« Zobacz poprzedni temat
Hoorman czy Wisniowski jaka brama??

Bramy garazowe Krispol

Co sdzicie o bramach garazowych Krispol


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja mam od 2 lat, wymiar 2,5m x 2,5m jestem bardzo zadowolony, solidne profile nie jakaś blaszka jak puszka od śledzi. Mogę z czystym sumieniem polecić.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Dziękuję za informację.
Chyba się zdecyduje na właśnie tego producenta.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Tylko uważajcie na bramy garażowe "firmy" KRISPOL, których szerokość przekracza 4 metry!
Może się wypaczać górna sekcja (panel). KRISPOL nie informuje o tym przed zakupem. Ich dział reklamacji twierdzi potem, że to NORMALNE zjawisko!!!! Shocked


odpowiedz
Z pewnością ilość reklamacji związanych z tym "wypaczeniem" stała się podstawą do wniosku, że to normalne ;D


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Tak to jest, jak się ktoś bierze za dzieło, które go przerasta. Powinni uczciwie powiedzieć: NIE POTRAFIMY WYKONYWAĆ BRAM POWYŻEJ 3 METRÓW SZEROKOŚCI! Laughing


odpowiedz
Dziś Firma KRISPOL niesamowicie mnie zaskoczyła (oczywiście pozytywnie) montując mi GRATISOWO nowy napęd SOMFY (z 2-letnią gwarancją!).
I szczelina znikła Exclamation Very Happy


odpowiedz
Miło słyszeć dobre informacje odnośnie różnych firm,to od razu zwiększa wiarygodność. Zapraszam także na naszą stronę eltrox.pl służymy także fachową pomocą.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Zdecydowanie mogę polecić bramę segmentową górną, automatyczną NORMSTAHL...czy to Euro (obecnie: Sekura bardziej innowacyjna - z tego co mi wiadomo) czy G60 SATIN...ja mam akurat Euro-Flair i jestem bardzo zadowolona.

Są to bramy bardzo szczelne, o solidnej konstrukcji, o silnym automacie, wyjątkowo atrakcyjne i estetyczne, ciche, śliczne, nieawaryjne, a do tego naprawdę w atrakcyjnych cenach. Polecam gorąco jako użytkwniczka bramy.

www.normstahl.pl


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja polecam bramy garażowe POL-MET - sprawdź


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Moim skromnym zdaniem najważniejszy jest stosunek jakości do ceny. Dlatego w takich sprawach wole udać się do www.ciepleoknagrodzisk.pl . Z mojego doświadczenia wiem, że są niezawodni.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam,

Ja nie polecam tych bram. Ogólnie miałem ich 2 sztuki - jedną u syna drugą u mnie.

Z obiema były problemy - nie jakieś wielkie - ale takie eksploatacyjne - zacinał się mechanizm, jakieś kółko na prowadnicy po jakimś czasie się wytarło.

Kolega polecił mi jedną firmę z Wrocławia (ja pochodzę z okolic), która sprzedaje bramy garażowe Wiśniowski - póki co zamontowałem u syna. Brama działa już od 4 miesięcy i póki co nie ma większego problemu. Kupowałem bramę garażową oraz serwis jej zamontowania w tej firmie:
http://www.oknosol.pl/bramy-garazowe-drzwi/bramy-segmentowe. Firemka okazała się dość pomocna - fachowe doradztwo etc, ale pracownicy montujący to poniżej wszelkiej krytyki. No ale jakoś ich zniosłem...

Mam nadzieję że jakoś pomogłem.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Z tego co widziałem to w ofercie maja nową bramę http://krispol.pl/najcieplejsze-bramy-okna-rolety-domu-energooszczednego/?lang=pl tutaj całkiem fajnie przedstawili swoją ofertę. Najlepiej to oczywiście posprawdzać wszystkich producentów i porównać jakie promocje oferują na ich stronach. Very Happy


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
No wlasnie, warto jest porównać z innymi producentami. Problem tylko w tym, że Krispol nie podaje, do jakiej sytuacji odnosi sie ten wspolczynnik:
współczynnik, żeby rzetelnie informował, musi być jasno określony - jakiej sytuacji dotyczy. jeżeli segment płyty bramy ma współczynnik przenikania ciepła U = 0,5 W/m2K, to dla płyty bramy wyniesie on 0,9 W/m2K, a dla zamontowanej bramy o powierzchni 10 m2 U wzrośnie do 1,3 W/m2K. Krispol nie podaje czy wspolczynnik odnosi sie do zamontowanej bramy, czy po prostu do płyty bramy, ale poddawanej badaniu, czy moze do segmentu.
Cena to jedno, a drugie: wiedza, czego konkretnie dotyczy podawany przez producenta wspolvczynnik!
Warto tez wiedzieć, ze dzieki samemu montazowi mozna dodatkowo obnizyc wspolczynnik - np. przy zastosowaniu oscieznicy z uszczelka ThermoFrame - to w przypadku firmy Hormann akurat. Nie wiem, jak to jest w Krispolu, czy tez mają jakieś swoje rozwiązania, bo ThermoFrame to patent hormannowski


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja własnie poszukuje informacji raczej bardziej praktycznych jak to jest z tymi termoizolacyjnymi bramami od Krispola. Szczerze powiem że oferta cenowa jaką dostałem na bramę 2,5x2,5 jest na prawdę kusząca, ale chciałbym się dowiedzieć coś od ludzi, którzy wypróbowali te bramy w praktyce.

Konkretnie interesuje mnie model: http://krispol.pl/bramy/vente-k2-rf/?lang=pl.

Ktoś może ma ten bądź podoobny model i jest mi w stanie powiedzieć jak praktycznie wygląda ta zachwalana termoizolacja? Zależy mi głównie na szczelności panelu górnego, ponieważ nad garażem planuje zrobić sobie swój gabinet i obawiam się powstania jakiegoś "korytarza powietrznego", który będzie wpływał na temperaturę w pokoju nad garażem.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-instalacje

Urządzone.pl

E-izolacje

E-dach

  • SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj...

    SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj najlepszych dekarzy w Polsce

    Jak wybrać dobrego dekarza? Nad tym zastanawia się wielu inwestorów. Od siedmiu lat trwa również cykliczny konkurs na SUPERDEKARZA ROKU.

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter