Zobacz następny temat »
czyszczenie instalacji kanalizacyjnej

Sposób wykonania drenażu melioracyjnego

Witam serdecznie,
Panowie, poniżej załączam wg. mnie skan działki na której zaznaczyłem budynek wraz z proponowanym wykonaniem drenażu (opaski wokół budynku).

Mam serdeczną prośbę, czy mógłby to jakis fachowiec zweryfikować i powiedzieć czy tak może to zostac wykonane?, czy jednak opaska musi iść przez cały budynek. Nie chciałbym za bardzo kopać pod tarasami lub wokół tarasów.
Całość chciałbym włączyć w główny waż melioracyjny idący wzdłuż działek o przekroju ok fi 100.
Czy jest to prawidłowy sposób czy raczej odradzalibyście takie rozwiązanie.
Drenaż główny dotyczący wzdłuż działek idzie na głębokości ok 1,8m.
Ogólnie teren jest gliniasty. Działka ma spad w kierunku głównej melioracji.

Dziękuję za pomoc i czekam na informacje.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Na rysunku widnieje drenaż częściowy, a nie opaskowy... Rolling Eyes więc problem podkopywania tarasu niejako sam się rozwiązał... Razz
Wszystko zależy od warunków hydrogeologicznych.
Z reguły podziemne cieki wodne są ukierunkowana, a prawie na pewno tak jest w twoim wypadku ( pisałeś że grunt jet gliniasty a w takim prawie zawsze tak jest). Przy ukierunkowanym spływie wód, możliwe jest wykonanie drenażu tylko od strony ich napływu. Spróbuj uzyskać od urzędu lub developara ( nie piszesz czy to nowa czy stara zabudowa) plan, z naniesionymi warunkami hydrogeologicznymi na tym terenie. Powinien tam być zaznaczony kierunek spływu wód podziemnych. Pamiętaj o prawidłowej obsypce rury drenarskie ewentualnie macie z geowłókniny itp.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam,
Ten drenaż na nowo powstałej budowie zaznaczyłem sam. Zaznaczyłem go według mojego uznania z zapytaniem czy tak wykonany drenaż będzie drenażem prawidłowym.
Z tego co wiem gmina nie dysponuje tego typu badaniami. Ta główna melioracja idąca wzdłuż działek została wykonana przez prywatnego inwestora. Nigdzie nie ma śladu o tym.
Dlatego pytam czy tak zaprojektowany drenaż przeze mnie jest prawidłowy, czy trzeba zrobić drenaż do okoła budynku. Jest to nowa budowa.
Czy w ogóle jest sens robienia opaski wokół budynku sokoro idzie drenaż wzdłuż drogi.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Czy ten budynek będzie podpiwniczony, że chcesz wykonać drenaż opaskowy?

wiwa


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam,
Ten budynek nie będzie podpiwniczony. Dom jednorodzinny z garażem bez piwnicy. Zastanawiam się czy w ogóle robić drenaż, jesli jest wykonane od meliorowanie działek.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Drenaż opaskowy miałby tu sens jakby budynek był podpiwniczony, a w tym przypadku i tak woda gruntowa będzie odprowadzana poprze ten istniejący drenaż.

wiwa


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam,
W takim wypadku nie ma sensu robić opaski wokół budynku?
To miałbym jeszcze jedno pytanie. Czy do tego drenażu, który idzie wzdłuż działek mogę podłączyć wodę z rynien?


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Nie , bo drenażu nie odprowadza się wód opadowych z dachu. Niektórzy tak robią, ale to nie jest legalne. Jak masz warunki zabudowy lub wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, to przeczytaj co masz zrobić z wodą opadową. Wody opadowe można gromadzić w zbiorniku podziemnym i używać do podlewania ogrodu.

wiwa


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

Urządzone.pl

E-dach

E-instalacje

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter