Pleśń na oknach drewnianych

Witam serdecznie,

mam do Państwa prośbę dotyczy ona pleśni na oknach dachowych. Kupiłam niedawno mieszkanie na poddaszu w bloku i po tej mroźniej zimie na oknach dachowych pojawiła się pleśń. Stosowałam środki przeciw pleśni i doraźnie pomagały, jednak problem pozostał.

Proszę wybaczyć za infantylne przedstawienie problemu, jednak nie dysponuję żadną dogłębną wiedzą na ten temat, dlatego proszę o pomoc.

Problem przedstawia się następująco:

Na ramie okna oraz na oknie [listwa, na której znajduje się rączka do otwierania okna] pojawiła się pleśń, drewno tam jest zawilgocone, pojawiły się czarne plamy, na nich skrapla się woda i pojawia się pleśń.
Problem występuję na "dole" okna, jednak w jednym zauważyłam także niewielki obszar na "górze" z prawej strony.

Proszę zatem o informację co powinnam zrobić

Zastanawiałam się nad odnowieniem okien [ opaleniem, pomalowaniem lakierem] czy to dobry pomysł? Nadmienię, że szyby w oknach są dobre i nie jestem pewna czy wymiana całych okien ma sens, czy powinnam wymienić samą ramę okna [fachowo pewnie nazywa się to ościeżnica jednak nie jestem ekspertem tylko laikiem] oraz ramę gdzie znajduje się szyba.

Proszę zatem o wyrozumiałość dla laika

Z góry dziękuję za wszystkie posty


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
osuszenie odgrzybienie i pomalowanie
opalarka + formalina z apteki + dobra farba do drewna
lub

opalarka + impregnat grzybochron + farba do drewna

koszty minimalne i możesz sama to wykonać.
pozdrawiam


odpowiedz

E-dach

  • Lekkie pokrycia dachowe

    Lekkie pokrycia dachowe

    Obok najbardziej popularnych lekkich pokryć z gontów bitumicznych oraz blach, istnieje cała gama materiałów...

E-łazienki

  • Łazienka z oknem

    Łazienka z oknem

    Łazienka z oknem to domena głównie domów jednorodzinnych. Głównym atutem tego rozwiązania jest...

E-aranżacje

  • Styl retro

    Styl retro

    Styl retro to, najkrócej mówiąc – wnętrze z przeszłością.

E-instalacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter