« Zobacz poprzedni temat
Drzwiczki rewizyjne ?
Zobacz następny temat »
pompa ciepła czy solar do c.w.u.

Tłok - Palenie Miałem < Problem

Witam. nie mogę dojść do ładu z ustawieniem pieca przy paleniu miałem przy +5 na dworze potrafi zjeść 35kg/doba. Jak paliłem groszkiem było dobrze lecz ostatnie partie ekogroszku sprawiły że więcej go nie kupie ze względu na problemy z doczyszczeniem pieca po nim (smolenie). Pale teraz miałem kaloryczność 25-26. piec 20kw

ustawienia sterownika.

Temperatura kotła - 60st
Temperatura CWU - 41st
Dmuchawa - 8(24)
Dmuchawa podtrzymania - 6(24)
Czas dmuchawy podtrzymania - 24sec
Czas oczekiwania - 5 min
Krotność podawania - 5
Histereza - 2
Czas pracy podajnika - 120 sec


Proszę o pomoc za chiny ludowe nie mogę dojść do ładu. = (


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Po długich godzinach spędzonych w kotłowni mogę powiedzieć śmiało że walka zakończona Smile jeśli to komuś pomoże podaje ustawienia : Piec Krzystal 20KW tłok + bojler 120L Sterownik Menuet

Temperatura kotła - 63st
Temperatura CWU - 42st
Dmuchawa - 11(24)
Dmuchawa podtrzymania - 10(24)
Czas dmuchawy podtrzymania - 25sec
Czas oczekiwania - 5 min
Krotność podawania - 5
Histereza - 1
Czas pracy podajnika - 160 sec

Piec w trybie praca pracuje od 3 minut do ok 7 temperatura spada max z 63st. na 61st po czym rośnie do ok 67-68st. piec w podtrzymaniu wytrzymuje od 30minut do nawet 50 minut !! przy aktualnej pogodzie -7 na dworze w domu temperatura 21-22 stopnie zawór mieszający skręcony na 2 ( max 6) średnie spalanie wychodzi 20Kg-25Kg ! przy ekogroszku miałem praktycznie takie samo spalanie więc nasuwa się pytanie albo miałem źle ustawiony piec na groszek choć dopalało ładnie lub w tym akurat piecu lepiej pali się miał Smile


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Mój znajomy twierdzi ze o wiele lepiej pali się węglem bez żadnych domieszek,ale widać różnie się na to patrzy:) Nigdy nie miałem do czynienia z modelem Krzystal 20KW, wiec pewnie i tak niewiele mógłbym pomóc. Najważniejsze ze wszystko już dobrze działa.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja tez zastanawiam sie nad piecem na miał z podajnikiem tłokowym. Ile pan dał za taki piec i czy ładnie pali sie w nim nawet mial gorszej jakości, czy nie ma dużo popiołu?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Co do mieszanek to efekty mogą być różne,w zależności od tego jak umeijętnei palimy. Najwięcej popiołu było właśnie z miału i tego nie da się uniknąć. Wg mnie lepiej i bardziej opłaca się palić węglem.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
za piec dałem 6400 zł piec radzi sobie bardzo dobrze z miałem, eko-groszkiem i różnego rodzaju mieszankami. Ilość popiołu zależy od rodzaju paliwa. Standardowo piece te są ze sterownikiem Multi-ster CWU polecam zamianę na sterownik Menuet firmy Foster. Piec jest bardzo solidnie wykonany.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz

E-okna

E-ogródek

E-dach

  • SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj...

    SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj najlepszych dekarzy w Polsce

    Jak wybrać dobrego dekarza? Nad tym zastanawia się wielu inwestorów. Od siedmiu lat trwa również cykliczny konkurs na SUPERDEKARZA ROKU.

E-instalacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter