdr.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Aby moc odpowiedzieć na Twoje pytanie potrzebowałbym nieco więcej informacji. Opisując rozwiązanie ocieplenia ściany szczytowej napisałeś że chciałbyś do ściany przykręcić profile i dodatkowo na to płytę. Czy dobrze rozumiem że chcesz to wykonać jako ocieplenie od wewnątrz?.

Jeżeli chodzi o wstawianie drzwi w ściankę działową z płyt gipsowo kartonowych to firma Rigips pokazuje takie rozwiązanie na swojej stronie internetowej. Poniżej przesyłam link do stronki
http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/03_etapy_zabudowy/files/etapy_zabudowy/szczegoly_konstrukcyjne.pdf

Ocieplenie skosów dachu można wykonać zarówno do podłogi jak i zastosować ściankę z płyt gipsowo kartonowych. Oba rozwiązania są poprawne. W metodzie z wykorzystaniem ścianki kolankowej z płyt gipsowo kartonowych należy pamiętać aby zastosować ocieplenie ścianki taką samą grubością izolacji jaka została użyta do ocieplenia skosów. Należy również pamiętać o dociepleniu stropu za ścianką kolankową.

Nie ma konieczności ocieplania połaci dachowej do kalenicy dachu. Wystarczy zastosować izolację po tzw. trapezie a więc ocieplić skosy i sufit znajdujący się nad pomieszczeniem poddasza. Należy pamiętać że grubość ocieplenia części poziomej musi być jednakowa jak skosów.

Folię paroizolacyjną stosuje się gdy przewiduje się pomieszczenia mokre (typu kuchnia, łazienka) gdzie ciśnienie pary wodnej przekracza 13 HPa. W pomieszczeniach suchych nie ma konieczności stosowania foli paroizolacyjnej, jednak użycie jej nie jest błędem.

Jako ocieplenie połaci dachowej mozesz zastosować TOPROCK lub SUPERROCK. TOPROCK to wielkowymiarowe płyty w rolce o = 0,035 W/mK (deklarowana). SUPERROCK są to płyty o wymiarach 1000x600mm których = 0,035 W/mK (deklarowana). Jako izolację pomiędzy krokwiami zastosuj TOPROCK grubości 10cm. Pod krokwie pomiędzy profile metalowe lepiej SUPERROCK grubości ok. 16-18cm.

PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Witam, dzięki za konkretną odpowiedz,pozdr.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Polecam Tobie izolację holenderskiej firmy ISOBOOSTER. W Polsce nie ma wielu firm, które zajmują się montażem właśnie tych mat, sam korzystałem z usług firmy FOSS, no i naprawdę jestem bardzo zadowolony - http://www.fossremont.pl, tam wszystko znajdziesz.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Warto rozeznać się w temacie wełny szklanej i jej rodzajów oraz zastosowań. Kilka słów na ten temat możecie znaleźć na stronie http://www.klikmapa.pl/welna-szklana.html


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-łazienki

  • Wybieramy drzwi do łazienki

    Wybieramy drzwi do łazienki

    Łazienka to specyficzne pomieszczenie – najczęściej niestety niezbyt duże, za to nieodzowne w każdym mieszkaniu i domu. Dlatego wybierając drzwi...

E-dach

E-mieszkanie

Urządzone.pl

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter