« Zobacz poprzedni temat
legary żelbetowe?
Zobacz następny temat »
remont poddasza, koszty co i jak

Czy przykręcać profile przyścienne UD do ścian?

Witam Fachowców Forumowiczów

Amatorsko ocieplam poddasze oraz wykańczam kamienicę z lat 40 (sufit na trzcinie i te sprawy). Część prac już wykonałem ale stanąłem przed dylematem, który każdy fachowiec chce rozwiązać inaczej, a przyznam szczerze ze nie wiem jak powinno być poprawnie.

Sytuacja wygląda tak iż jest małe poddasze: około 1,5m szerokości 5m długości, lewa ściana murowana (nośna), prawa ściana działowa drewniana, 30 cm od lewej ściany krokiew, 30 cm od prawej ściany druga krokiew.

Będę to ocieplał 2-warstwowo wełną w sumie około 25cm:
najpierw szczelina wentylacyjna, membrana, wełna, do krokwi przykręcam co 40cm wieszaki „grzybki”, na nie wsunę profile CD60. I teraz pojawia się zasadniczy problem.
Teoretycznie do ścian powinienem przymocować profile UD27 tworząc obrys, i w te profile wsunąć z kolei poziome profile CD. Jednak zastanawiam się czy przykręcać te profile UD do ścian, gdyż jak pisałem lewa ściana jest murowana, dach pełne deskowanie, prawa ściana drewniana.
Obawiam się, że jak te profile UD przykręcę/zamocuje kołkami to ściana będzie chodzi w swoim kierunku, dach w swoim kierunku i wszystko popęka. Oczywiście płyty przykręciłbym tylko do profili CD.

Podobny problem będę miał z sufitem który chciałbym podwiesić krzyżowo 2-warstowo na profilach CD i wieszakach ES-ach. I też mam problem czy profile UD wyznaczające obrys sufitu mocować do ściany czy zostawić luzem nasunięte na profile CD.
Strop jest drewniany, jedna ściana murowana, przeciwległa drewniana. Wszędzie inny materiał więc czy po skręceniu to wszystko nie popęka.

Skłaniam się ku opcji NIE przykręcania tych profili do ścian i zostawić je luźne a potem wykończyć wszystkie te kłopotliwie połączenia akrylem (już po opłytowaniu).
Ewentualnie w takie opcji przykręcić płytę do profili UD gdyż skoro nie będzie się trzymać ściany nie powinna w tym miejscu pękać.


Dzięki za jakiekolwiek wskazówki i pomoc.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
proponuje wejsc na strone oficjalna knauf lub rygips.sa tam dokładnie opisane rozne systemy sufitow podwieszanych wyjasnionych oraz zobrazowanych.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
przeczytałem i czytam na bieżąco wszystkie dokumentacje kanufa, rigipsa, norgipsa, nidy, knaufbloga itp. - to podstawa, ale takiej specyfikacji jak u mnie nie znalazłem... oglądałem za to różne fotki na forach i widzę że wszyscy mocują te profile na sztywno do ścian


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
możesz cos znalesc na :http://www.profiltech.com.pl


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Nie wszyscy ale większość ( ta niedouczona ) kręci płytę do ud,niestety.

sławek


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-izolacje

E-ściany

E-mieszkanie

E-instalacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter