« Zobacz poprzedni temat
Układanie paneli na poddaszu
Zobacz następny temat »
jak zrobić podłogę?

Jak zrobić podłogę na strychu

Witam.
Posiadam nowy dom z dachem o konstrukcji krokwiowo-jętkowej. Nad poddaszem użytecznym na jętkach chciałbym położyć podłogę dla strychu. Rozmiar jętek wynosi gr.4cm. wys.16cm. dł.5m. rozstaw jętek co 90cm. Jętki montowane podwójnie tz. po dwie jętki do każdej krokwi. Myślałem o takim rozwiązaniu ; deski 2,5 cm. na to płyta osb 1,2 cm. na to wykładzina pcv typu lenteks.Pytam się czy dobrze to wymyśliłem czy może są lepsze rozwiązania. Za wszelkie rady uprzejmie dziękuje.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Może tak byc,ale można też bez desek tylko dać grubszą płyte osb np.22 lub 25 mm.

Pozdrowienia


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Myślę że propozycja pytającego jest ok , ale dla pewnośco zastosowałbym płytę osb pióro-wpust , żeby po położeniu wykładziny nie miec po pewnym czasie tzw schodków . Deski kładłbym co drugą .I oczywiście płyty układać w "cegiełkę"


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Witam. Ja również mam ten sam dylemat. Moje pytanie jest takie czy można na podłogę położyć zwykłe deski szalunkowe bez pióra wpustu o grubości 28 mm. Każda deska została by przybita do każdej jętki po dwa gwoździe. dzięki za odpowiedź.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Na powyższy problem odpowie konstruktor.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam
Serdeczne dzięki za odpowiedzi.Te deski żeby bić co drugą to znaczy jak ?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
pavo_82 napisał:
Moje pytanie jest takie czy można na podłogę położyć zwykłe deski szalunkowe bez pióra wpustu o grubości 28 mm. Każda deska została by przybita do każdej jętki po dwa gwoździe. dzięki za odpowiedź.

Grubość desek wystarczająca. Jeśli masz możliwość je niedrogo przeheblować (choćby jednostronnie) - tam, gdzie się będzie po nich chodzić, zrób to, i zaimpregnuj - najlepiej preparatem uniwersalnym (ochrona przed ogniem, grzybami i owadami).
Pozdr.


odpowiedz
To znaczy rozumiem,iż nie przeszkadza to że będą minimalne szczeliny pomiędzy deskami?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
pavo_82 napisał:
To znaczy rozumiem,iż nie przeszkadza to że będą minimalne szczeliny pomiędzy deskami?

A co masz pod tymi deskami?


odpowiedz
marek5pl1 napisał:
Witam.
Posiadam nowy dom z dachem o konstrukcji krokwiowo-jętkowej. Nad poddaszem użytecznym na jętkach chciałbym położyć podłogę dla strychu. Rozmiar jętek wynosi gr.4cm. wys.16cm. dł.5m. rozstaw jętek co 90cm. Jętki montowane podwójnie tz. po dwie jętki do każdej krokwi. Myślałem o takim rozwiązaniu ; deski 2,5 cm. na to płyta osb 1,2 cm. na to wykładzina pcv typu lenteks.
.


Zamiast deski 25mm + osb 12mm doradzam zastosowac 1x OSB 25mm pióro wpust i szpachlować na łączeniach przed położeniem wykładziny lub 2x OSB 10mm bez pióro wpustu układana na krzyż. Drugi system jest bardziej stabilny i nie ugina się na łączeniach płyt.

Pozdrawiam

Akusta
Suche posadzki.
Ciche podłogi na legarach.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-mieszkanie

E-łazienki

  • Wybieramy drzwi do łazienki

    Wybieramy drzwi do łazienki

    Łazienka to specyficzne pomieszczenie – najczęściej niestety niezbyt duże, za to nieodzowne w każdym mieszkaniu i domu. Dlatego wybierając drzwi...

E-ogródek

Urządzone.pl

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter