« Zobacz poprzedni temat
Adaptacja poddasza

Balkon opadający-problem

Witam was serdecznie.Mam taki problem zauważyłem uginający się balkon w jednym miejscu.Balkon jest tak zrobiony że jest na całości jednej ściany i nachodzi do połowy drugiej.Problem powstał na rogu domu i balkonu gdzie róg tego balkonu jest ugięty, na oko całą grubością swoją jest niżej niż na swoich końcach.Problem zauważyłem gdyż w rogu ściany od środka jest popękana ściana poziomo na całej wysokości oraz oba stropy.Proszę o odpowiedź czy to jest przyczyna tych pęknięć ? Czy może się coś stać z balkonem (urwać czy coś) lub ścianą ? Oraz jak to wyeliminować.Pozdrawiam.

P.S.: szukałem nie znalazłem podobnego tematu.Oraz nie wiedziałem gdzie go umieścić więc umieściłem w stropach.

Chris


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Brzmi nieciekawie.
Wygląda na to że obciążenie płytą balkonową narożnika, a właściwie jego podwojenie spowodowało, że strefa zakotwienia czyli ściana i strop w środku zaczęła się podnościć do góry pociągane przez zbrojenie.
Może to świadczyć o słabym dozbrojeniu narożnika płyty balkonowej.
Co teraz zrobić?
Trudno powiedzieć nie widząc tego. Najlepiej by było zaprosić jakiegoś uprawnionego projektanta konstrukcji żeby to obejrzał. Może wymyśli jakąś metodę podniesienia tego i wzmocnienia.

Pozdrawiam
Tomek BRUTUS Łuczak
Projekty, kosztorysy, nadzory - zapytaj.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
No też tak myślę. Myślałem podnieś delikatnie narożnik balkonu podnośnikiem oraz ubić płytkę pod nim oraz wybudować filar zbrojony lecz nie mam pojęcia czy to by coś dało.
P.S. Dzięki za odpowiedź

Chris


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Pomysł dobry z podparciem balkonu bo brak rozwiązań na tego typu błędy. piszę "błędy" bo w tym przypadku popełnił błąd w wyliczeniu projektant bądź murarz chciał zaoszczędzić na materiale i nie dał odpowiedniej liczby prętów zbrojeniowyh a balkon to element dość trudny do wykonania i wykończenia i na twoim miejscu zwrócił bym się do osoby która po oględzinach stwierdzi co z tym dalej robic


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
A może powodem była spadająca z dachu duża czapa śniegu która oberwała balkon? Wg tego co piszesz wygląda to nieciekawie. Postaraj się zabezpieczyć miejsce i jego pobliże aby nikt nie ucierpiał na skutek możliwej dalszej destrukcji. Postaraj się też o tymczasowe podparcie tego narożnika tak aby do czasu aż coś poczynisz nie stała się jakaś tragedia.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz

E-izolacje

E-łazienki

E-dach

  • SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj...

    SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj najlepszych dekarzy w Polsce

    Jak wybrać dobrego dekarza? Nad tym zastanawia się wielu inwestorów. Od siedmiu lat trwa również cykliczny konkurs na SUPERDEKARZA ROKU.

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter