« Zobacz poprzedni temat
kto ponosi koszty za wymianę rur
Zobacz następny temat »
ciśnienie w instalacji rośnie.

HYDROFOR

JEST PROBLEM I BRAK WIEDZY JAK GO ROZWIĄZAĆ!HYDROFOR TO OMNIGENA INOX 1300 Z 50 LITROWYM ZBIORNIKIEM.KIEDYŚ PADŁ W NIM KONDENSATOR I BYŁO O.K..PO JAKIMŚ CZASIE POJAWIŁA SIĘ WODA W MANOMETRZE(DO POŁOWY WSKAŻNIKA)ALE HYDROFOR CHODZIŁ DOBRZE WIĘC TO ZBAGATELIZOWAŁEM.TERAZ PROBLEM JEST TEGO TYPU ŻE WYŁĄCZA SIĘ PO NABICIU OKOŁO 5 BAR I ZAŁĄCZA SIĘ GDY WSKAZANIE MANOMETRA JEST OKOŁO ZERA(WODA W NIM JEST DALEJ).JAK SPRAWDZAŁEM CZY JEST W BANIAKU POWIETRZE TO MIERNIK POKAZYWAŁ WARTOŚCI ZBLIŻONE DO MANOMETRU TYLE ŻE POCZĄTKOWO BEZ SPUSZCZENIA WODY POWIETRZE ANI WODA TYM WENTYLEM NIE SCHODZIŁO DOPIERO PO POLUZOWANIU ŚRUBY I POKRĘCENIU ZAWORKIEM BYŁO MIERZALNE.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Sprawdzenie ilosci powietrza w zbiorniku:
1. Wylaczyc hyfrofor, spuscic wode ze zbiornika tak zeby po stronie wody bylo cisnienie atmosferyczne
2. zmierzyc cisnienie po stronie powietrza, jesli jest niewlasciwe to je skorygowac do wartosci podanej w instrukcji hydroforu
3. zamknac zawor spustowy i uruchomic hydrofor.

Jesli po dopelnieniu powietrza w wodzie pokazuje sie powietrze, a po kilku dniach lub szybciej sa znow te same objawy (szybkie zalaczanie sie pompy po otwarciu wyplywu wody) to nalezy sprawdzic szczelnosc membrany ("worka"). W tym celu najlepiej membrane wymontowac i napompowac do niej troche powietrza, poczym zanurzyc w wodzie. Sprawdzanie w zbiorniku moze niebyc miarodajne gdyz membana w czasie testu moze byc miejscem nieszczelnosci oparta o scianke zbiornika i wtedy nieszczelnosc nie zostanie wykryta.

Jezeli po wymontowaniu membrany w zbiorniku po stronie powietrza jest woda i scianki sa mocno zardzewiale - to zbiornik nalezy wymienic (brak rezerwy grubosci scianki na korozje w tych typach zbiornikow).

Zaworek do nabijania powietrza musi byc krotki - zalozenie dlugiego spowoduje przebicie membrany.

Jesli powietrze jest obecne, cisnienie jest dobre to sprawdzic wylacznik cisnieniowy - zalaczyc hydrofor i poczekazc az sie wylaczy, wylaczyc hydrofor, zapisac cisnienie przy ktorym sie wylaczyl, powoli wypuszczac wode, az wylacznik cisnieniowy zadziala (jest to slyszalne). Zapisac cisnienie.
Jesli cisnienie wlaczenia jest wlasciwe, a hydrofor wlacza sie prawie natychmiast przy odkreceniu wody (wiekszy przeplyw) to nalezy sprawdzic droznosc polaczen zbiornik - pompa i polaczen pompa - wylacznik cisnieniowy.

Jesli zmierzone cisnienis sa niewlasciwe to nalezy sprawdzic wylacznik cisnieniowy, go wyregulowac lub wymienic. Jesli trzeba bedzie wymienic - to zalozyc polski np. firmy Hydro-Vaccum - jest duzo lepszy jak te chinskie badziewie. Wylacznik zamontowac pionowo, z pompa polaczyc zaz pomoca ksztaltek najlepiej mosieznych (gdyz ocynkowane 1/4" bardzo szybko zarosnie rdza i kamieniem).

OMNIGENA produkuje w chinach lub z chinskich czesci - a to co chinskie to jest badziewne (podobnie jak DIAMOND) - jeszcze nie spotkalem ani jednej czesci hydraulicznnej made in china, coby nadawala sie do dluzszego uzytku.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Po spuszczeniu wody przy wyłączonym hydroforze nabijałem powietrze do baniaka i powietrze nie ucieka oraz można je zmierzyć,wykręciłem nawet zaworek wentylowy,wydmuchało powietrze bez śladu wody.Nabiłem więc 1,7 bara i włączyłem hydrofor,wyłonczył się gdy znowu podlany manometr wskazywał 5barów.Chciałem zmierzyć ciśnienie powietrza w baniaku ale wentyl jak poprzednio nie reaguje tak jakby go coś wewnątrz zatykało,ale jak odkręce kran to woda leci dobrze potem spada ciśnienie wody i na manometrze niemal do zera a włącza się i wtedy można nawet dokonać ciśnienia w baniaku1,4bara.Zaznaczam że nikt nie grzebał w wyłączniku ciśnieniowym.Jak to ogarnąć?Czy manometr ma wpływ na pracę hydrofora i wyłącznika ciśnieniowego.Prosze o pomoc.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Wg. mnie ewidentnie padł wyłącznik ciśnieniowy.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Panowie macie rację, padł wyłącznik.Dzisiaj wymieniłem manometr żeby mieć pewność że nie ma przekłamań,wypuściłem powietrze i napompowałem 1.8bara,odkręciłem krany i zabrałem się za regulacje wyłącznika wg.instrukcji na pokrywie.Załączanie da się wyregulować(dowolnie)więc ustawiłem na 1.7bara ale wyłączanie nijak nie da się ustawić.Wkręciłem ją na maksa(tą z mniejszą średnicą sprężynki)i wykręcając aż sprężynka była luzna i nic nie zmieniało reakcji wyłącznika.Hydrofor wyłączał się cały czas w okolicach 5.2bara i tak na razie zostawiłem.Dzięki za porady.Zamykamy temat.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Polecam wylacznik cisnieniowy polski, HydroVaccum, typu LCA-2.
Zakresy tego wylacznika:

Wylaczenie: regulowane od 0,35MPa do 0,65MPa (3,5bar do 6,5bar)
Zalaczenie : regulowane od 0,1MPa do 0,5MPa (1bar do 5 bar)

Mam taki wylacznik juz ok. 3 lat i ani razu nie musialem do niego zagladac, poprzedni - oryginalny made in china przetrwal ok. roku.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Tylko, że do LCA-2 kolega spike będzie potrzebował jeszcze dużej przeróbki części hydraulicznej i elektrycznej, bo ta OMNIGENA to hydrofor........ogrodowy Wink


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Wcale ta przerobka niejest takaq trudna - kazdy, kto ma podstawowa wiedze techniczna sobie z tym poradzi.
Tym bardziej, ze w instrukcji wylacznika jest opisane jego podlaczenie i regulacja.
Jesli niema dojscia - to mozna otwor na wylacznik w pompie zaslepic, a nowy wylacznik zabudowac na trujniku na wyjsciu z pompy.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Panowie eureka,wszystko działa jak należy bez większych kosztów.Zwlekałem z kupnem wyłącznika ciśnieniowego i wywaliło nowo wkręcony manometr.Zalało piwnice i zmusiło mnie to do wykręcenia wyłącznika a tam sam kamień który zaślepił cały dopływ wody do niego.Taki banał a tyle kłopotów-szczególnie dla laika i gdy wszelkie prace pozbawiają domowników dostępu do wody.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-okna

E-izolacje

E-instalacje

  • Na co zwrócić uwagę wybierając...

    Na co zwrócić uwagę wybierając kolektor próżniowy

    Kolektory próżniowe charakteryzują się wysoką wydajnością. Jednak między różnymi urządzeniami tego typu mogą występować znaczne różnice...

E-ogródek

  • Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Do wiosny niby jeszcze zostało trochę czasu, ale przyroda już się do niej zaczyna szykować. Dlatego o budce lęgowej dla ptaków warto pomyśleć już...

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter