« Zobacz poprzedni temat
klejenie płyt k/g

Docieplona ściana i tynk tylko jaki?

Jacie nie wierze, nikt nie podważa mojego zdania Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
CarbonSpachtel ekstra do obrabiania okien dzwi wejsciowych gdzie skrzydlo moze uderzyc o ocieplenie .


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Sugerujesz żeby część robić tak, a część inaczej?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Musisz pamiętać, że im bardziej równa ściana tym lepszy efekt bez względu na to jaki tynk zastosujesz. Proponuję tynk zewnętrzny Petrex-5 - w pełni paroprzepuszczalny, odporny na ultrafiolet i nieprzemakalny. Jak się wybrudzi zawsze możesz umyć Karcherem Very Happy

ALMENDRITA


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Karcherem... i już nie ma tynku Razz żartuję rzecz jasna Wink tynk, samo przez się sie rozumie, jest mineralny?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
To jest tynk akrylowo-kwarcowy.

ALMENDRITA


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
akrylowo-kwarcowy nadaje sie do mycia karcherem?

ja bym dal normalny mineralny, po co kombinowac.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Przecież to żadna kombinacja. Wg normy niemieckiej DIN 53778 Produkt Petrex-5 posiada ponad 5000 cykli ścieralności. W praktyce oznacza to tyle co pisałam wcześniej. Więc jak masz zrobić coś dobrze, na długie lata i nie zbankrutować przy tym - zastanów się nad takim rozwiązaniem.

ALMENDRITA


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
próbuję zrozumieć co w tynku jest najważniejsze, dotarłam do źródeł że carbon wymiata, ale o cenie nic nie było, tu natomiast proponujecie tanie rozwiązania, czy rzeczywiście jakość zwykłego tynku i carbonu jest podobna? Bo osobiście wole zapłacic więcej niz co kilka lat zmieniac elewację. I jeszcze jedno jak wielkie są to różnice w cenie?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Carbon proponuje elewacje w tym systemie odporne na max. uderzenia (jest zasadne stosowanie takie tynku jeśli będziesz miał zamiar rzucać kamieniami w elewację - tylko nie wiem po co ) Laughing Ponadto jeśli ma ten tynk zachować swoje właściwości o których pisze producent to trzeby by było zastosować cały system. Tynk o którym ja mówię ma wg normy UNE 53 358-84 wynik 3,2 dżula. W dodatku były na nim prowadzone próby ogniowe (wynik: tynk niepalny). Jeśli chodzi o cenę to Petrex-5 wychodzi średnio o 3/4 taniej. Ja mam zrobioną elewacje Petrex-em od pięciu lat, a ona nadal wygląda jak nowa.

ALMENDRITA


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Dziękuję za informację, troche mi rozjaśniło. Zawsze żyłam w przekonaniu, że to co dobre musi kosztować. jak na razie trzymając sie tej zasady nigdy nie żałowałam wydanych pieniędzy. Myślę, że jednak ostateczną decyzję pozostawie płci męskiej, żeby nie było na mnie, a sama zajme się aranżacją wnętrz i tu chyba wybiorę Caparol, koleżanka ma w pokoju dziecięcym pomalowane i fantastycznie likwiduje zapędy artystyczne swojego syna ze ścian nie niszcząc przy tym koloru. Choć farba tez nie była tania. Ale "tanie mięso psy jedzą"Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
carbon - lol
jezeli masz pieniedzy jak lodu i chcesz go przeznaczyc na budynek to musisz mieszkac w miejscu narazonym na grad ostrzal etc etc.
Te pieniadze mozna zainwestowac w zupelnie cos innego przynoszacego zdecydowanie lepsze efekty.

co jest zlego w tynku mineralnym?
przesadzacie po calosci


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
a czy tynk mineralny jest równie wytrzymały jak carbon przy grze dzieciaków w kosza, kota, który uwielbia drapać i czy da się zmyć ewentualne psie odchody? Moje małe zoo i dzieciaki są gorsze niż grad i po prostu boję się, czy nie zmiotą mi elewacji w jeden sezon:(


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
jeśli opinie o tym tynku są prawdziwe to nic mu nie dorówna. Ale zwykły, nie (że tak go nazwę) zbrojony, raczej na pewno będzie miał problem przy regularnym obtłukiwaniu go.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
a mi się wydaje, że każdy tynk jak się go będzie chciało obtłuc to sie obtłucze. Wystarczy trochę dzieciaczki przypilnować. Są boiska przecież do gry w kosza, a kot no coż, można trzymać go w domu:), ale wtedy z takim umiłowaniem kota do drapania ścian trzeba się martwić o te wewnętrzne ściany:) i tak źle i tak nie dobrze.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-mieszkanie

E-instalacje

E-ogródek

E-dach

  • SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj...

    SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj najlepszych dekarzy w Polsce

    Jak wybrać dobrego dekarza? Nad tym zastanawia się wielu inwestorów. Od siedmiu lat trwa również cykliczny konkurs na SUPERDEKARZA ROKU.

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter