« Zobacz poprzedni temat
Samowola budowlana - przebudowa
Zobacz następny temat »
gwarancja na wykonania poddasza

Wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy

Witam,
Mam problem , a mianowicie chodzi o to że mogę dostać działkę. Problem w tym że jest to działka rolna... Dzwoniłem do urzędu miasta i dowiedziałem się, że nie ma planu zagospodarowania przestrzennego i w najbliższym czasie nie będzie dla miejscowości w której działka się znajduje.
Z tego co wyczytałem w internecie muszę złożyć do burmistrza wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Czy przed złożeniem wniosku muszę już wybrać projekt domu jaki będę chciał wybudować czy wystarczy wiedza że będzie to dom jednorodzinny, podpiwniczony z wykorzystaniem poddasza?
Jakie będą następne kroki do uzyskania pozwolenia na budowę?
Z góry dziękuję za pomoc.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Z tego, co wiem, to gmina Ci określi, co i jak możesz robić (budować) na swojej działce. Dopiero gdy otrzymasz te warunki zabudowy, musisz się zastanowić, czy będą Ci odpowiadać i jak wybrnąć z otrzymanych "warunków", aby spełnić swoje oczekiwania.

Pozdrawiam


odpowiedz
Nie trzeba kupować projektu przed złożeniem wniosku o ustalenie warunków zabudowy. We wniosku podaje się orientacyjne dane naszego przyszłego domu typu: powierzchnia zabudowy około np. 120 (myślę że już Pan wie jaki mniej więcej wielkościowo chce dom postawić). Nie trzeba też rysować miejsca jego lokalizacji na działce - to urząd wyznaczy linie zabudowy. Pozostałe dane to tak jak Pan pisze: dom wolnostojący, garaż wbudowany czy nie, ile kondygnacji, tradycyjna technologia budowy, tradycyjne materiały....itd. Na mojej stronie www.domlider.pl zamieściłam przykładowo wypełniony wniosek. Zapraszam do zapoznania się.
Co do działki rolnej - składa się wniosek o odrolnienie działki w Urzędzie Miasta.
Proszę się zapytać w Urzędzie o Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy - to taki dokument na podstawie którego sporządza się plany zagospodarowania przestrzennego - tam już powinno być określone czy w przyszłości działki będą przeznaczane pod zabudowę.

Architekt


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Witam. A jeżeli na mojej decyzji o warunkach zabudowy pisze że ściana frontowa ma wynosić od 9- 15m a projekt który sobie bardzo upatrzyłem ma 16,4m...?
Proszę o pomoc.
Czy mogę zmienić tą decyzję?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Szerokość tam napisana jest ustalana na podstawie średniej szerokości elewacji frontowych budynków istniejących w okolicy działki.
Aby zmienić decyzję o warunkach zabudowy, należy złożyć wniosek o zmianę decyzji i wyszczególnić czego ma dotyczyć zmiana. W Pana przypadku będzie to wniosek o zmianę decyzji o warunkach zabudowy w zakresie szerokości elewacji frontowej i należy napisać że wnosi Pan o zmianę zapisu 9-15, na zapis brzmiący np. 9 -17m.
Zazwyczaj wnioski są uwzględniane bez problemu o ile zmiany są w granicach rozsądku. Nie powinien mieć Pan problemu.
Oczywiście budynek o szerokości 16,4 musi mieć 4 do granicy o ściany z oknami i 3m do granicy ściana bez okien. Proszę sprawdzić czy budynek o szerokości 16,4 zmieści się w wymaganych odległościach od działek sąsiednich.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Bardzo dziękuję za odpowiedz. Z szerokością działki nie powinno być problemu ponieważ ma ona szer blisko 40m tylko chodziło mi gł. o decyzję zabudowy już wydaną. Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-ogródek

E-mieszkanie

  • Salon inspiracje

    Salon inspiracje

    Okres wiosenno-letni trwa w pełni, dlatego większość naszego czasu staramy się spędzać na świeżym powietrzu.

E-łazienki

Urządzone.pl

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter