Zobacz następny temat »
Stalowy wklad kominowy

Jak wyczyścić komin?

Witam,
mam problem z czyszczeniem komina. Kupiłem dom, w którym nie ma ani stopni ani ławek kominiarskich. Komin z kolei jest dość wysoki. Nie ma mozliwości, aby kominiarz dostał się do komina. Stąd moje pytanie, czy są jakieś inne mozliwości wyczyszczenia go z sadzy (dodam tylko, że jest to komin od kominka). Wiem juz też, że wstawienie stopni, ław i drabinek będzie wiązało się z demontażem części dachu. Czego niestety bardzo się obawiam i co jest dość drogą inwestycją. Z góry dziękuję za wszelkie rady i pomoc w tej kwestii.
Adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam
Myślę że można na strychu zdjąć parę cegieł z komina a następnie zamontować szczelne drzwiczki specjalnie do tego przystosowane.Wtedy można czyścić komin od góry nie wychodząc na dach.
Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Obrońcy zwierząt NIE CZYTAJĄ . Łapiemy kota , wpychamy go od dołu do luftu i podpalamy mu ogon. Kot rwie do góry aż szum idzie. Komin wyczyszczony . Jan.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
A tak na poważnie to są środki chemiczne do spalenia w kominku , które usuwają sadzę . U mnie się sprawdza ale mam niski komin. Jan.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
pozdrawiam
Adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Gratuluje Janie jest pan prawdziwym mistrzem Very Happy Very Happy http://mistrzowie.org/374982


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-dach

  • SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj...

    SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj najlepszych dekarzy w Polsce

    Jak wybrać dobrego dekarza? Nad tym zastanawia się wielu inwestorów. Od siedmiu lat trwa również cykliczny konkurs na SUPERDEKARZA ROKU.

E-okna

E-ogródek

  • Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Do wiosny niby jeszcze zostało trochę czasu, ale przyroda już się do niej zaczyna szykować. Dlatego o budce lęgowej dla ptaków warto pomyśleć już...

E-izolacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter