« Zobacz poprzedni temat
Konkurs Bezpieczne mieszkanie

Wymiana okien

Chciałabym wymienić okna (bo te co są to mają ponad 35 lat). Jednak nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę przy zakupie, co jest ważne w takich oknach, jakie są rodzaje itp.? Tańsze są pewnie te plastikowe (z PCV), ale czy są trwalsze? Jak jest z gwarancją (to chyba zależy już od firmy?) Ilu komorowe będą dobre na 7 piętrze w bloku? Okna wychodzą na 3 pasmową głośną ulicę, na Zachód (zatem będą podatne na porządne grzanie od słońca, czy związku z tym plastikowe nie wypaczą się?). Pewnie wydam gdzieś ok. 3 tys. zł, a chciałabym tanio i solidnie, ale tak to jest tylko w Erze Wink
Do wymiany jest okno balkonowe oraz 2 okna dwuskrzydłowe (czy muszę dostosowywać się do rozmiarów okien jakie są w bloku? prosić administrację o pozwolenie?) I jaki kolor? Biały? Pewnie ten kolor jest tańszy aniżeli np. brąz, ale czy na białym tak b. widać, że są brudne?
Na pewno poproszę jakąś firmę o zrobienie pomiaru i wstępnej wyceny, ale jak "zaśpiewa" mi 5 tys. to nie dam rady i pozostanę nadal przy tych starych oknach
A może ktoś z forum ostatnio wymieniał okna i może polecić firmę, która wymienia też w W-wie?
Z góry dzięki za pomoc.
Poszukałam w googlach, ale nadal jestem "zielona" ;(


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Z reguły okna PCV a tak na prawdę to winno być: PCV/PCW/PVC (polichlorek winylu / poly vinyl chloride) są najtańsze. Są różne rodzaje profili z tych najsłabszych ( znam z doświadczenia ) to profil AVANGARDE - wzmocnienie profilu z ...żyletki i w ogóle współczuje montażystom. Reszta o niebo lepsza.
Na dzień dzisiejszy stosuje się profil 5-komorowy choć jest i 6-cio i 7-mio komorowy ale te już nierzadko sporo droższe. Zapewne kiedyś stanieją.
Tak na prawdę dla mnie te profile są przereklamowane bo więcej energii cieplnej zatrzymuje czy przepuszcza szyba i to jest znacznie ważniejsze niż np 8cm profil.
Można zastosować 3-szybówkę ale to już drogi temat.
Moim zdaniem okno na profilu 5-komorowym sprawdzi się przez lata tym bardziej że z reguły firmy dają 5 lat gwarancji.
W bloku okna z reguły winny byc zamontowane o takich samych wymiarach, a z podziałka mozna poszaleć. jeśli ktoś wydaje własne pieniądze na wymianę okien w mieszkaniu spółdzielczym to Spółdzielnia powinna go całować po rękach. Oczywiście można przedstawić fakturę Spółdzielni za wymianę okien ale łatwo o zwrot nie będzie.
Jeśli chodzi o kolor jednostronny ceny wahają się +15-20% do ceny białych,]
a dwustronny +30-40% dodatkowo do ceny białego.
Ładniejsze wizualnie są okna w kolorach brąz czy np złoty dąb.
Myśle że 5000zł za 3 okna to b.dużo.
Cena "na oko" ( bo nie znam wymiarów ) to ok 2000zł plus montaż, bo zapewne to okna typowe - a może i nawet taniej.

okna na lata !


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Mikka, zapytaj w administracji, czy zwrócą ci część kosztów wymiany okien w ich budynku. Jeśli tak - ustal z nimi, na jakich warunkach.
Potem możesz odezwać się do mnie na wiad.pryw. to spróbuję cię nakierować na sensowną firmę w w-wie. Musisz pamietać jedno - kwestia dobrego montazu bedzie kluczowa dla końcowego zadowolenia z inwestycji.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam,
dziękuję za odpowiedź. Napisałam do kilku firm, żeby przyszli, zmierzyli i podali swoją ofertę, ale na razie odzewu brak. Byłam też osobiście w jednej z firm i tam (po moim zmierzeniu okien) powiedzieli, że zmiana okien wraz z montażem wyniesie 2 700 zł. Nie da się taniej? Wink
No wiem, że okna to nie wszystko, że ważny jt montaż, bo mogę kupić dobre okna np. te 5-cio komorowe, ale jak ktoś mi zamontuje byle jak, to szybko ulegną one zniszczeniu, prawda? Myślałam, że uda mi się taniej załatwić okna + montaż od formy, która okna produkuje (bez pośredników), ale właśnie te firmy nie odzywają się. Chyba jt dla nich za "małym" klientem Wink
No dobra, to jeszcze pochodzę i zorientuję się w cenach w sklepach np. na Bartyckiej oraz porozmawiam ze spółdzielnią (ale wątpię, by dokładali się).
Dzięki jeszcze raz.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Nie spotkałem się ze Spółdzielnią, która "mówi" - tak oddamy, oczywiście...
Jeśli to jest mieszkanie Spółdzielcze ( nie własnościowe ) powinni oddać pieniądze lub sami to wykonać w każdym razie nie pytaj tylko postaw Spółdzielnie przed faktem dokonanym iz po wymianie okien chcesz - domagasz się, aby zwrócili Ci pieniądze. Wejdź na forum prawne i tam popytaj o prawo spółdzielcze. ja jestem zdania iż nawet musza wymienić lub zwrócic pieniądze choćby w części.
A co do firm - moge polecić kogoś z Wielkopolski.
2700 to chyba już z montażem

okna na lata !


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam,
byłam w spółdzielni - nie dopłacają, nie zwracają.
Poszłam też do kolejnej firmy, bo do tych co napisałam to nadal cisza.
Wyceniła mi razem z parapetami 2,8 tys. z groszami. No niestety to dla mnie jt za drogo. Okna 5-komorowe, Budvaru + parapety z kamienia (bo nie rysują się) + montaż. Będę szukać dalej....
Ech. A już myślałam, że uda mi się kupić okna za 2,3 tys. zł Może poszukać poza granicami W-wy? Tylko czy nie będą liczyli sobie za dojazd?
Dziękuję za porady.
Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Przy wymianie okien warto je zmodernizować - bezpieczne i nowoczesne okucia do okien i drzwi można wygrać w konkursie organizowanym przez portal e-okna.pl oraz firmę Winkhaus Polska Bezpieczne mieszkanie .
Wystarczy wysłać formularz zgloszeniowy (szczegóły na portalu www.e-okna.pl) z prawidłowymi odpowiedziami na trzy łatwe pytania - do wygrania atrakcyjne nagrody.

Link do konkursu
http://www.e-okna.pl/konkursy,Konkurs-Bezpieczne-mieszkanie,1700.html


odpowiedz

E-instalacje

E-łazienki

E-dach

  • SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj...

    SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj najlepszych dekarzy w Polsce

    Jak wybrać dobrego dekarza? Nad tym zastanawia się wielu inwestorów. Od siedmiu lat trwa również cykliczny konkurs na SUPERDEKARZA ROKU.

Urządzone.pl

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter