Legrand Mosaic - włącznik schodowy / dioda nie działa

//person.home.pl/pict/Legrand_Mosaic.jpg

Od trzech dni usiłuję podłączyć to ustrojstwo i lipa. Problem urodził się pewnie dlatego, że to włącznik schodowy, ale tym razem ma pracować jako pojedynczy klasyczny podświetlany włącznik zwykłego 220V.

Kilka razy montowałem sam takie włączniki (inne marki), ale nigdy nie miałem aż takiego problemu. Włącznik po podłączeniu klasycznym L + 1 lub 2 działa bez problemu, światło się włącza, gaśnie i wszystko gra... poza tym że dioda w klawiszu nigdy się nie zapala (awaria wykluczona - sprawdzone kilka takich samych z jednej serii). Podłączyłem pod N także zero, ale nic to nie zmienia (spodziewałem się że dioda potrzebuje tego zera - nic z tego).

Przekładanie kabli też lipa, mam wrażenie, że zrobiłem wszystkie możliwe wersje mostkowania (poza takimi, które zrobią zwarcie . Dzwoniłem do infolinii i dostałem info że muszę zrobić mostek... ale nikt nie potrafił powiedzieć jaki. Podobno - cyt. w 'samotnym' włączniku krzyżowym tej serii nie da się zaświecić diody, ale w tym który mam, schodowym - da się... ale szybciej osiwieję niż dowiem się jak to zrobić.

Proszę o szybką lekcję , schemat? każda sugestia mile widziana - nawet kosztem strzelających bezpieczników


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
1. wyłącznik powinien teoretycznie działać bez żadnych mostków, jesli jednak nie działa to...
2. mostek z L na 1, na 2 odbiornik, na N=> N, jesli mimo to nie działa to...
3. mostek z L na 2, na 1 odbiornik, na N=> N, jesli mimo to nie działa to...
4. dochodzimy do sedna tematu:D czy autor razem z wyłącznikiem schodowym zakupił również wskaźnik diodowy? bo jeśli w wyłączniku nie ma diody to nie ma prawa ona świecić nawet przy poprawnym podłączeniu;) w katalogu sa to dwie odrębne pozycje wyłącznik schodowy nr.ref 077011 oraz wskaźnik nr ref 067665 do067668 w zależności jaki kto sobie wymarzyłSmile mam nadzieje że pomogłem


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
person.home.pl/pict/legrand-lampa.jpg

...mmmmm, tak teraz można się ze mnie ponabijać Smile

Zaufałem, że komplet to komplet, pryszczaty sprzedawca w hurtowni gwarantował kompletność zestawów (mam ich 6szt). No to zaczynam szukać tych LEDów Smile dzięki serdeczne, czasami trzeba świeżego spojrzenia, jeszcze raz thx... przez kolejny tydzień bym do tego nie doszedł Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Kończąc temat - sukces Smile

-www.person.home.pl/pict/legrand_finale.jpg

Cudnie wyszło jeszcze raz thx.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Person prosze dodawaj zdjęcia do galerii - to ułatwia życie


odpowiedz

E-ściany

E-izolacje

E-łazienki

Urządzone.pl

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter