łacznik do szafy

Witam,
wstawilem sobie szafe pod wymiar na jednej ze scian w pokoju. Jednak szafa przysłania włacznik swiatła i musze wyciac dziure na bocznej scianie mabla. Czy musze wywiercac duze dziursko ( ok 4cm srednicy ) w szafie ? czy sa na rynku łaczniki z mniejszymi gniazdami ?

sss


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam.

Nie, nie ma takiej potrzeby. Są na rynku łączniki wraz z płaskimi puszkami, które można przykręcić do ścianki mebla.
Sprawy te regulują :
PN-IEC 60364-7-713:2005 Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych - Wymagania dotyczace specjalnych instalacji i lokalizacji - Meble.

PN-EN 60670-1:2007 Puszki i obudowy do sprzętu elektroinstalacyjnego do stałych instalacji elektrycznych domowych i podobnych - Część 1 : Wymagania ogólne


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz

E-aranżacje

  • Styl angielski

    Styl angielski

    Wnętrze w stylu angielskim powinno wyglądać, jakby rodzina od dziesiątków lat zajmowała się jego urządzaniem i...

E-instalacje

E-izolacje

E-mieszkanie

  • Fasolka szparagowa

    Fasolka szparagowa

    Fasolka szparagowa sama w sobie ma niewiele kalorii, dlatego dla urozmaicenia jej smaku możemy pozwolić sobie na...

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter