Zobacz następny temat »
komin bez izolacji

Jaki komin systemowy czy murowany ??

Witam wszystkich mam dylemat jaki kominy wybrać to znaczy w projekcie mam dwa kominy:

1. komin do c.o piec węglowy
2. komin do kominka i tu mam problem czy spaliny wydostające się z kominka nie spowodują popękanie wkładów ceramicznych. Kolega miał taki problem na czas budowy podłączył zwykły piecyk i około 1 m rury palił wszystkim co popadnie drewnem, plastikami to co zostało na terenie budowy w skutek tego popękały mu trzy wkłady.Czy może się stać to samo z kominkiem ??

Chce kupić taki komin jak poniżej

//allegro.pl/item958544719_najlepszy_komin_ceramiczny_uniwersalny_2_went_8_m.html


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Tego typu komin co jest na tym linku murowałem kilka, jeszcze nikt się nie skarżył.

Bardzo dobre , bo szybko je się muruje i bez większych problemów.
Ale też trzeba pamiętać aby te rury ceramiczne ( żółte , w środku) połączyć dobrze ( zawsze jest strzałeczka w którą stronę powinien dany element iść).
Spotkałem się już z przypadkami że ktoś nie wiedział o tym i na odwrót to połączył.
Możliwe że ten kolega źle połączył, dlatego popękało, bo tak się dziać nie powinno.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
mam pytanie do Ciebie arek_d czy montowałeś ten komin pod kominek i nie było żadnych problemów to znaczy wkłady ceramiczne nie popękały od temperatury ?
Nie wiem dokładnie czym kolega palił w piecu że mu popękały 3 elementy.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jakies 2 lata temu miałem doczynienia 1 raz z tego typu kominem zarówno pod piec jak i kominek. Jak dotąd jeszcze żadna reklamacja ani nic od klijenta nie przyszło.
W tej chwili właśnie także jestem w trakcie murowania z tych kształtek również właśnie pod kominek. i podejrzewam że nie powinno być problemów bo to dość popularne jest nawet.

Jak dobrze się wymuruje to nie ma prawa popękać.

A takie moje pytanie jeszcze do Ciebie , jak ten kolega odkrył że te wkłady popękały ?

Na moje to on gdzieś coś źle zrobił dlatego mogło pęknąć.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Z tego co twierdzi to komin ma dobrze poskładany tylko piecyk maił blisko i palił czym popadnie, mówił że ogień dostał się bezpośrednio do komina i to niby spowodowało popękanie tej ceramiki. Może jakiś plastik się osiadł i to spowodowało pożar w kominie co spowodowało pęknięcie tej ceramiki.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam,
W kominie systemowym z wkładem ceramicznym należy palić przede wszystkim SUCHYM paliwem. Wilgotne paliwo jest wrogiem WSZYSTKICH kominów Twisted Evil

Pozdr.


odpowiedz
Witam, systemy kominowe to najlepsze rozwiązanie na dzień dzisiejszy. Jednak trzeba odpowiednio dobrać system do rodzaju paliwa. Problem pękania wkładów spowodowany jest tym, że pierwsze rozpalenie musi odbywać się stopniowo, niskimi temperaturami spalin, trzeba jakdyby zahartować system. Najczęście inwestorzy podłączją piec typu "koza" wrzucają wszystko co pozostało po budowie, tak że płomienie "wchodzą" do komina, a na zewnątrz jest mróz. Taki "niezahartowany" system wtedy pęka.
Pozdrawiam

mam-sklad.pl


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Nad wyborem Komina Trzeba się dobrze zastanowić zwłaszcza że producentów w Polsce jest z 30, ale czy ta 30 jest wiodąca w Europie, Mój majster Polecił mi Kominy Firmy Plewa zwłaszcza że to komin Niemiecki Mają szeroką game produktów. Długo się zastanawiałem nad wyborem Komina ale mówię buduje sie dom za 400 tys złoty na kominie nie będę oszczędzał dla tego postawiłem na jakość solidną marke a do tego na Budmie podszedłem do niech na stanowisko i dostałem szeroką game informacji która mnie zaciekawiła i zadecydowała że to właśnie ich komin zakupiłem.

Co do kształtek pękają z 2 powodów majster mi tłumaczył albo źle jest wylana czapa betonowa albo podłączenie do pieca jest zabetonowane ? Nie bójmy się dzwonić do Ludzi którzy sprzedają kominy rozmawiajmy Hurtownie to nie obchodzi jesteście klientem i tyle nie ty przyjdzie nastepny dla nich komin to komin nic wiecej

Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam,
dokładnie tak jak mówił przedmówca Raider nad zakupem systemów kominowych trzeba się dokładnie zastanowić.
Jeżeli chodzi o pękanie ceramiki to ja dodałbym jeszcze z trzy inne powody:
1: brak płyty czołowej z wełny mineralnej, która przychodzi na trójnik spalinowy od czoła,
2. brak sznura ceramicznego lub zastępowanie go tańszymi sznurami syntetycznymi na połączeniu trójnik spalinowy- czopuch pieca.
3. Pozostawiona zaprawa w przestrzeni między obudową komina(pustakami) a wkładem ceramicznym. Sklejona ceramika nie ma możliwości swobodnej pracy i po pierwszym rozpaleniu pieca jest już spękana i nadaje się do wymiany.


Jestem autorem poradnika pt: "Jaki komin wybrać?", w którym opisuję więcej aspektów związanych z wyborem komina i ich prawidłowym montażem.

Poradnik można znaleźć:

http://allegro.pl/komin-kominy-system-kominowy-poradnik-i3080788125.html

lub:

http://nowaplatformabudowlana.pl/produkt/poradnik-dla-kupujacego-w-internecie-ptjaki-komin-wybrac-
Pozdrawiam
Kamil


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Od razu powiem że nie słyszałem aby ceramika komuś popękała przy 400 stC. Co prawda pożaru sadzy nie wytrzyma ale normalną pracę spokojnie. Sam zajmuję się kominami stalowymi, ale przy budowie od podstaw do paliwa stałego typu węgiel zastosowałbym ceramikę, w innych przypadkach (paliwo inne niż węgiel i pochodne, stare kominy) pokusiłbym się lub w niektorych przypadkach nawet wskazane jest zastosowanie odpowiedniej stali (nie zawsze żaroodpornej). Zajmuję się tym na co dzień i chętnie odpowiem na pytania i wątpliwości.

Kominami zajmuję się zawodowo.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz

E-ogródek

E-izolacje

E-dach

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter