Dwuteowniki podporowe pod stropem kleina - zdjecie

Witam,

chciałem prosić was o poradę potrzebuje wstawić dwuteownik w miejsce wyburzanej części ściany podporowej pod stropem kleina (zbudowanym na dwuteownikach ipn120) zgodnie z załączonym zdjęciem projektu który wykonałem.

Teowniki podporowę będą dwa typu IPN140 (tak jak oznaczone na zdjęciu) i sparte na nich bedą wystające fragmenty (ok 25cm) teowników ze stropu kleina.

Pytani: jaka jest w moim przypadku wytrzymałość tych dwuteowników IPN140 i czy nie musze się
martwić że te podporowe dwuteowniki nadmiernie sie wygną??
długość teownika podporowego to 260cm na murze podparty będzie ok.23cm z obydwu stron.



dziękuje za zainteresowanie
i ewentualne odpowiedzi[/img]


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Na wymieniony zakres robót potrzebujesz projekt budowlany opracowany przez uprawnionego konstruktora.

Brak projektu może skończyć się śmiercią osób przebywających w budynku w czasie wyburzania oraz dotkliwą karą finansową za samowolę budowlaną.

Żaden konstruktor nie poda ci przekrojów na forum.


odpowiedz
...posiadam projekt dotyczący wyburzenia tej ściany i wstawienia dwuteownika - na podstawie tego projektu zrobiłem swoja wizualizację która widzisz na załączonym zdjęciu.
Problem w tym że w dzisiejszych czasach pseudo fachowców, pseudo konstruktorów, pseudo budowlańców itd... których jest bardzo dużo wole sprawdzać pewne sprawy w wielu źródłach.
O konstruktorach czy projektantach dowiadujemy się wielu rzeczy po fakcie niestety - Ci co projektowali dom pewnie coś o tym wiedzą.

Podtrzymuje pytanie:
dwuteowniki typu IPN140 wstawione (jak na zdjęciu - długość 250cm) jaka mają wytrzymałość na obciążenie które wystąpi w trzech punktach tego dwuteownika?


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Ten kto projektował dom? Projektować m.in. domy mogą projektanci (z uprawnieniami)...

Masz projekt to rób wg projektu - ktoś kto to zaprojektował bierze odpowiedzialność zarówno zawodową jak i karną za poprawność przyjętych rozwiązań.

Aby sprawdzić wytrzymałość przekrojów trzeba znać obciązenia... tego nigdzie nie podałeś, a nawet jak podasz to komu bardziej uwierzysz?
Uprawnionemu projektantowi z państwowymi uprawnieniami podpisanemu z nazwiska i imienia czy anonimowemu użytkownikowi "jakiegoś" forum, który coś tam napisze...?


Ps. Szukasz dobrych fachowców? To szukaj w wyższej półce cenowej - szukając wśród najtańszych nie znajdziesz "fachowców".


odpowiedz

E-instalacje

E-ogródek

E-izolacje

E-łazienki

  • Łazienka z oknem

    Łazienka z oknem

    Łazienka z oknem to domena głównie domów jednorodzinnych. Głównym atutem tego rozwiązania jest...

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter