Ocieplenie poddasza w istniejącym budynku.

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

radzix_
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2010, 7:51
Lokalizacja: Wlkp
Ocieplenie poddasza w istniejącym budynku.

autor: radzix_ » 28 wrz 2010, 8:16

Proszę o poradę.

Otóż obecnie mam zamiar ocieplić poddasze na istniejącym poddaszu. Obecna konstrukcja dachu jest z końca lat 70-tych. Na dachu jest kolejno karpiówka, papa oraz pełne deskowanie.

Czy postępuje właściwie?
1. Na pełne deskowanie od środka chcę nabić łaty przy krokwiach wys. na 3cm, żeby zachować szczelinę pomiędzy membraną, którą chcę nałożyć, a pełnym deskowaniem. Czy to jest rozwiązanie OK. Czy przybić membranę do krokwi zachowują 3 cm odległości od deskowania?
2. Czy membraną od środka obić szczelnie deski oraz krokwie czy obić tylko deski o krokwie zostawić odkryte?
3. Wełnę od środka pierwszą warstwę Unimata 10cm dosunąć do membrany, potem, stelaż z profili. Do profili włożyć resztki wełny, następnie druga warstwa wełny 10cm potem folia paroszczelna a na koniec płyty gk.
4. Czy to wszystko nie będzie za szczelne, gdyż w kalenicy nie ma szczeliny wentylacyjnej?
5. Pomieszczenie na poddaszu będzie miało kształt trapezu na sufit też pójdzie wełna w sumie 20cm. Czy membranę rozłożyć na całej powierzchni dachu czy tylko do wysokości sufitu pomieszczenia. W kilku miejscach istnieje podejrzenie, że dach gdzieś minimalnie przecieka czy jeśli rozłożę na całej powierzchni to przecieki te wyeliminuję?
6. Czy jeśli pomiędzy membraną, a pełnym deskowaniem będzie się tworzyć wilgoć to ona odparuję? Czy istnieje prawdopodobieństwo, że będzie się ona skraplać i spłynie po ścianie kolankowej gdyż nie ma żadnej szczeliny, która by dostarczała świeże powietrze pomiędzy pełne deskowanie od środka a założoną membraną? Czy jeśli będzie się skraplać to można temu zapobiec np. robiąc prześwit pomiędzy pełnym deskowanie od wewnętrznej strony a ścianą kolankową, jakieś delikatne szparki czy coś?

Jeśli gdzieś się mylę to proszę o radę.

wito-pc
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 913
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:31
Lokalizacja: Czeladż
Re: Ocieplenie poddasza w istniejącym budynku.

autor: wito-pc » 28 wrz 2010, 18:11

Witam , p1 wygodniej listwy dystansowe, folie przybić przez listwy , p2,krokwie odkryte , p3, pod warunkiem , że folia jest wysokoparoprzepuszczalna , p4 wentylacja dachu OBOWIĄZKOWA bo inaczej katastrofa , p5 membrana na cały dach i pozbądz się przecieków bo to szkodniki są , p6 patrz p4 poszukaj wentylacja dachu a znajdziesz rozwiązanie możliwie najlepsze do zastosowania przez ciebie , pozdrawiam
Cezar

radzix_
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2010, 7:51
Lokalizacja: Wlkp
Re: Ocieplenie poddasza w istniejącym budynku.

autor: radzix_ » 17 paź 2010, 9:49

W obecnej konstrukcji dachu jętki są na wysokości ok. 3,20 tak wysokiego pomieszczenie nie chcę mieć, będzie ono finalnie na wys. ok. 2,6m. Sufit pomieszczenia opuszczę na wieszakach. Jednak przy ocieplaniu sufitu przeraża mnie upychanie wełny mineralnej pomiędzy płytą profilami (patrząc od dołu), a tymi drutami, czy mogę zatem na górę tych jętek nabić np. płytę OSB lub jakieś inne usztywnienie i na nim rozwinąć wełnę czy jednak muszę to zrobić pomiędzy jętkami a drutami od sufitu podwieszanego.

Dzięki za odp.

wito-pc
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 913
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:31
Lokalizacja: Czeladż
Re: Ocieplenie poddasza w istniejącym budynku.

autor: wito-pc » 18 paź 2010, 17:02

Pod płytami g/k musisz zastosować folię paroizolacyjną natomiast ocieplenie musi być ciągłe bez przerw lecz nie musi leżeć bezpośrednio na płytach .
Cezar


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów