Kupno działki z rozpoczętą budową

Witam, przymierzam się do kupna działki. Działka 3000 m2, została podzielona na 3 mniejsze i ja właśnie chcę kupić 1000 m2.

Działki są zapisane na firmę. Na tym terenie brak planu zagospodarowania przestrzennego. Dla działki zostały wydane warunki zabudowy. Właściciel firmy dodatkowo uzyskał pozwolenie na budowę na działce, którą chce mi sprzedać.

i tu myk.. ów właściciel chce rozpocząć budowę, a dokładniej tylko wydzielić geodezyjnie teren pod zabudowę, założyć dziennik budowy i ustalić kierownika budowy. Jak to mówi wtedy zapłaci mniejszy podatek od sprzedaży.. W takim stanie chce mi sprzedać działkę.

i tu moje pytanie.
Nie podoba mi się zupełnie projekt, na który zostało wydane pozwolenie na budowę.
Czy będę mógł bez problemu zmienić ten projekt na zupełnie inny (nowy) ? Jaka jest procedura zmiany projektu ?
Co z rozpoczętą budową? Będę musiał jakoś to zamykać ? Płacić coś za to?
W takim przypadku co się dzieje z pozwoleniem na budowę ? Muszę wystąpić o jego cofnięcie ? Da się w ogóle je cofnąć? Będę mógł uzyskać pozwolenie na budowę na nowy projekt ?

bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Po zakupie działki trzeba przenieść decyzję o warunkach zabudowy i pozwolenie na budowę na nowego właściciela. Podobnie trzeba zrobić ze wszystkimi warunkami przyłączeniowymi (woda, ścieki, prąd).
Skoro tak naprawdę nic nie wybudowano to można zrobić wiele.
Trzeba tylko przygotować nowy projekt (zgodny z warunkami) i wystąpić o zmianę pozwolenia na budowę na podstawie tego nowego projektu.
Jeśli nie dogada się pan z kierownikiem którego zatrudnił obecny właściciel to trzeba zgłosić jego zmianę w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego i już można budować.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
dziękuję bardzo za odpowiedź Smile

z przeniesieniem warunków zabudowy będzie problem, bo zostały wydane na tą większą działkę przed podziałem, czyli w sumie dla 3 działek po podziale.... Sad Wystarczy, że zostanie przeniesione na mnie pozwolenie na budowę ?

Jeszcze mam pytanie dotyczące kierownika budowy.. czy może on wnosić o jakieś odszkodowanie.. w związku z tym, że inwestycja nie jest realizowana... ?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Myślę, że w tej sytuacji urzędowi wystarczy przeniesienie pozwolenia na budowę, ale kto wie?
Znajdzie się jakiś gorliwy i DoWZ też trzeba będzie. Ale to na pewno też się da zrobić.
Kierownik budowy jeśli nawet będzie chciał dochodzić jakiś odszkodowań to niech dochodzi u tego z kim podpisał umowę czyli poprzedniego właściciela.
Z panem go nic nie wiąże. Nie ma pan obowiązku go nadal zatrudniać.
Prawdopodobnie doskonale zdawał sobie sprawę z tego co planuje obecny inwestor i nie będzie problemu.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz

E-dach

E-instalacje

Urządzone.pl

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter