« Zobacz poprzedni temat
nietypowy problem

Problem z zaworem bezpieczeństwa przy bojlerze ??

Witam Smile
Mam problem z "wyjącym" bojlerem gazowym firmy STYLEBOILER 80 litrowy. Objaw jest taki ,że gdy odkręcę lekko kurek ciepłej wody z boilera wydobywa się głośne buczenie a w momencie gdy otwieram kurem mocniej problem znika. Sprawdziłem już wszystkie dojścia do boilera ( zawory zasilające, wężyki, kurki w bateriach jak i zawór bezpieczeństwa) . Gdy słychać buczenie wyczuwa sie drganie na wężykach ciepłej i zimnej wody pod boilerem. Ma ktoś moze pomysł gdzie tkwi problem, bo przyznam że w nocy ludzie na klatce maja darmowy koncert na "jeden boiler". Z góry dzięki za ewentualną poradę. Pozdrawiam. Idea


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Problem tkwi w tym nieszczęsnym zaworze bezpieczeństwa / zwrotnym.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Dzieki za odpowiedź Smile . Jak rozumie jedynie wymiana zaworu da jakiś pozytywny rezultat... Szkoda tylko że tak często trzeba go wymieniać Sad . ale mam silnie zakamienioną wodę w instalacji i chyba dlatego ten problem.
wielkie dzięki za zainteresowanie.
pozdrawiam ..


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jeżeli wymienisz go na taki sam, to problem niebawem powróci. Zaproś hydraulika i niech zrobi "normalny" zawór bezpieczeństwa na 6 bar na trójniku i wstawi zawór zwrotny np. typu YORK.
Zawór bezpieczeństwa: http://www.kominki.gd.pl/oferta/grupa,2/kat,akcesoria/marka,0,/id,22,zawor_bezp_valvex/
Zawór zwrotny: http://www.kotly.eu/Zawor_zwrotny_ze_sprezyna_-_20mm__3_4_,1102.html?topSsid=rj4dl25k3bve3f2ntah0ra4hj0


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
[witam, ja mam podgrzewacz american , mam również twardą wodę ale znalazłem na to rade , w firmie gdzie zakupilem bojler raz w roku kupuję taki proszek do odkamieniania "ekam" i żadnych dziwnych głośnych dźwięków nie mam a podgrzewacz jak narazie działa bez zarzutu.

robert


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
A co wspólnego ma proszek odkamieniający - specjalny ( nota bene może też to być nawet popularny Kamix, nie koniecznie "specjalny") do piszczącego zaworu bezpieczeństwa/zwrotnego? Przecież w układzie w jakim ten zawór jest zamontowany u autora tematu, w 99% ten "proszek" wsypany do bojlera nie dojdzie do wyjącego zaworu.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Do zaworu może odkamienianie nic nie ma , ale Grzesiek pisał , że ma problem z twardą wodą stąd moja odpowiedź o proszku .

robert


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-ściany

Urządzone.pl

E-ogródek

E-dach

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter