« Zobacz poprzedni temat
Koszt budowy domu A-023
Zobacz następny temat »
Projekt domku .

Formalnosci oraz koszty przed rozpoczeciem budowy?

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem nowy w temacie budowlanym, wiec proszę o wyrozumiałość.
Za miesiąc stanę się posiadaczem działki budowlanej. Działka ta dopiero co została przekształcona z działki rolnej na budowlaną. Nie jest uzbrojona. Czy może mi ktoś pomóc i napisać krok po kroku co musze po kolei zrobić oraz jakie i gdzie dokumenty składać. Mile widziany byłby orientacyjny czas ile co poszczególnie zajmuje oraz jakie sa koszty orientacyjne z tym związane. Projektu jeszcze nie zakupiłem, ale mam już upatrzony. Działka znajduje się w okolicach Piły w województwie wielkopolskim.
Wszystkich zorientowanych w tym temacie bardzo dziekuje i czekam na wszystkie cenne rady i wskazówki.

Dziekuje, Pozdrawiam.

marusZiom


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam ponownie.

Czy naprawde nikt się nie orientuje w tym temacie?
Czekam na pomoc.

Bardzo dziekuje.
Pozdrawiam

marusZiom


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam,

jeśli zechce Pan posłuchać - to tu znajdzie Pan część odpowiedzi:
http://babskidom.pl/ile-kosztuje-m2-domu

jak i tu:
http://babskidom.pl/zanim-zaczniemy-projekt-podcast-2

http://babskidom.pl/z-czego-musi-sie-skladac-projekt-domu


Jeśli byłoby więcej trzeba dopowiedzieć - proszę dać znać - kontakt znajdzie Pan na babskidom.pl

kursy dla kobiet


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Witam projektu na razie nie kupuj. Pierwsze wystap do urzędu gminy o warónki zabudowy bedzie ci potrzebna opinia dostawcy energii. Jeżeli chcesz ogrzewanie gazowe to także dostawcy gazu. Oraz jak z wodą i ściekami czy szambo czy jest sieć wodociagowa oczywiście to wszystko ci bedzie potrzebne do WZ Może pozwola ci np robić dach płaski można w ten sposób zaoszczędzić na projekcie. W moim przypadku warunki zabudowy do momentu uprawomocnienia to 7 mieś oczywiście musisz mieć aktualna mapke do celów projektowych (geodeta ) W momencie jak będziesz miał WZ chyba że jest już plan zagospodarowania to możesz szukać projektu i wystepować o wjazd na działke.
Kolejność
1 Wystąp po opinie na przyłącze do dystrybutorów mediów takich jakie chcesz mieć na działce. ok 30 dni czekania. ok 120 zł za każdą opinię.
2 Wystąp do urzędu miasta lub gminy o WZ chyba że jest zrobiony Plan zagospodarowania terenu. Za ok 6 mieś powinieneś mieć zrobioną cześć papierkologii jak będzie szybko . Ja kupiłem działkę w grudniu 2010 roku na dzień dzisiejszy mam już zgode na wjazd i zaczołem lekkie prace taka jak budowa GWC za ok 2 tyg bedę składał o pozwolenie na budowę generalnie papierkologia zajmuje masę czasu. Ale spotkałem osoby które zgłosiły papiery o pozwolenie na budowę w 206 roku i będę przed nimi.

Dawniej się słuchało Moskwy a teraz Brukseli


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-ściany

E-dach

E-ogródek

E-instalacje

  • Bezpieczna instalacja elektryczna

    Bezpieczna instalacja elektryczna

    Instalacja elektryczna w budynkach mieszkalnych jest właściwie najważniejszą i często najbardziej intensywnie eksploatowaną instalacją...

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter