Hydrofor - jakie ciśnienie - ile powietrza w zbiorniku

Witam. mam dwa pytania

1. Jakie powinno być ciśnienie włączania a jakie wyłączania hydroforu w typowym domu jednorodzinnym. Hydrofor na 380 V. Czy są zawory ciśnieniowe do hydroforów w których mozna regulować te zakresy oddzielnie a nie na raz jak w tych starszych ?

2. Mam zbiornik ciśnieniowy. ok.300 l albo lepiej. ile tam powinno być powietrza a ile wody ? rozumiem że powietrze to spręża się i tworzy ciśnienie ale czy ilośc tego powietrza powinna być w jakiś sposób określona ?


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
matPROx napisał:


1. Jakie powinno być ciśnienie włączania a jakie wyłączania hydroforu w typowym domu jednorodzinnym.

ok. 2,4-3,2 bara


.
matPROx napisał:
Czy są zawory ciśnieniowe do hydroforów w których mozna regulować te zakresy oddzielnie a nie na raz jak w tych starszych ?.

Od baardzo dawna nie spotkałem. Najpopularniejsze "ciśnieniówki" czyli LCA 1 i LCA 2 też mają regulację jedną śrubką w odpowiednich zakresach.

matPROx napisał:
2. Mam zbiornik ciśnieniowy. ok.300 l albo lepiej. ile tam powinno być powietrza a ile wody ?

1/3 powietrza i 2/3 wody. Jak napełnisz ten zbiornik wodą w trochę wilgotnym pomieszczeniu, to na zewnętrznej ściance widać ładny mokry kołnierzyk i wiesz ile masz powietrza a ile wody.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Dziękuję. O to chodziło. Kupuję LCA 2 w takim razie bo widziałem w necie dostępny. Zawór który ja mam ( prawdopodobnie LCA 1 ) działa ale nie da się poprawnie wyregulować zakresu. Wiem że zakres ma w sumie dwie regulacje, tj. można ustalić zakres "od - do" oraz go przesuwać ale u mnie to nie działa. zakres jest za szeroki i nie da się nic z tym zrobić, hydrofor załącza się jak już prawie woda nie leci a wyłącza jak ciśnienie jest za duże. podejrzewa że spreżyna jest juz zużyta. Mimo tego myślałem że jest jakiś elektroniczny w którym mozna start i end wyodrębnić.

Jeszcze raz dzięki ! Pozdrawiam.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
matPROx napisał:
Mimo tego myślałem że jest jakiś elektroniczny .

Ano jest coś podobnego, poszukaj pod nazwą " Presostat", tylko, że do domku jednorodzinnego może być to przerost formy nad ..potrzebą.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-mieszkanie

E-ogródek

 • Czas na: budki lęgowe dla ptaków

  Czas na: budki lęgowe dla ptaków

  Do wiosny niby jeszcze zostało trochę czasu, ale przyroda już się do niej zaczyna szykować. Dlatego o budce lęgowej dla ptaków warto pomyśleć już...

E-dach

 • SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj...

  SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj najlepszych dekarzy w Polsce

  Jak wybrać dobrego dekarza? Nad tym zastanawia się wielu inwestorów. Od siedmiu lat trwa również cykliczny konkurs na SUPERDEKARZA ROKU.

Urządzone.pl

 • Znamy jurorów IV edycji konkursu na...

  Znamy jurorów IV edycji konkursu na projekt wnętrza

  Konkurs na projekt wnętrza z grzejnikiem to wyzwanie dla architektów i szansa na zdobycie cennych nagród. Jurorem konkursu będzie m.in. Natalia Nguyen

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter