Jaka papa na dach?

Witam, jak w temacie, domek sprzed 30 lat pokryty papą, która jest od nowosci i juz niezle cieknie, wiec mam pytanie jaka pape można na to położyc, by nie poniesc znbyt duzych kosztów, ale żeby wytrzymałą kilka lat.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
witam,
mogę ci zaproponować na stary dach , papę firmy IZOLMAT, IZOLMAT PYE PV250 S5 , papy te produkowane są według technologii i na licencji firmy QUANDT- niemiecki producent znany na rynku europy zachodniej, a co najważniesze to to że to co podaje producent w deklaracji zgodności w 100% sprawdza się w realu. stosując papę na stare podłoże musi ocenić czy w jakim stanie jest obecne (pękniecia, boble powietrza) może okazać sie że trzeba bedzie zastosować papę wentylacyjną, lub chociasz naprawić troche stare poszycie i posmarować je masą dyspresyjno-kauczukową aby to zrobić dobrze (tańsza wersja z masą)


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
witam,

Firmy, które poleciłaś są faktycznie godne zaufania. Jeśli chodzi o 30 letnią papę proponuję jednak wymienić ją na nową. Pamiętaj, że często pod taką cieknącą kilkunastoletnią papą kryją się niespodzianki typu różnego rodzaju grzyby więc lepiej przy remoncie zaopatrzyć się dodatkowo
w preparaty antygrzybiczne.

pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Witam, mam podobny dylemat jak przedmówca.

Domek jednorodzinny bliźniak, dach płaski 110 m2.
Poradziłem się fachowca co by zrobił z tym dachem. Ostatniej zimy zaczęło kapać z sufitu, gdy zamarzła rynna. Kapało w pokoju, nad którym jest najniższy poziom dachu, tzn. z tego miejsca jest nie wiem jak to nazwać zejście do kosza zlewowego (zamarza przy dużych opadach śniegu i mrozie). Papa ma ponad 10 lat nie wygląda najgorzej ale już pojawiają się bomble powietrza i miejscami są szczeliny przy blacharce. Nie chodzi mi o prowizorkę.

Fachowiec zaproponował mi wypoziomowanie dachu przy użyciu Styropapy 10cm i wymianę tego Kosza Zlewowego sprzed 30 lat na jakiś nierdzewny. No dobra myśle. Po pierwszych oględzinach i mierzeniach po miesiącu przedstawił mi niezbędne materiały:

ceny NETTO jednostkowe (ilość):

- styropapa 10cm - 25,00 zł (120)
- klin styropapy - 8,00 zł (55)
- kołki do mocowania styropapy - 0,80 zł (600)
- papa podkładowa SBS 4,0 - 13,80 zł/m2 (127,5)
- papa wierzchniego krycia SBS 5,2 - 15,04 zł/m2 (150)
- kosz zlewowy - 750 zł (1)
- pianka do styropianu - 25,00 zł (40)
- klej Enkolit - 180 zł (1)
- blacha powleka stalowa - 60,00 zł/szt (1Cool

Co o tym myślicie? Moim zdaniem problem z przeciekającym dachem w 1 miejscu poradzić sobie można samym urządzeniem, które podgrzewa zimą rurę wylotową nie pozwalając wodze zamarznąć plus sama wymiana papy na inną bez zabawy z poziomowaniem styropianami itd. A co z "oddychaniem" samego dachu? Nie będzie pęcherzy?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Zapomniałem dodać, że suma kosztów materiałów BRUTTO wynosi w przybliżeniu:

brutto 8% VAT - 11800 zł
brutto 23% VAT - 13500 zł

robocizna - 11000 zł, 85zł/m2

Nie bardzo rozumiem po co też to różnicowanie kosztów na 8% i 23% VAT.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam

Jestem w temacie zakładania papy nowicjuszem i chętnie skorzystam z porad fachowców. Otóż zamierzam wymienić papę na moim daszku na altance. Dach ma 9 m kw. obecna papa jest pozrywana. Proszę o poradę

1. zerwać pozostałości starej papy czy położyć na nią nową - będę stosował papę podkładową z posypką mocowaną "papiakami"
2. daszek ma lekki spad (ok. 10-15 stopni)
3. czy papę kłaść od dołu czy od góry ?
4. stosować zakładki co 10-15 cm?

Dziękuję za niezbędne dla mnie informacje w tym temacie.

Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Starą papę należy zerwać z dachu. Następnie należy obejrzeć podłoże aby stwierdzić czy jest wystarczające do położenia nowego pokrycia.
Jeżeli chodzi o papę jeśli chcemy żeby poleżała nam dłużej należy położyć porządną termozgrzewalną. Osobiście polecam papę Wernera.

e-nobi.pl | Wszystko dla Domu


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Dzięki e-nobi za informację, proszę o jakieś szczegóły dotyczące samego kładzenia papy, czy kłaść od dołu idąc w górę daszku czy odwrotnie? i czy posypką do góry czy na dół?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Papę zawsze kładziemy od dołu do góry. Posypka jest warstwą wierzchnią papy. Zapraszam do obejrzenia oferty pap Wernera http://e-nobi.pl/kategorie/34/Dach/Papa.html
Pozdrawiam

e-nobi.pl | Wszystko dla Domu


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Nie zawsze papę kładziemy z dołu do góry.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Możesz rozwinąć swoją myśl...co ile przybijać papiakami? jak wykończyć brzegi? przydałoby się widzieć na zdjęciach jak to wygląda...znacie może jakiś link gdzie to jest pokazane? Dziękuję


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jeżeli chodzi o papiaki. Przy papie termozgrzewalnej nie używa się papiaków i jest to naprawdę lepsze wyjście. Jeżeli chodzi o mocowanie mechaniczne to papiaki przybija się co około 15 cm. Niektórzy przybijają co 20 i też jest dobrze.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
A nie zastanawiałeś się nad użyciem przeciwdeszczowej plandeki ochronnej ? Jest to dużo tańsze rozwiązanie które powinno powstrzymać problem cieknącego dachu. http://www.plandekiochronne.pl/1,Plandeki_ochronne.html


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Witam stanowczo odradzam stosowanie plandek ochronnych. Jest to działanie doraźne i stanowi raczej niepotrzebne wyrzucanie pieniędzy w błoto. Porządne wykonanie to zawsze zdjęcie starego pokrycia i położenie nowego. Każde inne działanie jest doraźne. Naprawa pokrycia wiąże się albo z nałożeniem nowej warstwy albo też z smarowaniem środkami uszczelniającymi.
Pozdrawiam
e-nobi.pl


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Ale co w przypadku gdy z powodu złych warunków atmosferycznych (mroźna zima) albo niedostatecznych środków pieniężnych kapie nam z dachu ?
Wtedy taka plandeka jest niczym cudowny lek znieczulający.
Wiadomo, że lepiej wszystko gruntownie wyremontować, ale czasem nie stać nas na to z różnych powodów


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz

Urządzone.pl

E-mieszkanie

  • Jak kupować materac?

    Jak kupować materac?

    Zakup materaca to inwestycja w nasz dobry sen i dobre samopoczucie w ciągu dnia. Dobry materac to zdrowy kręgosłup, złagodzenie objawów alergii...

E-ogródek

E-łazienki

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter