Impregnacja drewna dębowego

Coprawda strona ta poświęcona jest dachom,ale mam pyt.jak zaimpregnować schody z dębiny i czym je polakierować ,aby zapewnić im dużą trwałość i piękny wygląd drewna.


odpowiedz
Witaj
Napewno powinien to być lakier bezbarwny aby nie zmienić koloru dębu
jest w czym wybierać...


odpowiedz
przemek-gość napisał:
Coprawda strona ta poświęcona jest dachom,ale mam pyt.jak zaimpregnować schody z dębiny i czym je polakierować ,aby zapewnić im dużą trwałość i piękny wygląd drewna.
:
Witam...i osobiście odradzam jakichkolwiek lakierów (oczywiście wybór należy do Ciebie), z tego względu, że lakier (z definicji) nie impregnuje, lecz powleka drewno. Drewno polakierowane bardzo często traci swoje naturalne właściwości i ,wygląda sztucznie, nie oddycha, nie reguluje wilgotnośc, a dotykając polakierowanego drewna, tak naprawdę dotykamy lakier, który często nie jest najzdrowszy dla użytkownika.
W moim przekonaniu, najwłaściwszą ochroną dla drewna(...i dla użytkowników) jest głęboka impregnacja specjalnym olejem do drewna, na bazie wyłącznie naturalnych składników. Drewno olejowane zachowuje swoje naturalne piękno na długie lata(...a nawet wieki!). Olej głęboko wnika w struktury drewna, wydobywa na wierzch cały jego, niepowtarzalny charakter, chroni przed wodą i zabrudzeniami, a przy tym nie tworzy powłoki, która by później pękała i odpryskiwała. Drewno olejowane można dodatkowo powlekać cienką warstwą naturalnego wosku, nadając mu jedwabisty połysk i świeży wygląd. Efekt takiego zabiegu jest wyjątkowo piękny i godny każdego miłośnika natury!
pozdrawiam- Tomasz.wink:


odpowiedz
Dąb jest gatunkiem drewna, którego się nie poddaje impregnacji, ponieważ imprenaty na ten gatunek drewna nie działają, a wynika to zbudowy chemicznej drewna dębowego. Dąb posiada w swoim składzie chemiczny garbniki, które go doskonale impregnują.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
inż ma racje nie impregnuje się dębu no chyba że zabezpiecznie koloryzująco powierzchniowe.


odpowiedz
ale czyms trzeba pomalować zeby było dobrze utrzymane zwłaszcza w miejscach intensywnie uzytkowanych


odpowiedz
Lakierowane?Nie polecam.
Lakier chroni drewno tylko od zewnątrz, nie wnika w środek. Chroni tylko przed ścieraniem, nie jest odporny na brud. Do tego tworzy grubą powłokę, a często nawet łuszczy się, pęka albo rozwarstwia. Wprawdzie dobrze przylega do powierzchni drewna i łatwo się czyści, ale przede wszystkim nie da się naprawiać miejscowo jak w przypadku oleju lub olejowosku no i renowacja jest możliwa tylko po gruntownym cyklinowaniu. Tak więc najgorsze co można zrobić to lakierować schody po których non stop przecież się chodzi. Już lepiej olej, ale z kolei on nie chroni drewna zewnętrznie i jest nieodporny na płyny. Jak coś się rozleje to klapa - plamy, przebarwienia.
Dlatego ja zdecydowanie polecam olejowosk. To właściwie jest połączenie właściwości olejów i lakierów, więc ma zalety obu tych systemów. Olejowosk chroni drewno od wewnątrz tak jak olej, ale z kolei tworzy powłokę ochronną, której olej nie zapewnia. Olejowosk jest bardziej odporny na płyny niż olej i łatwiej się taką powierzchnię czyści.
Ja mam akurat Osmo Wosk Twardy Olejny i bardzo go sobie chwalę, więc mogę polecić.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Spokojnie możesz pomalować dość tanim a dobrej jakości lakierem bezbarwnym drewnochron - jest naprawdę spoko. Nie zmieni szlachetnego koloru dębu a przy okazji jest mega wydajny i trwały. Wprawdzie są lakiery dopasowane do drewna dębu, jednak z moich doświadczeń wynika, że zdecydowanie najlepiej malować tymi bezbarwnymi. Na hurtowniabudowlana24.pl kosztuje chyba coś około 70 zł. Pełni funkcję i ochronną i dekoracyjną.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja jak kupiłem meble w sklepie dller.pl to sami o wszystko zadbali. Polakierowali, zaimpregnowali itd. Meble i usługi w tym sklepie są na najwyższym poziomie.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-okna

 • Energooszczędne okna drewniane

  Energooszczędne okna drewniane

  Energooszczędność to parametr, na który coraz częściej zwracamy uwagę wybierając okna. Wpływa na to zarówno rosnąca...

E-dach

 • Zgrzewanie papy

  Zgrzewanie papy

  Papy zgrzewalne wypierają z rynku tradycyjne materiały tego typu. Wybieramy je z uwagi na łatwość układania i...

E-izolacje

 • Otuliny rur - oszczędności

  Otuliny rur - oszczędności

  Budowa domu czy też zakup mieszkania to marzenie każdego z nas. Taka inwestycja jest jednak bardzo kosztowna.

E-instalacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter