« Zobacz poprzedni temat
Jak naprawić wylewkę
Zobacz następny temat »
Nowa podłoga - cyklinowanie

Podłogi z żywic epoksydowych - porady, pomoc, technologia

Witam

Zakładam ten temat dla osób które zastanawiają się nad wyborem podłogi i rozważają opcje dekoracyjnych podłóg z żywic epoksydowych.

Jeśli macie jakieś pytania/wątpliwości odnośnie samych dekoracyjnych podłóg z żywic epoksydowych, możliwości ich stosowania, właściwości fizycznych, poprawnego wylewania epoksydu, potrzebnych narzędzi, oraz ogólnie pytań związanych z tematem dekoracyjnych żywic epoksydowych - proszę o kontakt - chętnie pomożemy - doradzimy.


pozdrawiam

Michał


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Witam,
a jakiej marki macie żywice?

506-153-720
Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Witam.

Są to włoskie dekoracyjne żywice Colledani. Jeśli potrzebne by były dokładniejsze informacje, lub karty techniczne - proszę o info.

pozdr.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Witam,
Jeśli zagląda Pan jeszcze na ten wątek to mam kilka pytań.
W jaki sposób dokonuje się wyboru materiału do zrobienia podłogi żywicznej w mieszkaniu? Czy każda przez Państwa się do tego nadaje czy inne mają zastosowanie w domu a inne zastosowanie przemysłowe? Wymarzyłam sobie białą (bądź inną bardzo jasną) do kuchni w półmacie (efekt satyny). Dobrze chyba byłoby, żeby była antypoślizgowa bo zastanawiam się nad taką samą do łazienki. Czy można coś takiego uzyskać? Czy jest jakaś możliwość zobaczenia próbki przed ostateczną decyzją? I w końcu jak kształtują się ceny (komleksowo z materiałem, elementami wykończeniowymi, wykonawstwem)?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Joanna

Asia


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam.

Najlepiej jak mógł bym do Pani wysłać próbkę naszego materiału. Najlepszym rozwiązaniem w efekcie półmat była by podłoga Colledani Materia - kompozyt epoksydowy na bazie cementu. Podłoga w pełni zamknięta i wodoodporna( nie przyjmuje zabrudzeń) Można z niej wykonać takie elementy łazienki jak brodzik prysznicowy - modelując swobodnie spadki do odpływów. Podłoga jest antypoślizgowa. Colledani Materia jest materiałem szpachlowanym dającym "efekt betonu" ale dostępny w każdym kolorze, również białym.
Cena detaliczna z wykonaniem kształtuje się w granicach 300zl netto/m2

Pozdrawiam

Michał


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Niestety cena przekracza znacznie nasze możliwości finansowe. Bardzo żałuję ale nie skorzystamy. Pozdrawiam
Joanna

Asia


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Rozumiem Smile


jeśli będzie Pani Miała jakieś pytania ogólne co do żywic służę pomocą.

pozdrawiam

Michał


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
żywice tylko włoskie czy inne też możliwe?

Profesjonalna Firma budowlana oraz Firma remontowa GORĄCO. budujemy domy


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Pracujemy na włoskich żywicach marki Colledani, natomiast jeśli potrzebuje Pan/Pani jakichś ogólnych informacji o innych żywicach może będę mógł pomóc.

pozdrawiam

Michał


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Jeśli pytanie było skierowane do mnie to oczywiście, interesują mnie żywice jako takie a nie koniecznie włoskie. Póki co zbieram informacje, bo nie wiem czy w ogóle to rozwiązanie będzie na naszą kieszeń - a szalenie mi się podoba! Myślę o zastosowaniu przede wszystkim w kuchni i łazience. Ale chciałabym także na schodach wewnętrznych (betonowych) a także nie wykluczam w holu i salonie. Jednak nie ukrywam, że decyzja zależy w dużej mierze od kosztów wykonania. Jeśli ma Pan jakieś propozycje to z chęcią poczytam.

Asia


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
1. Żywice przemysłowe nie nadają się do domu.
2. Jeśli system kosztuje poniżej 250zl /m2 - jest to żywica przemysłowa
3. jeśli jakaś firma próbuje przekonać, że ma sprawdzony system na żywicach przemysłowych do zastosowania w domach czy mieszkaniach - patrz punkt pierwszy Smile

a tak na poważnie

Głównym problemem żywic przemysłowych jest brak stabilności UV w przypadku epoksydów, brak przyzwoitego wykończenia w pełnym połysku - poliuretany
podłogi epoksydowe w systemach przemysłowych zawsze (chyba że ktoś mnie poprawi) zabezpieczane są powierzchniowo lakierami dla nadania stabilności UV i ewentualnie efektu połysku itd. natomiast nanoszenie na gładką powierzchnie jakiegokolwiek lakieru (może poza lakierem matowym) kończy się tak, że zawsze widać jakieś ślady po wałku - mnie osobiście ten efekt średnio się podoba. Poza tym należy bardzo zwracać uwagę na to jaki lakier jest stosowany na epoxyd, widziałem realizację gdzie po 2 latach podłogi po prostu nie dało się niczym domyć - z choćby ciemnych śladów po butach.
jak dotąd wydziałem jedną tańszą podłogę od naszych systemów ( ale z tego co pamiętam to też koszt około 250 zł/m2) białą żywice poliuretanową w lakierze matowym - świetnie się czyściła i zachowywała się ogólnie bardzo dobrze.

natomiast poniżej tej ceny gorąco odradzam żywice...


pozdrawiam

Michał


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
natomiast ja osobiście gorąco odradzam firmę colledani!!!
To naciągacze i partacze.
Brak umiejętności w wykonywaniu posadzek żywicznych.
Mam bardze złe doświadczenia z nimi. Działają na niekorzyść klienta.
Szemrany materiał niby z włoch, którym co najwyżej możnaby zrobić posadzkę przemysłową


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam na forum szanowną konkurencję. Smile

Wpisy tego typu pojawiły się pod naszymi wszystkimi postami, więc dołączam tą sama treść do reszty.

Firma Colledani ma swoją siedzibę we Włoszech Via V. M. Moretti 33037 Pasian di Prato Udine My jesteśmy ich wyłącznym dystrybutorem w Polsce to tak odnośnie produktu niby z Włoch.

Wszystkie zdjęcia z galerii na stronach polskich i włoskich pochodzą z realizacji firmy Colledani ( www.colledani.pl www.colledani.it)

Natomiast Szanowny "Kliencie", który jesteś tak niezadowolony z naszego materiału lub usług wykonanych przez firmy, które wykonują podłogi na naszych materiałach zachęcam do kontaktu z nami w celu ustalenia cóż takiego nie podoba się Panu na projekcie skontaktujemy się z firmą która wykonywała Pański projekt i pomożemy rozwiązać sprawę

Poza tym skoro ja podpisuje się imieniem i nazwiskiem to zachęcam do tego samego

kontakt: 533 6666 03

Michał Grzegrzółko


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
niestety nie jestem konkurentem, a klientem.
Moja opinia nie jest odosobniona, zachęcam zainteresowanych również tu: http://www.budnet.pl/forum/Posadzka_z_zywicy_epoksydowej,t=3827,2.html

Wolę pozostać anonimowy, a prawdziwą opinię na temat firmy i braku umiejętności chciałbym, aby poznała jak największa liczba zainteresowanych.

Co do kontaktu, to już dość olewaliście mnie podczas próby realizacji posadzki żywicznej.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam serdecznie

Tak jak pisałem w wiadmości prywatnej do Pana (na którą nie otrzymałem żadnej odpowiedzi) dziwi mnie takie podejście do sprawy. Nie rozumiemy dlaczego nie chce się Pan z nami skontaktować i wyjaśnić sytuacji. Nigdy nie dostalismy od Pana informacji o problemie jaki wystąpił. Domyslam się że projekt wykonywany był na naszych materiałach, ale proszę nam wierzyć - nie mamy wpływu na każdego podwykonawcę który kupuje od nas materiały, dlatego nie ponosimy pełnej odpowiedzialności za takie projekty. Jeśli prace wykonywała nasza firma podwykonawcza nigdy nie otrzymaliśmy ani od niej ani od Pana informacji że coś było nie tak na projekcie, dlatego dziwią nas Pańskie wpisy.
Każdy oczywiście ma prawo do wyrażania własnej opini, rozsądniej jest jednak wyjaśnić problem a nie opisywać go na forum.

Pozdrawiam
Krzysztof Białkowski
TILIA S.A.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz

E-izolacje

E-ogródek

E-instalacje

Urządzone.pl

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter