« Zobacz poprzedni temat
fontanna ścienna ?

Jak połączyć kolory w małym pokoju?

Hej Smile

Mam bardzo mały pokój (ok. 9m2). Krótkie ściany – na jednej jest duże okno (od samego rana do ok.13-14 pokój jest nasłoneczniony), na drugiej krótkiej ścianie są drzwi. Pokój ten będzie służył za równo jako pokój dzienny jak i sypialnia. W pokoju na pewno będzie komoda w kolorze sosny oraz łóżko w tym samym odcieniu. Na podłodze będą panele.

Pierwotnie myślałam o tym, aby te dwie krótkie ściany pomalować na jakiś ciemniejszy kolor. A długie na coś jasnego. Myślałam o połączeniu fioletu z cafe de late.

Jednak teraz odmieniła mi się koncepcja i wymyśliłam sobie, aby jedną długą ścianę pomalować na inny kolor.

Chciałabym nadmienić, że nie wyobrażam sobie życia z białymi ścianami Wink (w domu są już pomieszczenia w kolorze żółtym, brązowym i waniliowym, więc nie chcę tych kolorów dublować – co jest oczywiste). Wiem, iż małe pomieszczenia powinny być w kolorze jasnym, jednak bardzo lubię mocne i zdecydowane kolory…

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, pomysły…

Pozdrawiam
Art3mida
Very Happy


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Dla mnie jeden pomysł był trafiony - pomalować jedna ścianę - z racji tego, że meble będą sosnowe to na jakiś ciemny kolor, bordowy genialnie wygląda z sosna ale tez np. jak wspomniane było o fiolecie to mi się od razu śliwkowy rzucił w oczy tylko, ze wtedy będzie to dość zimny pokój w odczuciu a do takiego bordowego to potem idealnie żółte, intensywne dodatki będą pasowały Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Takie połączenie skrajności wydaje się ciekawe, ale jakoś ciężko mi sobie ten pokój wyobrazić. Jeżeli jest dobrze nasłoneczniony i ma to być sypialnia, to myślę, ze można sobie będzie pozwolić na jakiś ciemniejszy kolor - jak meble będą w kolorze sosny, to wyrówna się to wszystko i wcale nie będzie za ciemno.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
http://www.e-mieszkanie.pl/aranzacje,wnetrz.html

może sie przyda chociaż tak do zabawy


odpowiedz
Moim zdaniem połączenie śliwkowego oraz wrzosowego będzie dobrym pomysłem do tego pokoju. Ewentualnie na ciemniejszą ścianę można przykleić jakąś fototapetę.. Meble na pewno będą dobrze wyglądać na tle takiego koloru.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ładne będzie takie połączenie kolorystyczne ale jak dla mnie za ciemne. Tym bardziej, że to jest mały pokój, który po prostu stanie się bardzo przytłoczony ciemnymi kolorami. Ja bym postawiła na coś jaśniejszego. Dla mnie nawet białe ściany mogą być spoko jeśli są jakoś fajnie "przystrojone" zdjęciami albo plakatami


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Połączenie fioletu (śliwkowego) z latte byłoby dobrym pomysłem, jeśli rzeczywiście zależy ci na jakimś mocniejszym akcencie. Zastanawiam się jedynie nad tym, czy nie lepiej byłoby na ciemno pomalować krótkiej ściany z oknem - z tego co zrozumiałam, jest ona naprzeciwko wejścia, tak?

Pomalowanie długiej ściany na ciemniejszy odcień przy tak małym metrażu mogłoby za bardzo zachwiać proporcjami pokoju. Poza tym dobrze byłoby, gdyby ściany, na które pada światło, były jasne, przez co odbijałyby lepiej promienie słoneczne, a pokój wydawałby się większy. Nie mówiąc już o tym, że lepiej optycznie skrócić pokój z długości niż jeszcze bardziej go zwęzić - a tak mogłoby być, gdybyś pomalowała na ciemno jedną z dłuższych ścian.

Na fiolecie ładnie prezentowałoby się okno ubrane w jakieś jasne delikatne zasłonki lub rolety. Pokój byłby bardziej żywy, a nie groziłoby mu przytłoczenie barwami.

Pozdrawiam i powodzenia życzę Smile


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz

E-łazienki

E-dach

E-okna

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter